Jump to content
Dogomania

Jaka hodowla


Anusiak17

Recommended Posts

W przybliżonej cenie dostaniesz z tej hodowli...
[url=http://www.mountainstream.pl/src/szczeniaki/siberian/siberian_o.html]Hodowla Psów Rasowych "MOUNTAIN STREAM"[/url]
z tego co wiem to są jeszcze 3 szczeniaczki....
[url=http://www.allegro.pl/item687085653_szczeniaczki_siberian_husky_z_rodowodem.html]SZCZENIACZKI SIBERIAN HUSKY Z RODOWODEM (687085653) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
Polecam....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Możesz też troszkę poczekać i dozbierać ;). No i nie patrz tylko przez pryzmat ceny.[/quote]

Dokładnie, to nie jest dobra metoda. Bo kupisz gdzieś byle jakie szczenię, lub bez rodowodu i będziesz żałować przez wiele kolejnych lat. Bo albo szczenię będzie niespecjalnej urody, albo chorowite, źle odchowane, nie zsocjalizowane itp.

Są hodowle, które są pewne, i w których możesz kupić dobre szczenię już za 900-1200 zł. Możesz też za pół ceny lub nawet za darmo dostać szczenie na warunkach hodowlanych, jeśli zadeklarujesz, że zapewnisz maluchowi dobre warunki rozwoju, dobrą karmę, i weźmiesz udział w kilku wystawach. Warunki sa różne w róznych hodowlach, dlatego nie będe o nich pisała, bo to indywidualne sprawy hodowców.

Możesz też kupic taniej psa z wyraźną wadą, która dyskwalifikuje go z hodowli i wystaw, ale nie zmniejsza jego wartosci jako kochanego członka rodziny.

Link to comment
Share on other sites

:multi::multi::multi: znalazłam już pieski z rodowodem , są w wieku od 11 miesięcy do dwóch lat po przystępnej cenie :) W połowie sierpnia zamieszczę zdjęcia i info , bo w sierpniu dopiero jadę po psiaka na drugi koniec polski , no cóż ale mam nadzieję że warto :)

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="DarkGreen"]Dogomania nie służy reklamowaniu jakiejś hodowli czy wystawianiu cenników każdej z nich.
Zamieszczanie takich postów jest niezgodne z Regulaminem.[/COLOR][/B]

Rozumiem jednak, że możesz nie wiedzieć jakie w ogóle hodowle znajdują się w Twojej okolicy. Można popytać, ale najwięcej znajdziesz w internecie. Każda hodowla ma swoją stronkę, tam znajdziesz wszystkie potrzebne namiary.
Cena szczeniaczka to nie wszystko. Najważniejsze jest otoczenie i warunki w jakich wychowuje się młody piesek. Dlatego najlepiej sprawdzić wszystko osobiście.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie podpiąć pod temat :)
Na wstępie - witam wszystkich! A teraz do rzeczy.

Interesuje mnie SH z jakiejś dobrej hodowli, nie biorę pod uwagę żadnych kundelków czy psów, które same nie mają rodowodu, ale ich rodzice mają, bo to dla mnie po prostu kpina. Chodzi mi o rasowego Husky. Padł tutaj wyżej link do akcji na allegro. Też przeglądałem ją wcześniej kilkakrotnie, ale, że w ogóle nie jestem obeznany w hodowlach - wolałem napisać tutaj. Hodowla nazywa się [B]Mountain Stream[/B], a link do psiaka można znaleźć [COLOR="DarkGreen"][B][ciach ---> mod][/B][/COLOR] tutaj. Ktoś mógłby mi coś o niej więcej powiedzieć? Czy to 'pewna' hodowla?
Zastanawiał mnie też fakt kupna troszkę starszego psa. Ale pisząc troszkę nie mam na myśli kilkulatka, lecz ok. ośmiomiesięcznego psiaka. Coś jak [COLOR="DarkGreen"][B][ciach ---> mod][/B][/COLOR] taki :) Sorry, że wygląda to na traktowanie 'przedmiotowe' po prostu podaję przykłady psów, które mnie zainteresowały. I niestety z przykrością muszę stwierdzić - tak, niestety jestem troszkę ograniczony finansowo i na takiego przyjaciela mogę 'dać' ok. 800zł. Tak wiem - nic specjalnego. Ale trudno. O dozbieraniu nie ma mowy - mam 200+ zł a resztę dokładają rodzice, a raczej wątpię, że pozwolą sobie na kupno psa za 1,5k, tym bardziej, że są skłonni kupić 'psa targowego' w Zakopcu - wiecie, śliszne oczka etc. Ale jak człowiek pomyśli w jakich warunkach żyły one wcześniej, to aż się płakać chce... Ale mniejsza. W każdym razie mam jeszcze jedno pytanie - mam w domu małego Yorka i zastanawia mnie czy dogadaliby się z Huskym. Liczę, że tak, ale może ktoś ma w domu podobną sytuację i mógłby mi coś więcej na ten temat powiedzieć. Z góry dzięki za wszelkie informacje! :)

