Jump to content
Dogomania

Szczekanie i drapanie okien


michal727

Recommended Posts

Mam psa który ma 6 miesięcy, jest to nawet spory kundel i od 4 tygodni mieszkamy na wsi a tak to cały czas mieszkaliśmy w bloku. Gdy moja suka Megi jest puszczona z łańcucha popołudniu to zazwyczaj jest grzeczna, lecz rano lub wieczorem drapie mur pod oknami i zagląda przez okna do domu, a gdy ją przypnę do łańcucha zaczyna szczekać bez przerwy. Gdy na noc zostawię ją przypiętą do budy to jeszcze szczekanie da się wytrzymać ale najgorsze jest to że gdy rano (o ok. 6.00-7.00) wstanie i zacznie wyć to nie dość że wszystkich obudzi to jeszcze wyprowadza tym z równowagi:angryy:. Zawsze ktoś wtedy wstaje i z nią chwile siedzi bo wtedy jest cicho, ale gdy odejdzie się od niej odrazu zaczyna szczekać. Proszę o jakieś rady odnośnie szczekania i drapania scian w celu zaglądnięcia do środka.

Link to comment
Share on other sites

jak by ktoś Ciebie mieszkającą w bloku wywalił na stałe na dwór do budy i to jeszcze na łańcuch też by ci się to nie podobało
tam była w domu , cały czas z ludźmi
a teraz siedzi na dworze , od czasu do czasu może się ktoś zainteresuje
przywiązana , bez mozliwości biegania
czemu jej do domu nie weźmiecie ?

Link to comment
Share on other sites

Ten łańcuch to nie jest w sumie łańcuch tylko taka stalowa linka otoczona gumą. A do domu nie możemy jej wziąć ponieważ gdy już ją wpuścimy to zawsze już będzie chciała wchodzić. Zresztą ona już wie że do domu nie może wejść bo nie raz zostawiłem otwarte drzwi a ona czekała przed nimi aż ja wyjdę. Ja chce ją nauczyć by nie szczekała rano i by nie skakała do okien by nas zobaczyć to wtedy jej linka zostanie wyrzucona bo ja wole gdy mój pies może sobie biegać ile mu się podoba, a nie gdy cały czas zmusza nas do wyjścia do niej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal727']A do domu nie możemy jej wziąć ponieważ gdy już ją wpuścimy to zawsze już będzie chciała wchodzić.[/QUOTE]

Bzdura - psy zazwyczaj wolą przebywać większość dnia na zewnątrz, nawet gdy mają dostęp do domu.

Tak jak pisali poprzednicy - pies przeżył szok, czuje się samotny i zaniedbany - wcześniej był z całą rodziną cały dzień w mieszkaniu, a teraz jakby mało było stresu w związku z przeprowadzką, znalazł się na wygnaniu bez kontaktu ze stadem. Wcale mnie nie dziwi, że zaczął wyć i sprawia problemy.

Weźcie psa do domu przynajmniej na noc i poświęćcie codziennie przynajmniej godzinę na spacer połączony z zabawą i szkoleniem; problemy powinny ustąpić.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Państwa przypadek wydaje się być klasyczny. Pies, a właściwie suczka - szczeniak, został skrzywdzony. Zabrano mu nie wiadomo dlaczego prawo przebywania ze swoim stadem jakim dla niego jesteście, poza tym zabraliście mu Państwo prawo do wolności przypinając do budy, jako, że sami mówicie że mieszkał z Wami w mieszkaniu. Jest to zatem pies domowy, a nie sprzęt typu czujka bezpieczeństwa układu p/włamaniowego. Jest i będzie nieszczęśliwy/a jeśli nie weźmiecie go do domu. Nie wiem czy do Państwa dociera, że jesteście wobec tego psiaka po prostu sadystycznie okrutni.
Rozważcie Państwo możliwość chociaż częściowego rozwiązania jakim byłoby np. pozwolenie psiakowi spać w przedsionku, bez wiązania.
Życzę powodzenia
Mark_44

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...