Jump to content
Dogomania

Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Kenduś

Recommended Posts

A i jeszcze chciałam dodać, że byłam w szoku jak cziłki się od siebie różnią :crazyeye: szok normalnie. Od maleństw po 0,5 kg do 4 kg....:roll:

Ale nie tylko o wagę chodziło, ale o włos, główki, ogonki!!! Szok totalny.

Tak jak w innych rasach jak podchodziłam do ringu to współczułam sedziemu jak można wybrać tą najpiekniejszą psinę jesli wszystkie wyglądaja identycznie! Tak...u cziłek....było dużo łatwiej...ale też dużo zależało od upodobania sędziego (a nie wzorca)...:roll: trochę nie fair....no ale cóż sędzia jest sędzią.

Najpiękniejsze były cziłki rosyjskie. Chociaż best puppy w pieskach krótkowłosych zdobyła cziłka ur. w Polsce, mieszkająca w Czechach po rodzicach z des Petits Mickeys, oraz el Mariachi. No ale urodzenie się liczy nie? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ja się za anqu pochwalę, że mamy pieski z jednej hodowli - oczywiście po Drabie (bo jakże by inaczej :p ). Leo jest slicznym maleńkim cziłałkiem krótkowłosym białym z wielką śliczną główeczką :loveu: ciekawe co z niego wyrośnie :cool3:[/quote]

Ale super !!!!! fajnie to oszaleje kiedy będą zdjęcia , kocham maleńkie białe łyse najbardziej , podpadłam pewnie ale wszystkie kolorki też kocham :eviltong: :eviltong: tylko że białe :multi: :multi: no co sama mam białego i kocham go strasznie . Doznałam bzikniecia chiłkowego jak by mi jeszcze jakiś czas temu ktoś powiedział że takie maleństo postawi cały dom na nogi to bym mu nie uwieżyła .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabi11']Ale super !!!!! fajnie to oszaleje kiedy będą zdjęcia , kocham maleńkie białe łyse najbardziej , podpadłam pewnie ale wszystkie kolorki też kocham :eviltong: :eviltong: tylko że białe :multi: :multi: no co sama mam białego i kocham go strasznie . Doznałam bzikniecia chiłkowego jak by mi jeszcze jakiś czas temu ktoś powiedział że takie maleństo postawi cały dom na nogi to bym mu nie uwieżyła .[/quote]


Wstawiłabym ale nie wiem czy mi wolno.

A co do wchodzenia na głowę, to we wzorcu powinno być zaznaczone, że takie coś będzie miało na 100% miejsce :mad: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olcha']Wstawiłabym ale nie wiem czy mi wolno.

A co do wchodzenia na głowę, to we wzorcu powinno być zaznaczone, że takie coś będzie miało na 100% miejsce :mad: :lol:[/quote]
dokłanie tak na 100 % :mad:, oszukali nas we wzorcu nie umieścili tak istotnej informacji .
Jeszcze nie wiedziałam takiej innej rasy co potrafi tak sobie okręcić wszystkich w około własnego najmniejszego paluszka .

Ja myśle co do tych zdjęć jak tylko właścicielka się zgadza i podpiszesz kto to to czemu nie ???? oj jojojo nie mogę się doczekać zdjątek :p :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olcha']Wyjazd do Poznania był mega spontaniczny :lol: Razem z aneą myślałyśmy już o tym wcześniej, ale w końcu chyba dopiero w niedzielę uznałyśmy - raz się zyje i raz się światówka w Polsce zdarza :multi: więc jedziemy...no a potem się bałyśmy, że już nie znajdziemy noclegu, ale, że anea potrafi wszystko więc voila :multi:

Jak zobaczyłam tyle cziłałek to najpierw chciałam paść na zawał, potem wszystkie je sfotografować (więc już pewnie wiecie jaka byłam wściekła gdy sie okazało, że żadna z 10 baterii które miałam przy sobie nie działała!!!), a na sam koniec sprawdzałam ile tych małych ślicznotek zmieści mi się pod kurtką i w walizeczce :evil_lol:
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]Nawet nie wiesz jak ci zazdroszcze że mogłaś zobaczyć to wszystko na żywo...Zdjęcia bardzo fajna rzecz ale nigdy nie oddadzą tej atmosfery!!!![/FONT]
[FONT=Arial]Zazdroszcze ....................[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RitaGBD']

[FONT=Arial]Nawet nie wiesz jak ci zazdroszcze że mogłaś zobaczyć to wszystko na żywo...Zdjęcia bardzo fajna rzecz ale nigdy nie oddadzą tej atmosfery!!!![/FONT]
[FONT=Arial]Zazdroszcze ....................[/FONT][/quote]

Szczerze mówiąc to więcej (w sensie ilości ras) widzę na zwykłych krajówkach i międzynarodówkach. A tutaj wszystkie interesujące mnie rasy były o tej samej porze w oddalonych od siebie halach :placz: Więc wiele nie zobaczyłam.