Link to comment
Share on other sites

Więc co do dogadania się dużego z małym czyli SH + York to wg. mnie nie ma żadnego problemu. Ja miałam troszkę odwrotną sytuację.
Mianowicie mam dorosłego SH a do mojego domu zawitały dwie 3 tygodniowe wycieńczone bidy. Kundelki takie mikro.
Oczywiście wiele zależy od tego jak "poprowadzisz" swoje psiaki, jak je wychowasz i jakie ustalisz granice.
Wszystko zależy od tego jak twój dorosły psiak będzie reagował na nowego członka rodziny.
Mój na początku nie bardzo wiedział czy "to" nadaje się do jedzenia czy może wyrośnie z tego coś sensownego, zatem kontakty z początku były bardzo kontrolowane. Nie pozwalałam Baskiemu na żadne akty agresji czy nie pozwalałam mu się zapędzać w zabawach. Sądze że w twojej sytuacji powinnaś sobie to jakoś dograć, bo młody i dorastający haszczak może zamienić się w domowego terrorystę, i troche sie wyżywać na Yorczku w późniejszym czasie. Tak mój Baski robi z kotem :/ niestety... krzywdy by mu nie zrobił dużej, ale podgryza go albo podchacza gdy ten gdieś skacze ;P

Tak więc wszystko w twoich rękach :D
A na temat zapytanej hodowli niestety nic nie mogę powiedzieć...

Link to comment
Share on other sites

Widuje własciciela tej hodowli na wystawach raz rozmawiałam ( siostra sie zastanawiała, czy haszczak to pies dla niej). Pierwsze wrazenie bardzo dobre - entuzjasta i miłosnik psich zaprzegów. O swoich psach moze opowiadac długo i z ogromnym zapałem. Mysle ze warto przedzwonic i umowic sie na spotkanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']
Mysle ze warto przedzwonic i umowic sie na spotkanie.[/quote]
Tak jak napisałaś warto zadzwonić...!!!
Z tego co mi jeszcze wiadomo to został jeszcze im jeden piesek bursztynowy -jest śliczny,ma ładną maskę - bardzo podobny kolorystycznie do mojej Natalie
Andrzej to facet który zna się na hasiorach -to jego pasja i hobby ...
polecam ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rohas']Pozwolę sobie podpiąć pod temat :)
Na wstępie - witam wszystkich! A teraz do rzeczy.

Interesuje mnie SH z jakiejś dobrej hodowli, nie biorę pod uwagę żadnych kundelków czy psów, które same nie mają rodowodu, ale ich rodzice mają, bo to dla mnie po prostu kpina. Chodzi mi o rasowego Husky. Padł tutaj wyżej link do akcji na allegro. Też przeglądałem ją wcześniej kilkakrotnie, ale, że w ogóle nie jestem obeznany w hodowlach - wolałem napisać tutaj. Hodowla nazywa się [B]...[/B], a link do psiaka można znaleźć Ktoś mógłby mi coś o niej więcej powiedzieć? Czy to 'pewna' hodowla?
Zastanawiał mnie też fakt kupna troszkę starszego psa. Ale pisząc troszkę nie mam na myśli kilkulatka, lecz ok. ośmiomiesięcznego psiaka. Coś jak Sorry, że wygląda to na traktowanie 'przedmiotowe' po prostu podaję przykłady psów, które mnie zainteresowały. I niestety z przykrością muszę stwierdzić - tak, niestety jestem troszkę ograniczony finansowo i na takiego przyjaciela mogę 'dać' ok. 800zł. Tak wiem - nic specjalnego. Ale trudno. O dozbieraniu nie ma mowy - mam 200+ zł a resztę dokładają rodzice, a raczej wątpię, że pozwolą sobie na kupno psa za 1,5k, tym bardziej, że są skłonni kupić 'psa targowego' w Zakopcu - wiecie, śliszne oczka etc. Ale jak człowiek pomyśli w jakich warunkach żyły one wcześniej, to aż się płakać chce... Ale mniejsza. W każdym razie mam jeszcze jedno pytanie - mam w domu małego Yorka i zastanawia mnie czy dogadaliby się z Huskym. Liczę, że tak, ale może ktoś ma w domu podobną sytuację i mógłby mi coś więcej na ten temat powiedzieć. Z góry dzięki za wszelkie informacje! :)[/quote]

