Jump to content
Dogomania

Mogę liczyć na waszą pomoc?? Proszę o odpowiedź


Brozia

Recommended Posts

Nie dawno dowiedziałam się o agilitach no i nie wiele o nich przyznam wiem... mam psa..rasa westie... jest bardzo sprytny..szybko się uczy...teraz nauczyłam go skakać przez kółko... jednak mam ochote postawic mu troche wyzsza poprzeczke...on kocha takei wyzwania...i teraz mam kilka pytań...czy westusie nadają sie na agility ?? jezeli tak to ile to kosztuje... jak dlugo trzeba sie uczyc aby dojsc do perfekcji?? Czy ktos zna jakies agility w krakowie lub jego okolicach...ja przepraszam za moje pytania moze dla niektorych sa zenujace, ale bardzo malo wiem o agilitach :( :oops: :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote]...czy westusie nadają sie na agility ?? jezeli tak to ile to kosztuje... jak dlugo trzeba sie uczyc aby dojsc do perfekcji?? Czy ktos zna jakies agility w krakowie lub jego okolicach...[/quote]
Prawie każdy pies się nadaje do tego sportu jeśli bedzie mu on sprawiał przyjemność :D
Z tego co wiem to w Krakowie jest Ovari który prowadzi też agility a o cenę musisz się pytać już w klubie bo to bywa różnie (ja w Wawie płaciłam 150zł. za 10 lekcji+ egzamin na koniec kursu).
Trudno powiedzieć kiedy dochodzi się do perfekcji bo tak naprawdę uczysz się przez cały czas i nawet najlepsze pary popełniają błędy. My trenujemy rok ale daleko nam jeszcze do "perfekcji".
Dużo zależy od przewodnika i psa. Wiadomo że w upartego psa trzeba będzie wlożyć więcej wysiłku i pracy niż w psa wpatrzonego w pana jak w obraz. Inaczej pracuje sie z psem szybkim, niedokładnym a inaczej z nieco wolniejszym a za to precyzyjnym.
Na pewno warto spróbować zabawy w agility bo to fantastyczna zabawa i wyjdzie na dobre i właścicielowi i psu ;)

Link to comment
Share on other sites

No pewnie że możesz! :D. Co do ludzi nie ma ograniczeń wiekowych, można mieć 5 czy nawet 100 lat, to nie ma znaczenia. Nawet kalectwo nie uniemożliwia uprawianie tego sportu. Zawodnicy na wózkach za granicą "biegają" z psami i mają nawet organizowane specjalne zawody paraagility.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Brozia']Aha...bardzo dziękuje.... Jeszcze jedno pytanie...ja mam 15 lat czy moglabym byc przeowdnikiem psa??[/quote]Odpowiem tak:
w zeszłym roku na Mistrzostwach Świata Agility mieliśmy najmłodszą reprezentacje, w której najlepszy okazał się zawodnik mający... 13 lat 8)

Brozia, jeśli podoba Ci się agility, to szkoda czasu... bierz psa i na ćwiczenia :wink: Szybko przekonasz się, że to może być wspaniała zabawa i doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu ze swoim psem :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...