Ale oczywiście za to temat cziłałek krótkowłosych mam opracowany dogłębnie :multi: i to z tylu krajów :loveu: Ehhh było na co popatrzeć :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o wystawę w Kielcach poszło nam genialnie!
taak, chwalimy się :roll:

;)
Fotek trochę zrobiłam, ale nie wszystkie chihuahua.
Jeśli chodzi o samą wystawę, wg mnie była naprawdę bardzo dobrze zorganizowana, poza tym pogoda dopisywała (choć i tak całość odbywała się na halach).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziaaa']Jeśli chodzi o wystawę w Kielcach poszło nam genialnie!
taak, chwalimy się :roll:

;)
Fotek trochę zrobiłam, ale nie wszystkie chihuahua.
Jeśli chodzi o samą wystawę, wg mnie była naprawdę bardzo dobrze zorganizowana, poza tym pogoda dopisywała (choć i tak całość odbywała się na halach).[/quote]
[FONT=Arial]To super!!!! Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!:klacz: [/FONT]
[FONT=Arial]Czekamy na więcej informacji i fotki....[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziaaa']Jeśli chodzi o wystawę w Kielcach poszło nam genialnie!
taak, chwalimy się :roll:

;)
Fotek trochę zrobiłam, ale nie wszystkie chihuahua.
Jeśli chodzi o samą wystawę, wg mnie była naprawdę bardzo dobrze zorganizowana, poza tym pogoda dopisywała (choć i tak całość odbywała się na halach).[/quote]

:klacz: Więcej szczegółów!!! :multi: :multi: :multi:

A gdzie wstawisz zdjęcia? Tutaj czy w wątku o wystawie?

Link to comment
Share on other sites

zaczynam ciułać na drugiego psiura
Paco idiocieje z tymi kotami
Tak dziś szlał z przecudnej urody yoreczkami, do domu nie chcial wracać.

Poza tym zawalu o mało nie dostalam bo postanowil zapolować na kaczki i wskoczył d jeziorka i pynie za tymi kaczkami, ja na brzegu z dzieckiem -nie wiem rzucić się za psem, wolam go w każdym razie

Kilka osób stanęło i komentuje.

wrszcie zrobił malownicze koło i wrócił na brzeg. Wszyscy bili brawo.
Obciach na całą dzielnicę.
a on zadowolony z siebie moncno
wrócil brudny jak świnia -total.

Kupiłam mu nową obrożę i czarny sweter:)

P.s. olcha proszę nie pkazuj swojej suni, bo jest tak piękna, ze ja kiedys z zachwytu dostanę zawału
Erusie byś też pokazała co?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziaaa']Jeśli chodzi o wystawę w Kielcach poszło nam genialnie!
taak, chwalimy się :roll:

;)
Fotek trochę zrobiłam, ale nie wszystkie chihuahua.
Jeśli chodzi o samą wystawę, wg mnie była naprawdę bardzo dobrze zorganizowana, poza tym pogoda dopisywała (choć i tak całość odbywała się na halach).[/quote]
zaczełaś i co ????????? a my tu poumieramy z ciekawości opisz dokładnie co i jak tak nie wolno zacząć się chwalić i........... :mad: :mad: :mad: trzymać nas w napięciu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']zaczynam ciułać na drugiego psiura
Paco idiocieje z tymi kotami
Tak dziś szlał z przecudnej urody yoreczkami, do domu nie chcial wracać.

Poza tym zawalu o mało nie dostalam bo postanowil zapolować na kaczki i wskoczył d jeziorka i pynie za tymi kaczkami, ja na brzegu z dzieckiem -nie wiem rzucić się za psem, wolam go w każdym razie

Kilka osób stanęło i komentuje.

wrszcie zrobił malownicze koło i wrócił na brzeg. Wszyscy bili brawo.
Obciach na całą dzielnicę.
a on zadowolony z siebie moncno
wrócil brudny jak świnia -total.

Kupiłam mu nową obrożę i czarny sweter:)

P.s. olcha proszę nie pkazuj swojej suni, bo jest tak piękna, ze ja kiedys z zachwytu dostanę zawału
Erusie byś też pokazała co?[/quote]

Buahhahaha no i to jest właśnie cały charakter cziłałki :turn-l: :turn-l: :turn-l:

Reszta zdjęć jest u mnie w galerii zapraszam!

