Jump to content
Dogomania

Shira & Chinook :)


sunshine

Recommended Posts

[quote name='Obama']co to komenda "osiem?"
wpadłam bo może nam pomożesz w skupianiu psa na sobie na dworze?[/QUOTE]
ósemka to:
ja stoje w rozkroku a Shira wiąże ósemkę wokół moich nóg:)

Skupianie u nas wyszło samymi komendami:).

Najpierw ćwiczyłyśmy te komendy które najlepiej potrafi w mieszkaniu, później w mieszkaniu przy ludziach (rozpraszających)
następnie na działce np. To już podwórko ale spokojne, później na łące gdzie nie ma aż tylu ludzi no i później dawałyśmy popisy przed znajomymi:D

Przedmiotem skupiającym jest albo ciacho albo zabawka na której jej zależy.

Bywa że ciężko jest się jej skupic to spokjnie każe jej usiąść chwilę przetrzymuje wzrok na sobie i zaczynam komendy.

Ciężko jest w obecności innych psów. Wtedy zwykle udaje się gdy się nimi nacieszy najlepiej...


[quote name='przeszlus']Ale przecież to galeria więc chyba można :)[/QUOTE]

no własnie podono na fotoblozkach tylko:D

P.S co do skupiania. Niech zrobi siad w parku np. i jeśli wytrzyma dłużej niż zwykle lub nawet zignoruje coś kuszącego to nagroda...i tak małymi kroczkami co raz dłużej:)

Dobry sposób to tez jak biega bez smyczy, zeby się oglądał, kontrolował gdzie jesteś.
Np. czesto przywołuj dawaj smaka i puszczaj dalej. Zawołaj jak się obejrzy mów "dobry piesek" i idźcie dalej...


Ja jak widze że shira łapie jakiś trop albo czemuś wyraźnie się przyglada to szybko ja odwołuje, rozpraszam tym sposobem jej uagę od tego "czegoś" i skupiam na sobie.
W przypadku husky to trudne ale i ważne bo sami ze swoim instynktem przegrywają...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='polaco92']przeczytalem sobie Twoje komendy no i super...jestem pod wrazeniem:-) moze zrobisz kiedys jakis filmik i cos nam pokazesz?;->

ps. moj piesek nawet polowy jeszcze nie umie,ale bardzo bym chcial by umial tyle co Twoj;-) (i nawet wiecej hehe)[/QUOTE]
Filmik kiedyś zrobiłam:D:
[video=youtube;VR4VY9xOsvo]http://www.youtube.com/watch?v=VR4VY9xOsvo[/video]

[video=youtube;p_UTpOW9HM8]http://www.youtube.com/watch?v=p_UTpOW9HM8[/video]

nie wszystkie tu sa bo to staaary film ona tu chyba 4 albo 5 miesięcy miała...

Na pewno go nauczysz:D Jak ja z hasiorem tyle dałam rade to ty z Onkiem tym bardziej:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']jak będzie jakaś chwila to zrobimy:D

Mieści się mieści... Shira ma 57 cm a ja dłuuugie nogi hehehe[/QUOTE]

to ona nawet od mojego jest mniejsza:-D wiec czekam na filmik:-))

ja mojego probowalem uczyc szczekac na zawolanie,ale ona wogole nie szczeka nawet na psy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='polaco92']to ona nawet od mojego jest mniejsza:-D wiec czekam na filmik:-))

ja mojego probowalem uczyc szczekac na zawolanie,ale ona wogole nie szczeka nawet na psy...[/QUOTE]
ta komende Shira sama zaproponowała:D

Jak trzymałam zabawke do góry to "pyskowała" i wtedy mówiłam "daj głos" i dostawała nagrodę szybko zakumała:D

Link to comment
Share on other sites

haaa dobry jestem:-D przez chwile nauczylem Texelka skakac na zawolanie i przehodzic pod nogami:-D zwane u Ciebie chyba koleczko:-) akurat mial ochote na nagrode w postaci karmy tak ze staral sie:-) ale z tym glosem dalej nic nie moge trzymam w gorze zekaja ze cos pisknie a on cichoooo...

a jak uczylas psa to ze smycza czy bez?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='polaco92']haaa dobry jestem:-D przez chwile nauczylem Texelka skakac na zawolanie i przehodzic pod nogami:-D zwane u Ciebie chyba koleczko:-) akurat mial ochote na nagrode w postaci karmy tak ze staral sie:-) ale z tym glosem dalej nic nie moge trzymam w gorze zekaja ze cos pisknie a on cichoooo...

a jak uczylas psa to ze smycza czy bez?[/QUOTE]
bez smyczy, nidy przy komendach jej nie używamy:P Przeszkadza

[quote name='Clandestine'][url]http://img42.imageshack.us/img42/9026/10082010039.jpg[/url]

Konik mały jeden :P[/QUOTE]
ooo witam, dawnooo cie nie było:>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...