Jump to content
Dogomania

Puchar Europy Srodkowej i Wschodniej - Poznan 2005


asiek

Recommended Posts

Aha, jak był ostatni dzień zgłoszeń to niestety nie było możliwości ( znowu mozna powiedzieć, że nie trzeba było czekać na ostatnia chwilę. Ale z drugiej stro wolno mi - nie? ) wysłać faksu...I to nie tylko chodzi o to ze było zajęte. Faksy byłu POPSUTE - najpierw łączyły a na koniec kasowały połączenie.
Sorry, ale ja naprawdę płacę nie tak małą kasę za wystawę i oczekuję odrobiny szacunku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aha, jak był ostatni dzień zgłoszeń to niestety nie było możliwości ( znowu mozna powiedzieć, że nie trzeba było czekać na ostatnia chwilę. Ale z drugiej stro wolno mi - nie? ) wysłać faksu...I to nie tylko chodzi o to ze było zajęte. Faksy byłu POPSUTE - najpierw łączyły a na koniec kasowały połączenie.
Sorry, ale ja naprawdę płacę nie tak małą kasę za wystawę i oczekuję odrobiny szacunku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']Stawka stawką, ale plan sedziowania nie jest chyba tajnym dokumentem? I zamieszczenie go na stronie tylko ulatwilo by prace oddzialowi i zmniejszylo ilosc telefonow.[/quote]
Dokladnie.. a wlasnie wielu osobom wystarczyl by dokladny plan sedziowania z rozpiska ile psow w jakiej klasie do szczescia ;)

Link to comment
Share on other sites

co do telefonow to koncem wrzesnia probowalam sie dodzwonic... dzwonilam w godinach urzedowania o/Poznan i pom za nimi. Dzwonilam przez pare dni i ani razu mi sie nie udalo dodzwonic ;) Za to telefon rozladowalam pare razy :lol:

Teraz dzwonic nie bede!! Niech sie dzieje wola nieba... :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

No tak, rzeczywiscie, sedziowie na ogol sa przywiazani do krzesel przed komputerami i kaze im sie patrzec na stawke przed wystawa mimo ich woli ;)

Skoro juz stawka jest tak tajna (co jest smieszne w obliczu tego, ze chocby jeden forumowicz/forumowiczka napisala, ze poznala stawke, podejrzewam, ze takich jak on/ona jest co najmniej kilku), to nalezaloby trzymac katalogi w sejfie, ktory zostanie otwarty dopiero po rozpoczeciu oceny, bo przeciez sedzia moze najzwyczajniej kupic katalog, czy nawet (o zgrozo!) spojrzec komus przez ramie na stawke! No nie badzmy smieszni!

A jesli telefony do oddzialu sa tak uciazliwe, to przepraszam, ale sami jestescie sobie winni - nie ma stawek, nie ma planu sedziowania na stronie... chyba normalne, ze kazdy chce wiedziec kiedy mniej wiecej wchodzi na ring?

