Jump to content
Dogomania

Zabrze. Astka, kundelek, pod golym niebem. Kto zainterweniuje ?


basia0607

Recommended Posts

Dostalam informację, że w Zabrzu astka i kundelek pilnują zakładu pracy nie mając dachu nad glową. Kundelek ucieka więc siedzi w klatce. Nad glową ma kawałek nadkola samochodowego i to jest wszystko.
Astka biega wolno ale budy też nie ma, prwdopodobnie śpi pod golym niebem.
Proszę kogoś z Zabrza o pomoc tym psom. Zainteresowanym podam namiary. Ja jestem z Warmii i Mazur.

Link to comment
Share on other sites

Byłam tam dzisiaj. Psy miały jedzenie i wodę, psiak był zamknięty w kojcu, a suczka leżała sobie w stróżówce. Psy nie są wychudzone, nie boję się ludzi, do swoich opiekunów się cieszą. Psiak ma na pysku jakąś starą ranę, powiedziałyśmy stróżowi, że nalezy go zaprowadzić do lecznicy w celu opatrzenia tego, stróż ma rozmawiać na ten temat z szefem (szefową?). Co do tego nadkola samochodowego to latem jeszcze OK., bo psiak ma ochronę przed słońcem czy deszczem, Pan twierdzi, że zimą czy w deszcz zabiera go do stróżówki. Kiedy obiekt jest zamknięty podobno suczka biega tam luzem, a z tym psiakiem chodzą na smyczy, bo inaczej ucieka. Oczywiście nie wiem ile w tym wszystkim jest prawdy, bo póki co wiemy tyle co nam powiedział ten Pan i tyle co zobaczyłyśmy, napewno będziemy to kontrolowac, ponieważ z tego co wiemy od osoby zgłaszającej to psiaki często nie mają wody i ogólnie źle się tam dzieje. Na dniach podjedziemy tam drugi raz, ale o takiej porze, zeby porozmawiać z szefem i sprawdzić czy psiak został doprowadzony do lecznicy. Miejsce to będziemy napewno kontrolować nadal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...