Jump to content
Dogomania

2 karmy + mięso


westieee

Recommended Posts

Mojego westa karmie 3 razy dziennie.Rano i po obiedzie dostaje mieloną wołowine (sparzoną przed podaniem)+ Purine z jagnięciną junior + troche karmy Royal Canin mini junior.Na kolacje dostaje tylko Purine z jagnięciną junior + troche karmy Royal Canin mini junior. Czy może mój pies być karmiony tymi dowoma karmami ???
Ma on 2 i pół miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie można dawać psu dwie różne karmy, jeśli nic się złego z brzuszkiem nie dzieje od mieszania. Gorzej z tą wołowiną :shake: do dobrze zbilansowanych karm nie powinno się dodawać tak jednostronnie dodatków, i nie powinny one raczej przekraczać 10% dawki pokarmowej psa. Podając dodatkowo samo mięso zaburzacie równowagę wapnia i fosforu, co może źle wpłynąć na rozwój kośca i pracę nerek.

Do karmy można dodać łyżkę jogurtu naturalnego, gotowanych warzyw, czy nawet raz na kilka dni mięsa, ale to powinno być bardziej na zasadzie urozmaicenia, dosmaczenia karmy, a nie pół posiłku.

P.S. Parzenie wołowiny jest bez sensu - jeśli coś w niej siedzi (małe prawdopodobieństwo jeśli mięso ze sklepu, badane przez weterynarza), to i tak nie zniszczy się tego parzeniem, czy nawet obgotowaniem, a tylko pogarsza się wartość odżywcza mięsa.

Link to comment
Share on other sites

Czyli mam karmić psa tylko karmami + np. z gotowanymi warzywami,a od czasu do czasu podać mięso.
Mam jeszcze jedno pytanie...
Czy jak mój pies podrośnie to mogłabym gotować mu jedzenie które składa się z warzyw + ryżu +np. porcji rosołowej ..??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westieee']Czyli mam karmić psa tylko karmami + np. z gotowanymi warzywami,a od czasu do czasu podać mięso.
Mam jeszcze jedno pytanie...
Czy jak mój pies podrośnie to mogłabym gotować mu jedzenie które składa się z warzyw + ryżu +np. porcji rosołowej ..??[/QUOTE]

Jeśli już chcesz uzupełniać czymś karmę, to właśnie warzywami, jogurtem, czasem mięsem, tylko tak jak pisałam - w malutkiej ilości.

Jeśli chodzi o gotowane jedzenie to jak najbardziej - tylko porcji rosołowej się nie gotuje - wszystkiego co ma w sobie kości nie wolno podawać po ugotowaniu, upieczeniu - tylko na surowo.

Link to comment
Share on other sites

dlaczego masz pomysl na takie karmienie? nie lepiej wybrac jedna dobra karme i nia karmic psa?

Moim zdaniem zróżnicowanie dostarczanych protein w pierwszym okresie życia psa nie jest dobre, a Ty dostarczasz mu ich kilka rodzajów ( wolowina, hydrolizaty roslinne z Royala, drob z Royala, hydrolizaty jakichś bialek zwierzecych z Royala i znowu kurczaka z Puriny...)

proponuje ograniczyc liste dań :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='mam psa']dlaczego masz pomysl na takie karmienie? nie lepiej wybrac jedna dobra karme i nia karmic psa?

Moim zdaniem zróżnicowanie dostarczanych protein w pierwszym okresie życia psa nie jest dobre, a Ty dostarczasz mu ich kilka rodzajów ( wolowina, hydrolizaty roslinne z Royala, drob z Royala, hydrolizaty jakichś bialek zwierzecych z Royala i znowu kurczaka z Puriny...)

proponuje ograniczyc liste dań :)[/quote]
Sorki ale troche cię nie rozumiem ;/ Ja go karmie tylko royalem (1 rodzaj) i puriną(1 rodzaj)
Urozmaicam to jogurtem lub kefirem ,warzywami,ryżem i czasami mięskiem :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]Mam psa [/B]chodziło o ilość źródeł białka w diecie Twojego psa. Ludziom często się wydaje, że im bardziej urozmaicona dieta psa tym lepiej. Jest odwrotnie, psu nie służy mieszanie drobiu z wołowiną i jagnięciną, do tego białka roślinne. I na dodatek to wszystko z dwóch rodzajów karm różnej produkcji i gotowanego :shake:
Najlepiej byłoby zdecydować się na jedną wysokiej jakości karmę, która będzie służyła Twojemu psiakowi. Albo przejść całkowicie na gotowane/barf. Jeżeli już musisz koniecznie mieszać, to np. rano tylko gotowane/surowe mięso z jakimś wypełniaczem, a wieczorem sucha karma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westieee']Sorki ale troche cię nie rozumiem ;/ Ja go karmie tylko royalem (1 rodzaj) i puriną(1 rodzaj)[/quote]

po co karmic i ta karma i ta? jak dla mnie kiepski pomysl - kazda z nich ma chociazby inna zawartosc witamin, ty to mieszasz...zdecydowanie jestem za podawaniem jednego rodzaju karmy - albo purina albo royal, a jak chcesz zmieniac to co jakis czas ale nie jedna i druga non stop

[quote name='westieee']Urozmaicam to jogurtem lub kefirem ,warzywami,ryżem i czasami mięskiem :roll:[/quote]

juz wystarczy ze tyle dodajesz do karmy (skladajacej sie z dwoch firm) - po co dodajesz ryz? on nie jest psu potrzebny, uwazaj z bialkiem - co za duzo to nie zdrowo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westieee']2 karmyt musze podawać.Mojemu psu bardzo szybko się nudzą.Ale będę robiła tak jak każecie.Czasami podam np.royal a za tydzień purine.[/quote]

nie jestem specem w tej dziedzinie, ale pokusilabym sie o jeszcze dluzsza przerwe

[quote name='westieee']Z białkiem nie będę pszesadzała.Ryż dostaje tak od czasu do czasu.Nie często :p[/quote]

to juz chyba zamiast tego ryzu dac wlanie jakis serek (ostroznie!!)czy tez warzywa - ryz niewiele tu pomaga a i smak nie jest rewelacyjny:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GATUSO']Takim karmieniem ,to robi niezły śmietnik z żołądka psa.
Pierwszy raz w życiu słysze,aby ktoś tak karmił,bo psu się karmy szybko nudzą?Co to jest cyrk?
Jeśli szczeniak tak żądzi to co będzie jak dorośnie?Każe sobie zamawiać kebab[/quote]
Przyznaje ci rację... Juz troche przystopowałam z tymi karmami :roll:
To prosze podajcie mi jakieś zestawy posiłków żeby mój pies na tym dobrze wyszedł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...