Link to comment
Share on other sites

Na wszystkich wystawach sędziowanie odbywa się według planu sędziowania. Od momentu ustawienia psów w kolejności lokat spóźniony wystawca nie może wprowadzić psa na ring. W czasie oceny psów na ringu sędzia posługuje się wyłącznie planem sędziowania, [b]nie może posługiwać się katalogiem.[/b] Organizatorzy zobowiązani są do wydrukowania i dostarczenia sędziom planu sędziowania.
to wyciag z regulaminu.....
A sedzia tez czlowiek wiec po co dawac okazje- ktora "czyni złodzieja"
To tyle na temat zakazu podawania stawek, plan sedziowania? Ok bedzie, ale kazdy myslacy czlowiek chyba powinien wpasc na to, ze najpierw trzeba zebrac katalog, policzyc wszystkie psy, poukladac i dopiero mozna ustalac plan sedziowania. Wiec chwilka, troche cierpliwosci. Co do podzialu poznanskiego oddzialu- to chyba ktos nie zrozumial- oddzial radzi sobie doskonale, a wystawa jest organizowana raz w roku, wiec co na miesiac tworzyc dwie siedziby? Zreszta oddzial warszawski podzielil sie chyba nie z innego powodu jak z podzielenia samych czlonkow:) Poznan jest "sympatycznym" oddzialem i zmian nam nie trzeba:)
Kolejna rzecz, skoro tak narzekacie to po co na sile chcecie przyjechac do tego "wstretnego Poznania"? przeciez nikt na sile nikogo nie ciagnie.
Kolejna sprawa to faks nie byl POPSUTY, ale w ciagu dwoch dni przyszlo okolo 2000 zgloszen, wiec to chyba logiczne, ze nie kazdy sie zalapal, ale slusznie ktos zauwazyl, ze nie trzeba wysylac zgloszen na ostatnia chwile:)
O swiatowke sie nie martwcie- najwyzej znow bedziecie krytykowac, bo to Wam swietnie wychodzi:), ale Ci ktorzy juz wysylaja zgloszenia moga byc spokojni:)
Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieje, ze w tym roku wszyscy beda zadowoleni, zycze duzo sukcesow i milej atmosfery na ringach.
Goska
Ps. Zgloszonych zostalo prawie 4000 psow, wiec prosze o cierpliwosc- kazdy dzwoni i chce sie dowiedziec o swojego pieska- to chyba normalne:)
Telefony sa odbierane a info udzielane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bouvi']Na wszystkich wystawach sędziowanie odbywa się według planu sędziowania. Od momentu ustawienia psów w kolejności lokat spóźniony wystawca nie może wprowadzić psa na ring. W czasie oceny psów na ringu sędzia posługuje się wyłącznie planem sędziowania, [b]nie może posługiwać się katalogiem.[/b] Organizatorzy zobowiązani są do wydrukowania i dostarczenia sędziom planu sędziowania.
to wyciag z regulaminu.....
[/quote]
Dla powinno byc wytluszczone
[b]W czasie oceny psów na ringu [/b]sędzia posługuje się wyłącznie planem sędziowania, nie może posługiwać się katalogiem.
co oznacza ze w kazdym innym momencie tak jak uczestnik jak i sedzia moze miec katalog. Wiec na to nie mozna sie powolywac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bouvi']Witam,
kolejna sprawa to telefony- i tu do Tomka:
wiem , ze latwiej krytykowac niz zrozumiec, pomoc czy pochwalic i Ty to rowniez doskonale wiesz jak widze , wiec na drugi raz nie chrzan o przerwach pan z odzialu na posilki i rozstrojach zoladka, bo jestes niesprawiedliwy. Wyobraz sobie, ze wystawa wystawa, ale:
-poza nia poznanski oddzial zrzeszajacy okolo 10 000 czlonkow ma sporo "zwyklej" pracy, bo odzial stworzono dla jego czlonkow, ktorzy, moze Ci sie to nie podoba, codziennie tam przychodza i zalatwiaja swoje sprawy
-po drugie wez pod uwage, ze dzien przed MWPR organizowana jest klubowa chartow, ktora sama sie nie przygotuje.....wiesz
-po trzecie poznanska wystawa ma najwiecej psow ze wszystkich i samo sie nic nie zrobi
- po czwarte odczekaj kilka sygnalow zanim rzucisz sluchawka, aby wyzalic sie jak dziecko na forum
Bylam, widzialam, slyszalam- telefony sa odbierane non stop!!!
A nawet poza godzinami pracy panie zostaja dluzej, aby odebrac telefony i udzielic info, jeszcze malo???
pozdrowionka Goska[/quote]

