Jump to content
Dogomania

siku z samego ranna


iwonkaxp

Recommended Posts

witam i proszę o rade

mam szczeniaka 4 miesiące ma, ona w dzień juz mi nie sika po domu, tylko rano.Wychodzimy z nią na pole zawsze o 8 rano,bo tak wstajemy. codziennie zesika się na podłogę, zanim my wstaniemy. Nie wydaje mi się, żeby 8 rano było by juz za póżno na spacerek,u mnie na osiedlu ludzie tak o 8 wychodza na spacer z pieskami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwonkaxp']
mam szczeniaka 4 miesiące ma, ona w dzień juz mi nie sika po domu, tylko rano.Wychodzimy z nią na pole zawsze o 8 rano,bo tak wstajemy. codziennie zesika się na podłogę, zanim my wstaniemy.[/quote]Wiec trzeba wstac przed psem i wyjść zanim zdązy sie zsikac.

[quote]Nie wydaje mi się, żeby 8 rano było by juz za póżno na spacerek,u mnie na osiedlu ludzie tak o 8 wychodza na spacer z pieskami.[/QUOTE]Pory spaceru w tym wieku zależą od fizjologii zwierzecia a nie od ludzkiej wygody.
Mozna pomanewrować godzinami karmienia, stopniowo minimalnie wydłużac odstepy miedzy spacerami ale nie mozna wymagac od szczeniecia zeby panowało nad zwieraczami tak jak dorosły pies.

Ja tez wychodziłam o 8 z czteromiesiecznymi szczenietami, tyle ze poprzedni spacer zaliczałam o 2 albo 5 rano.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwonkaxp']

mam szczeniaka 4 miesiące ma, ona w dzień juz mi nie sika po domu, tylko rano.Wychodzimy z nią na pole zawsze o 8 rano,bo tak wstajemy. codziennie zesika się na podłogę, zanim my wstaniemy.[/quote]

To nie jest kwestia godziny tylko czasu który upływa od obudzenia szczeniaka a wyjścia na zewnątrz.
Z doświadczenia wiem że trzeba to robić ekspresem, czyli prosto z łóżka - jak tylko nasz maluch podniesie głowę - psa pod pachę i siku, potem można jeszcze poleniuchować ;)

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że 8 to trochę za późno jak na szczeniaka. Trzeba wstać zanim się obudzi, bo najczęściej robi siusiu zaraz po przebudzeniu. My też wychodziliśmy o 5 - 6. Zresztą do dzisiaj / 2 lata wychodzimy rano o 6.00 przed wyjsciem do pracy na 20 minut.

Link to comment
Share on other sites

Witam, a ja mam 4-miesiecznego lenia nad lenie. Najlepiej spalby do 10 rano, wcale nie chce isc na dwor. W tygodniu przed pracą budzimy sie o 7 rano, pies spi, szykujemy sie spokojnie, pies spi (no czasem łypnie okiem od niechcenia) :), ubieram buty, biore smycz, pies udaje ze twardo spi. Trzeba go sciagac na sile z poslania, a on jest wtedy baaaardzo obrazony, patrzy na nas i oczkami mowi "czy wyscie poszaleli? 7.30 ja mam isc na dwor? co to to nie! Ja przeciez jeszcze spię". W weeeknd spi z nami do 10-tej. A ostatnie wyjscie wieczorne na spacerek jest ok. 21.30-22.00.
He, he... wiem, fajnie mam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martka-K']Najlepiej spalby do 10 rano, wcale nie chce isc na dwor.[/quote]
Moja potrafi wstać o 4 rano, łazić po domu i straszyć koty, na szczęście z siusiu wytrzymuje do 6/7. Taki psiak to by się dla mnie nadawał, mogłabym z nim spać do której tylko by chciał :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Ja moją suzi mam od 19.06.09 i wychodziłam 5-6godz. zależy o której był wieczorny spacer.
Teraz juz sie tak nauczyła że ok. 6:00 przychodzi do mnie do łóżka i liże mnie po twarzy żeby mnie obudzić (bedzie fajny budzik w czasie szkoły):grin::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdarzyć się zdarzy, czasem nawet dorosłemu psu, ale gratulacje, że zmywanie kałuży nie jest porannym rytułałem :evil_lol:.
A ja się pochwalę, że z moją sucz wychodzę o 7.30/8.00 i czasami muszę z nią pochodzić żeby siku zrobiła :mad::evil_lol:. Ale i tak jestem bardzoooo zadowolona, że nie muszę wstawać o szóstej rano :multi:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...