[quote name='Sabi11']prześliczna :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:[/quote]

Dziękujemy :grins:

ALE WSTAWCIE SWOJEEEEEEE!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]zaczełaś i co ????????? a my tu poumieramy z ciekawości opisz dokładnie co i jak tak nie wolno zacząć się chwalić i........... :mad: :mad: :mad: trzymać nas w napięciu .[/QUOTE]

A więc moje kochane maleństwo (Fred) dostał Zw.Mł oraz BOB! :multi:
Blaircia srebrny medal i oczywiście ocenę doskonałą (przegrała ze swoją siostrą ;) ) a Akiko ocenę bardzo dobrą. Dla Freda był to debiut w młodzieży (:
Ring honorowy odwiedziliśmy trzy razy. Pierwszy raz prezentowaliśmy się publiczności (chihuahua! najmniejsza rasa świata :roll: ), następnie na wyborze najlepszego juniora (niestety, sędzia nie wybrał ani jednego z mniejszych psów, krótkowłosej chihuahua też nie..) oraz na wyborze BOG, gdzie była naprawdę silna konkurencja i piękne psy.
Osobiście jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że to nie ostatnioe sukcesy :razz:
zdjęcia słabej jakości :oops::
1.Chihuahuas na wyborze Najlepszego Juniora
2.BOG IX

[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/9996/kielce050bt9.jpg[/IMG]
[IMG]http://img129.imageshack.us/img129/9025/kielce051cx1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']zaczynam ciułać na drugiego psiura
Paco idiocieje z tymi kotami
Tak dziś szlał z przecudnej urody yoreczkami, do domu nie chcial wracać.

Poza tym zawalu o mało nie dostalam bo postanowil zapolować na kaczki i wskoczył d jeziorka i pynie za tymi kaczkami, ja na brzegu z dzieckiem -nie wiem rzucić się za psem, wolam go w każdym razie

Kilka osób stanęło i komentuje.

wrszcie zrobił malownicze koło i wrócił na brzeg. Wszyscy bili brawo.
Obciach na całą dzielnicę.
a on zadowolony z siebie moncno
wrócil brudny jak świnia -total.

Kupiłam mu nową obrożę i czarny sweter:)

P.s. olcha proszę nie pkazuj swojej suni, bo jest tak piękna, ze ja kiedys z zachwytu dostanę zawału
Erusie byś też pokazała co?[/quote]
Ja jak pierwszy raz widziałam moją sznaucerkę olbrzymkę, jak wskoczyła do stawu, to tez mało zawału nie dostałam... i krzyczałam na całe gardło, że pies się topi!!! Hahaha ale obciach, co?

[B]Miumiu [/B]- uwielbiam czytać Twoje posty. Pisz więcej.:lol:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziaaa']A więc moje kochane maleństwo (Fred) dostał Zw.Mł oraz BOB! :multi:
Blaircia srebrny medal i oczywiście ocenę doskonałą (przegrała ze swoją siostrą ;) ) a Akiko ocenę bardzo dobrą. Dla Freda był to debiut w młodzieży (:
Ring honorowy odwiedziliśmy trzy razy. Pierwszy raz prezentowaliśmy się publiczności (chihuahua! najmniejsza rasa świata :roll: ), następnie na wyborze najlepszego juniora (niestety, sędzia nie wybrał ani jednego z mniejszych psów, krótkowłosej chihuahua też nie..) oraz na wyborze BOG, gdzie była naprawdę silna konkurencja i piękne psy.
Osobiście jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że to nie ostatnioe sukcesy :razz:
zdjęcia słabej jakości :oops::
1.Chihuahuas na wyborze Najlepszego Juniora
2.BOG IX

[IMG]http://img231.imageshack.us/img231/9996/kielce050bt9.jpg[/IMG]
[IMG]http://img129.imageshack.us/img129/9025/kielce051cx1.jpg[/IMG][/quote]

:klacz: :klacz: :klacz:

GRATULACJE!!!!

Dzieki za zdjęcia :multi: Masz więcej :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziaaa']A więc moje kochane maleństwo (Fred) dostał Zw.Mł oraz BOB! :multi:
Blaircia srebrny medal i oczywiście ocenę doskonałą (przegrała ze swoją siostrą ;) ) a Akiko ocenę bardzo dobrą. Dla Freda był to debiut w młodzieży (:
Ring honorowy odwiedziliśmy trzy razy. Pierwszy raz prezentowaliśmy się publiczności (chihuahua! najmniejsza rasa świata :roll: ), następnie na wyborze najlepszego juniora (niestety, sędzia nie wybrał ani jednego z mniejszych psów, krótkowłosej chihuahua też nie..) oraz na wyborze BOG, gdzie była naprawdę silna konkurencja i piękne psy.
Osobiście jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że to nie ostatnioe sukcesy :razz: [/quote]
Gratulacje przeogromne! :smilecol::laola:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziaaa']A więc moje kochane maleństwo (Fred) dostał Zw.Mł oraz BOB! :multi:
Blaircia srebrny medal i oczywiście ocenę doskonałą (przegrała ze swoją siostrą ;) ) a Akiko ocenę bardzo dobrą. Dla Freda był to debiut w młodzieży (:
Ring honorowy odwiedziliśmy trzy razy. Pierwszy raz prezentowaliśmy się publiczności (chihuahua! najmniejsza rasa świata :roll: ), następnie na wyborze najlepszego juniora (niestety, sędzia nie wybrał ani jednego z mniejszych psów, krótkowłosej chihuahua też nie..) oraz na wyborze BOG, gdzie była naprawdę silna konkurencja i piękne psy.
Osobiście jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że to nie ostatnioe sukcesy :razz:
zdjęcia słabej jakości :oops::
1.Chihuahuas na wyborze Najlepszego Juniora
2.BOG IX