Bouvi!
Po pierwsze primo - nie krytukuję, a w sposób przyjazny, jak każdy Monthy Python, opisuję - w tym przypadku moje doświadczenie empiryczne;
Po drugie primo - zwrotu "nie chrzań" mogą w stosunku do mnie używać wszyscy, którzy mają odrobinę chociaż humoru i tylko Ci będą z tego rozgrzeszeni;
Po trzecie primo - jak będę się chciał "wyżalić" to napiszę do "Przyjacółki" albo wypłaczę się swojej suce w ucho, oczywiście po uprzednim jego wyczyszczeniu;
Po czwarte primo - na odebranie telefonu przez Poznań czekałem bliżej dwadzieścia aniżeli dwa sygnały i nie mam w zwyczaju rzucać słuchawki tylko ją odkładać;
Po piąte przez dziesiąte - jak zwykle swojskie klimaty. Wszyscy mają tyle pracy, że nie ma czasu rąk z kieszeni wyciągnąć. Wszystko więc winno być perfecto - a nie jest. Nie szkodzi! Żeby nie było wątpliwości - nie mam żadnych pretensji do oddziału Poznań ani do osób tam działających! Jeżeli tak odczytałaś mój post, to pardon, ale chyba na zasadzie "uderz w stół...".
PS.
Ty sobie Bouvi lepiej wypij fantę i poczytaj więcej forum (wiem - nie masz czasu), a wtedy może zamiast jadu wrzucisz na ekran coś ciekawego (niech nikomu nie przychodzą do głowy wymioty!).
Pozdrawiam. Sześćdziesiąty siódmy Tomek.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem tego typu usprawiedliwienia mogą dziłać w momenci kiedy opddził przygotowuje tego typu wystawe pierwszy raz, a nie oddział, który organizuje [b]największą wystawę w polsce rok w rok[/b]
Powinni mieć opracowany system zgłaszania, tworzenia katalogów przedwystawowych lub chociaz planów sędziowania !

Link to comment
Share on other sites

[quote]Powinni mieć opracowany system zgłaszania, tworzenia katalogów przedwystawowych lub chociaz planów sędziowania ![/quote]

No co Ty, latwiej przeciez pomstowac na wystawcow: a to zgloszenia za pozno wyslane, a to dzwonia za duzo, a to placa za pozno... ;) zlej baletnicy... itd. ;) 8)
Ja sadzilam, ze jest jakis punkt regulaminu, ktory pominelam, a ktory wyraznie zabrania publikowania katalogu przed wystawa - ale to w obliczu faktu, ze wiekszosc oddzialow udostepnia katalog na stronie lub telefonicznie informuje o stawce jest jednak niemozliwe.

Moze bardziej doswiadczeni sie ze mna nie zgodza, ale dla mnie poki co takimi niedoscignionymi wzorami dobrej "papierkowej" organizacji sa Katowice i Sopot. Potwierdzenia dostalam wczesnie - z Katowic z numerem, potwierdzenie z Sopotu na odwrocie mialo plan sedziowania.
Stawki byly znane z tego co pamietam tez na dlugo przed wystawa - z Katowic chyba jakies dwa tygodnie przed.
Czyli da sie i nie trzeba sie zaslaniac regulaminami, a mozna wystawcom ulatwic zycie. Tylko jest jedna zasada: trzeba CHCIEC :) i o to sie wszystko rozbija.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']Stawka stawką, ale plan sedziowania nie jest chyba tajnym dokumentem? I zamieszczenie go na stronie tylko ulatwilo by prace oddzialowi i zmniejszylo ilosc telefonow.[/quote]

Dzwoniłam dzisiaj do ZK w Poznaniu i otrzymałam info, że w przyszłym tygodniu zostanie na ich stronie zamieszczony plan sędziowania a więc CIERPLIWOŚCI!!!

Link to comment
Share on other sites

[b]Savannah i Bouvi [/b]- jak same widzicie, nie ja jedna mam odmienne od Waszych zdanie nt. wystawy w Poznaniu. To, że największa, że kończy sezon, że duże hale, że... OK. Ale co z tego dla nas-wystawców wynika?

