Jump to content
Dogomania

mój pies kuleje


kaja91

Recommended Posts

Dziś mój piesek troche pobiegał bo zabrałam go do lasu. Wieczorem zobaczyłam że dziwnie stawia jedna z przednich łap. Biega, skacze wiec na tyle go to chyba nie boli ale jednak widac że stawia dziwnie łapke. Nie wiem czy poczekac i zobaczyc czy mu przejdzie czy zgłosic się do weterynarza. Nie była to wcale jakas forsująca dla niego wyprawa, ponieważ on codziennie dużo biega i ma dużo ruchu. Stopniowo zwiększałam mu trase a tą biega już od dłuższego czasu i nie jest dla niego jakos bardzo męcząca. Denerwuje się o jego łapke ale nie chce panikowac byc może tylko źle stąpnoł. Co byście zrobili na moim miejscu? Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja91']Dziś mój piesek troche pobiegał bo zabrałam go do lasu. Wieczorem zobaczyłam że dziwnie stawia jedna z przednich łap. Biega, skacze wiec na tyle go to chyba nie boli ale jednak widac że stawia dziwnie łapke. Nie wiem czy poczekac i zobaczyc czy mu przejdzie czy zgłosic się do weterynarza. Nie była to wcale jakas forsująca dla niego wyprawa, ponieważ on codziennie dużo biega i ma dużo ruchu. Stopniowo zwiększałam mu trase a tą biega już od dłuższego czasu i nie jest dla niego jakos bardzo męcząca. Denerwuje się o jego łapke ale nie chce panikowac byc może tylko źle stąpnoł. Co byście zrobili na moim miejscu? Proszę o pomoc.[/quote]

zachodzę w głowę zawsze jak czytam takie tematy po co to?
idź do weta, powiedz mu co się stało, nie musisz od razu robić RTG, niewiadomo jakich zabiegów

przecież to dlaczego kuleje może zależeć od wielu przesłanek mamy zgadywac? w dodatku nic nie napisałaś o psie... wiek, rasa, wielkosc etc

pewnie nic mu nie jest i do rana mu przejdzie - czego mu życzę

Link to comment
Share on other sites

ja tez radzę iść do weta jeśli się niepokoisz; mógł sobie skręcić łapę, nadwrężyć, nadepnąć na jakiś kolec, otrzeć....jeśli nie ma ran, łapa nie jest spuchnięta możesz odczekać 1-2 dni i zobaczyć czy minie. moje sunie / te starsze-babcinki/ czasem kuleją / np. wstają albo zeskoczą z łóżka i łapka do góry- po godzince, dwóch im mija/. jeśli Twój pies jest sędziwego wieku mogą to być jakieś ,,zmiany starcze,,... ciężko stwierdzić co psu jest na odległość i przy małej ilości danych.:oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...