Cześć,
jeśli szukasz pieska zwróć uwagę na jego pochodzenie (nie tylko czy psy były ładne, ale czy ZDROWE), na zachowanie jego rodziców i warunki, w jakich mieszkają psy.
Natomiast jeśli chodzi o yorki - u nas w domu są dwa yorki po przejściach. Dobrze wychowany, zrównoważony husky będzie yorka lubił. Zapraszam na moją stronkę, na której znajdziesz dużo zdjęć - link w podpisie.
Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć pisz na pw.
Pozdrowienia
J.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Rohas']Pozwolę sobie podpiąć pod temat :)
Na wstępie - witam wszystkich! A teraz do rzeczy.

Interesuje mnie SH z jakiejś dobrej hodowli, nie biorę pod uwagę żadnych kundelków czy psów, które same nie mają rodowodu, ale ich rodzice mają, bo to dla mnie po prostu kpina. Chodzi mi o rasowego Husky. Padł tutaj wyżej link do akcji na allegro. Też przeglądałem ją wcześniej kilkakrotnie, ale, że w ogóle nie jestem obeznany w hodowlach - wolałem napisać tutaj. Hodowla nazywa się [B]Mountain Stream[/B], a link do psiaka można znaleźć [COLOR="DarkGreen"][B][ciach ----> mod] [/B][/COLOR]tutaj. Ktoś mógłby mi coś o niej więcej powiedzieć? Czy to 'pewna' hodowla?
Zastanawiał mnie też fakt kupna troszkę starszego psa. Ale pisząc troszkę nie mam na myśli kilkulatka, lecz ok. ośmiomiesięcznego psiaka. Coś jak taki [B][COLOR="DarkGreen"][ciach ---> mod] [/COLOR][/B] :) Sorry, że wygląda to na traktowanie 'przedmiotowe' po prostu podaję przykłady psów, które mnie zainteresowały. I niestety z przykrością muszę stwierdzić - tak, niestety jestem troszkę ograniczony finansowo i na takiego przyjaciela mogę 'dać' ok. 800zł. Tak wiem - nic specjalnego. Ale trudno. O dozbieraniu nie ma mowy - mam 200+ zł a resztę dokładają rodzice, a raczej wątpię, że pozwolą sobie na kupno psa za 1,5k, tym bardziej, że są skłonni kupić 'psa targowego' w Zakopcu - wiecie, śliszne oczka etc. Ale jak człowiek pomyśli w jakich warunkach żyły one wcześniej, to aż się płakać chce... Ale mniejsza. W każdym razie mam jeszcze jedno pytanie - mam w domu małego Yorka i zastanawia mnie czy dogadaliby się z Huskym. Liczę, że tak, ale może ktoś ma w domu podobną sytuację i mógłby mi coś więcej na ten temat powiedzieć. Z góry dzięki za wszelkie informacje! :)[/quote]

Cześć Rohas!
[B][COLOR="DarkGreen"][ciach ----> mod][/COLOR][/B] są po psie należącym do moich znajomych. Pies jest na prawdę cudowny, bierze udział w psich zaprzęgach - hulajnoga, canicross. Ja i właścicielka Everesta mamy zamiar w sezonie razem potrenować swoje psy. Sama Karina jest świetną osobą poświęca wiele czasu swoim psom, które są jej pasją. Dba o ich sprawność fizyczną, jak i o ich charakter, usposobienie. Uczestniczy w wielu wystawach oraz zawodach. Tą samą pasję podzielają jej rodzice. Więcej możesz dowiedzieć się u samej właścicielki Everesta, tutaj masz jej stronę: [B][COLOR="DarkGreen"][ciach ----> mod][/COLOR][/B]

[B][COLOR="DarkGreen"]Przypominam, ze na forum Dogomania istnieje zakaz reklamowania for internetowych, stron www oraz aukcji internetowych, jak również podawanie linków do nich.
Almo, zapoznaj się z Regulaminem forum Dogomania.
Szamanka[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...