Wy zasłaniacie sie Regulaminem, ale żadna z Was nie pofatygowała się, aby choćby zająknąć się, że podałyscie fakty niezgodne z prawdą.

Dlatego, aby była jasność:
Regulamin hodowli psów rasowych [b]nie zakazuje [/b] podawania poprzez Internet stawek tak ilościowych, jak i "jakościowych" (sorki za słowo).

I nie obrażajcie się i nie unoście niepotrzebnie. Jak na forum DGM to sporo osób krytykuje Wasz oddział. Może więc, zamiast nieudolnie się bronić, zastanówcie się, czy aby te zarzuty nie są usprawiedliwione, może da się - mimo wszystko - coś zmienić na lepsze.

Co do podziału O/W-wa to przyczyna jego podziału nie ma tu nic do rzeczy. Ale fakt pozostaje faktem - rozładowały się kolejki:)) I poczytajcie sobie topik o wystawie w Legionowie. Same superlatywy, no, parę goryczek też było. Ale żadna z osób tam pracujących nie obrażała się, nie podawała bzdetnych argumentów tłumaczących taki a nie inny stan rzeczy. Krytykę przyjęto "z godnością" i obiecano poprawę. A ta dyskusja przed wystawą... [b]Wszystko po to, aby zadowolić nas-wystawców![/b]

A więc, wszystko jest możliwe. Trzeba tylko chcieć.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Info dla chętnych na testy genetyczne
Witam
Mamy juz konkretne dane odnosnie OPTIGEN 20/20 clinic 06.11 POZNAN czyli pobierania i wysylki krwi psow na badania genetyczne do USA.
Krew moze byc pobrana na miejscu (wystawa Poznan 06.11) lub dowieziona. Dowieziona krew musi byc pobrana w probowke typu EDTA anti-coagulant (z liliowym korkiem), przez veta, przez niego tez oznakowana, nie wczesniej niz 1 dzien przed wystawa. Pobrane powinno zostac min 1ml krwi.
Ceny badan zaleza od rasy i testu, od ceny podanej ponizej dla konkretnych ras prosze odjac 25% za udzial w naszym 20/20 clinic w Poznaniu. Koszty wysylki to 25zl, veta na miejscu 15zl. W razie dowiezienia probowek koszt veta na miejscu to 5zl (potrzebne opakowania itd).
Nie ma ograniczen wiekowych, kazdy pies, nawet szczeniak moze zostac zbadany.
Jezeli tegoroczna 20/20 clinic okaze sie sukcesem to prawdopodobnie w przyszlym roku zostanie powtorzona, w miedzyczasie nie bedzie juz takiej okazji w Polsce!!!
Na miejscu w Poznaniu bedzie laptop i osoba wypelniajaca formularze online dla wszystkich uczestnikow.
Mam nadzieje ze jak najwiecej odpowiedzialnych hodowcow skorzysta z tej okazji aby przebadac swoje psy.
Pozdrawiam
Ewa
Never Never Land Border Collies Poland
[url]www.bordercollie.pl[/url]


Ponizej informacje jakie badania i dla jakich ras sa dostepne i w jakiej cenie. Wiecej info na temat konkretnych chorob i testow na stronie [url]www.optigen.com[/url]

