Jump to content
Dogomania

Łupież!


Kiki

Recommended Posts

Od pewnego czasu Badi ma straszny łupież. Cały czas się drapie i gryzie. Nie wiem czy to jest spowodowane lnieniem, bo lnieje dość długo. To jego pierwsze gubienie włosów, więc dokładnie nie wiem ile powinno trwać. Ale 2 miesiące to chyba za długo. Poszerstek mu juz wyszedł, a teraz wychodzą te grubsze włosy na wierzchu. Tak czy inaczej byłam dzisiaj u weta, który kazał mi kupic Nizoral. Dodatkowo kupiłam Kerabol, taki preparat z biotyną i cynkiem. Czy ktoś może używał tego preparatu? Może któryś z waszych hasiorków też miał łupież? Jak sobie z nim poradziliście?

Link to comment
Share on other sites

Problemy ze skórą to częsta dolegliwość u husky :(

Może po prostu za dobrze go karmisz :wink: .

Łupiez bywa oznaką przebiałczenia!

Zalecane (przez niektórych hodowców i producentów) karmy wysokobiałkowe mogą dawać takie objawy u psów nie pracujących regularnie ( tzn. np. co drugi dzień praca w zaprzęgu przez 5 km ).

Przy przedłużającej się wymianie włosa można tez stosować preparat Gammolen.

Link to comment
Share on other sites

On ma od małego problemy ze skórą. Jest alergikiem i dostaje tylko kurczaka z warzywami i czasami rybę. Karmię go też Chicopee dla szczeniąt. Nie wiem czy to jest za dobrze czy nie za dobrze. :D

A ten preparat jest do kupienia u weta czy jest też w sklepach zoologicznych?

Link to comment
Share on other sites

Masz rację jak na początku Badi się strasznie drapał to wet u nas w mieście wymyslał co chwilę coś nowego i buliłam tylko kasę. Pojechaliśmy wtedy do weta w innym mieście, takiego co sie zna na rzeczy bo leczy psy z hodowli, z której pochodzi Badi. Wtedy pomogło. Ale myślałm że zwykły łupież nie wymaga wizyty w innym mieście, bo to dodatkowe koszta.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli już wiesz , że Badi jest alergikiem to jego dieta ma w tej chwili zbyt wiele składników aby stwierdzić co go uczula.

Proponuję przejście na dietę jednorodną tzn. albo sama karma sucha albo gotowane jedzonko z jednym rodzajem mięsa; najbezpieczniejszy jest indyk!

Niestety może się okazać , że to nic nie pomoże ( trzeba stosować dietę przez kilka tygodni! ). Psiak może być przecież uczulony np. na wykładzinę podłogową albo pyłki traw :roll:

Gammolen jest preparatem dostępnym raczej tylko w lecznicach i nie zawiera sztucznych substancji!

Tegoroczne upalne lato spowodowało niestety epidemię schorzeń skóry u husky i innych sierściuchów :( , może jesień będzie łaskawsza :)

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś ktoś pisał (kompletnie nie pamiętam, gdzie :o ), że ponieważ tegoroczne lato jest takie upalne, to mnóstwo futrzaków ma problemy ze skórą - różnego rodzaju uczulenia, odparzenia, łupież chyba też ? Więc może faktycznie wystarczy przeczekać ?...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...