Jump to content
Dogomania

Hawańczyk (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiecie, to forum to jak czekolada - zalogowalam sie nie dawno a juz nie moge sie od niego oderwac... ani mysle o robocie...

Karka -
Coż, przepraszam za pomylke - tych pieskow jest malutko na wystawach stąd moje pytanie.
Niemniej musze powiedzieć że Lwie pieski w Chorzowie byly cudowne, szly "jak burza" - zajely I miejsce w grupie IX juniorów oraz I miejsce w grupie IX BOG.

Link to comment
Share on other sites

Próba wstawienia pierwszych zdjęć

[url]http://hawan.republika.pl/txena.jpg[/url]

[img]http://pageperso.aol.fr/Ewelinea/images/Emoty/m1.gif[/img]

Xena w wieku 7 miesięcy

[img]http://hawan.republika.pl/wxena.jpg[/img]
Xena po wystawie w Bytomiu

Link to comment
Share on other sites

Witam Wszystkich,
napisalam taki elaborat i mnie wyrzucilo z dogomani, wiec postaram sie jeszcze raz:
Marca&Besi - Dziękuję ślicznie za komplement.
Genia- ta moja ruda milość nie jest już taka malutka, w każdym razie jest wieksza od maltana.
Co do charakteru to tak w telegraficznym skrócie to:
Maltańczyk to maly egocentryk, wszyscy muszą sie niem zajmować, on MUSI byc zawsze w centrum uwagi, i wogole wszystko musi być dla niego, w przeciwnym wypadku obraza się i zadne prośby ani przekupstwa nie dzialają. Poza tym to bardzo "Glosne" psiaki.
HAwańczyk natomiast, to taki psi kotek - samodzielny, ma wlasne sciezki, wlasne pomysly i zachowuje sie tak jakby reszta swiata mogla dla niego nie istniec. Pozatym jest bardzo wesoly i niezmordowany we wszelkich zabawach.

Pielegnacja wlosa przy obu rasach jest jednakowa.

Aniu-k - chyba naprawde siedzimy obok siebie...he,he.. swiat się kurczy...

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z Czech jest havanka u mojej znajomej .ale juz nie pamietam z jakiej hodowli. :Dog_run:
Znamy sie z wystaw -razem mamy 1 rasę kaukazy -do ochrony,
Ale do kochania dokupiła sobie własnie sunie.

Polecam tą rasę poniewaz byłam u niej i naprawde dziewczynka ma bardzo mile i wesołe usposobienie..
I duze okragle
madre oczka.!!

Link to comment
Share on other sites

Ufff....już mi lżej - dziekuję Aniu...
Tak, tak Hawanów w Polsce jak na lekarstwo...
Ale jeżeli masz ochotę zobaczyć jednego na zywo - będziemy na wystawie w Rybniku - zapraszamy.
A może uda nam się kiedyś spotkać, na jakimś weekendowym spacerku...

Geniu - wlaśnie - ciekawe skąd Twoja znajoma ma ta hawankę, czy sunia jest wystawiana? a tak swoją drogą to muszę Wam powiedzieć że w Czechach hodowli hawanów jest dość sporo.

A co do olbrzymich oczek to sama prawda, są olbrzymie i wiecznie "uśmiechnięte".

Link to comment
Share on other sites

O witam Karkę...

tak, tak masz racje Czesi mają duże hopla na punkcie psów i wydaje mi sie że ogólnie są w rozwiju kynologii i weterynarii sto lat przed nami.

No a jeżeli chodzi o charakterek hawana, to mnie on bardzo odpowiada, prawdę mówiąc wolę "rudą" od maltana. Niestety nie wiem jaki caharkterek maja Lewki ale domyslam sie że bardzo podobno - no przecież to Bichonki. :D

Link to comment
Share on other sites

Qrczę przepraszam za te literówki...

Geniu - no super, dziękuję za informację no i cieszę się że w naszym pięknym kraju mamy już Hawańczyka z tytulem Ml Ch Pl który jest w polskich rękach.
Gdyby udalo się odnaleźć dane - będę wdzięczna.

Aha, chcialam jeszcze powiedzieć że masz super :P terierka w logo - tak obsewruję na wystawach i stwierdzam że tybetki maja szczęście - polscy hodowcy - po dosyc dlugim okresie posuchy - zaczęli sie nimi interesować i mamy coraz piękniejsze egzemplarze w naszym kraju...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...