[FONT=Arial]Gratulujemy bardzo bardzo,bardzo!!!!!!! :B-fly: Wielki sukces!!!! A konkurencja była nie mała !!!!![/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziaaa']A więc moje kochane maleństwo (Fred) dostał Zw.Mł oraz BOB! :multi:
Blaircia srebrny medal i oczywiście ocenę doskonałą (przegrała ze swoją siostrą ;) ) a Akiko ocenę bardzo dobrą. Dla Freda był to debiut w młodzieży (:
Ring honorowy odwiedziliśmy trzy razy. Pierwszy raz prezentowaliśmy się publiczności (chihuahua! najmniejsza rasa świata :roll: ), następnie na wyborze najlepszego juniora (niestety, sędzia nie wybrał ani jednego z mniejszych psów, krótkowłosej chihuahua też nie..) oraz na wyborze BOG, gdzie była naprawdę silna konkurencja i piękne psy.
Osobiście jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję, że to nie ostatnioe sukcesy :razz:
zdjęcia słabej jakości :oops::
1.Chihuahuas na wyborze Najlepszego Juniora
2.BOG IX


NO BRAWO SUPPPPER REWELACJA wiele takich radośći życzę :cool2:
:Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]powiedzcie blondynce czy krótkie i długie chiłki się krzyżuje jak, np. grzywacze czy absolutnie nie?

bo oceniane są oczwiscie oddzielnie. Jak to jest?[/QUOTE]

Można spokojnie krzyżować długo- i krótkowłose.
w miocie wychodzą takie i takie.
jednak może zdarzyć się tak, że te długowłose będą miały mniej obfitą szatę niż długowłose po mamie i tacie długowłosym ;)
W następnych pokoleniach suka z takiej krzyżówki (np. długowłosa) może rodzić także krótkowłose, choć była skrzyżowana z długowłosym reproduktorem, bo związane jest to z genem psa krótkowłosego (ale to chyba logiczne ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziaaa']Można spokojnie krzyżować długo- i krótkowłose.
w miocie wychodzą takie i takie.
jednak może zdarzyć się tak, że te długowłose będą miały mniej obfitą szatę niż długowłose po mamie i tacie długowłosym ;)
W następnych pokoleniach suka z takiej krzyżówki (np. długowłosa) może rodzić także krótkowłose, choć była skrzyżowana z długowłosym reproduktorem, bo związane jest to z genem psa krótkowłosego (ale to chyba logiczne ;) )[/quote]
Nigdy dwa długowłose nie dadzą pieska krótkowłosego,bez względu po jakich są rodzicach Długowłosność jest cechą dominującą. Natomiast dwa krótkowłose mogą urodzić długowłose pieski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']ja też bardzo serdecznie gratuluję madzi

powiedzcie blondynce czy krótkie i długie chiłki się krzyżuje jak, np. grzywacze czy absolutnie nie?

bo oceniane są oczwiscie oddzielnie. Jak to jest?[/quote]


[URL]http://www.prouxchihuahuas.com/id61.html[/URL] tutaj jest wyjaśnione. Ale już się spotkałam, że z dwóch długowłosych urodziły się krótkowłose, więc nie wiem czy to do końca się zgadza.

--------

ok, nie pamiętam gdzie to słyszałam, że dwie długowłose miały krótkowłose pieski....ale gdzieś słyszałam :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olcha'][URL]http://www.prouxchihuahuas.com/id61.html[/URL] tutaj jest wyjaśnione. Ale już się spotkałam, że z dwóch długowłosych urodziły się krótkowłose, więc nie wiem czy to do końca się zgadza.

--------

ok, nie pamiętam gdzie to słyszałam, że dwie długowłose miały krótkowłose pieski....ale gdzieś słyszałam :hmmmm:[/quote]
Wskazane przez Panią "obrazki" potwiedzają to co ja napisałam. A co do "przypadku " piesków krótkowłosych po dwóch długowłosych, to czy były robione badania genetyczne? Osobiście jestem pewna,że nie.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...