*Jakie badania sa dostepne dla konkretnych ras:
American Cocker Spaniels - OptiGenR PFK test & prcd-PRA test
American Eskimo Dogs - OptiGenR prcd-PRA test
Australian Cattle Dogs - OptiGenR prcd-PRA test
Australian Shepherds - OptiGenR CEA/CH test
Australian Stumpy Tail Cattle Dogs - OptiGenR prcd-PRA test
Basenjis - OptiGenR PK test
Border Collies - OptiGenR CEA/CH & CL tests
Briards - OptiGenR CSNB test
Bullmastiffs - OptiGenR Dominant PRA test
Cardigan Welsh Corgis - OptiGenR rcd3-PRA test
Chesapeake Bay Retrievers - OptiGenR prcd-PRA test
Chinese Cresteds - OptiGenR prcd-PRA test
Dachshunds - OptiGenR NARC test
Doberman Pinschers - OptiGenR NARC test
English Cocker Spaniels - OptiGenR prcd-PRA test
English Springer Spaniels - OptiGenR PFK test
Entlebucher Mountain Dogs - OptiGenR prcd-PRA test
German Shorthaired Pointers - OptiGenR CD test
Irish Setters and Irish Red & White Setters - OptiGenR CLAD & rcd1-PRA tests
Labrador Retrievers - OptiGenR prcd-PRA & NARC tests
Lancashire Heelers - OptiGenR CEA/CH test
Mastiffs - OptiGenR Dominant PRA test
Miniature Poodles - OptiGenR prcd-PRA test
Miniature Schnauzers - OptiGenR Type A-PRA test
Newfoundlands - OptiGenR Cystinuria test
Nova Scotia Duck Tolling Retrievers - OptiGenR prcd-PRA test
Portuguese Water Dogs - OptiGenR prcd-PRA test
Rough Collies - OptiGenR CEA/CH test
Samoyeds - OptiGenR XL-PRA test
Shetland Sheepdogs - OptiGenR CEA/CH test
Siberian Huskies - OptiGenR XL-PRA test
Sloughis - OptiGenR rcd1a-PRA test
Smooth Collies - OptiGenR CEA/CH test
Toy Poodles - OptiGenR prcd-PRA test


*Jakie sa ceny tych badan:

Test List and Pricing
CD - Cone Degeneration -- $160
German Shorthaired Pointer

CEA/CH - Collie Eye Anomaly/Choroidal Hypoplasia -- $180
Australian Shepherd
Border Collie
Lancashire Heeler
Rough Collie
Shetland Sheepdog
Smooth Collie
**(Litter rate pricing -- $120/pup -- see requirements)

CL - Neuronal Ceroid Lipofuscinosis -- $95
Border Collie



CLAD - Canine Leukocyte Adhesion Deficiency -- $135 (CLAD/PRA Combo -- $200)
Irish Setter
Irish Red & White Setter

CSNB - Congenital Stationary Night Blindness -- $135
Briard

Cystinuria -- $80
Newfoundland

Narcolepsy -- $130**
Dachshund
Doberman Pinscher
Labrador Retriever (NARC/PRA Combo testing for Labradors ONLY -- $260)
**(Litter rate pricing -- $104 for each pup -- see requirements)

PFK - Phosphofructokinase Deficiency -- $80
American Cocker Spaniel
English Springer Spaniel

PK - Pyruvate Kinase Deficiency -- $80
Basenji

Seven Progressive Retinal Atrophies

prcd-PRA -- $195**
American Cocker Spaniel
American Eskimo Dog
Australian Cattle Dog
Chesapeake Bay Retriever
Chinese Crested
English Cocker Spaniel
Entlebucher Mountain Dog
Labrador Retriever (NARC/PRA Combo testing for Labradors ONLY -- $260)
Miniature Poodle
Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Portuguese Water Dog
Toy Poodle
**Litter rate pricing -- $135 for each pup (see requirements)

Dominant PRA -- $120
(English) Mastiff
Bullmastiff

rcd1-PRA -- $120 (CLAD/PRA Combo -- $200)
Irish Setter
Irish Red & White Setter

rcd1a-PRA -- $80
Sloughi

rcd3-PRA -- $80
Cardigan Welsh Corgi

Type A PRA -- $160**
Miniature Schnauzer
**Litter rate pricing -- $128 for each pup (see requirements)

XL-PRA -- $150**
Samoyed
Siberian Husky
**Litter rate pricing -- $120 for each pup (see requirements)

[size=6][color=darkred]Cenę każdego z ww. testów należy pomniejszyć o 25%[/color][/size]
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy najpóźniej do 30-go października.

Pozdrawiam,
Lidka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...