Jump to content
Dogomania

Szczeniak z Kociakiem i szalone zabawy...


angelus222

Recommended Posts

Ostatnio mamy taki mały problem i tak teraz cały czas myślę nad tym jak go dobrze rozwiązać. Do tej pory nie mieliśmy problemów z naszym 3 miesięcznym westem jak zostawialiśmy go samego w domu z dwuletnią kotką. Był grzeczny najczęściej spał albo bawił sie zabawkami, czasem tylko zrobił lekki bałagan :diabloti:
Od dwóch tygodni mieszka z nami też mały 3 miesięczny kociak. Na początku myśleliśmy że będzie ciężko bo kociak nie był zbytnio pokojowo nastawiony do westika, ale w bardzo krótkim czasie narodziła sie ich wielka "braterska" miłość :loveu: I zaczęło sie... wspólne rozrabianie, gonitwy, darcie wszystkich papierków itp. Cieszy nas fakt że tak sie dobrze dogadali i się razem tak świetnie bawią zabierając sobie nawzajem zabawki :razz: I kiedy jesteśmy w domu to możemy ich pilnować kiedy np. coś spada bo ganiają sie po całym mieszkaniu oczywiście nie patrząc na nic. Ale pojawił sie problem kiedy zostawiamy ich samych w domu. Dzieją sie wtedy bardzo dziwne rzeczy... rozwalają wszystko co mają na swojej drodze. Kociak oczywiście jak to kociak lata po wszystkim i zwala wszystko na podłogę a psiak to wykorzystuje i uważa że to co na podłodze to jego, więc wszystko niszczy. Zaczął też rozwalać nasze wszystkie ubrania zwalać wszystko z naszego łóżka i rozwalać po całym mieszkaniu i co najgorsze ostatnio ubrania które zrzucił na podłogę były przez niego obsikane. No i nauczył sie jakimś cudem wskakiwać na nasze łóżko ( jakimś cudem bo tak to sam nigdy nie wchodzi i trzeba go wsadzać). A wiemy że to jest tak że jak się ganiają i kociak cwaniak wskoczy na łóżko to psiak za wszelką cenę też chce za nim wskoczyć i właśnie jakoś sie tego nauczył. Dzisiaj też ganiali sie po naszym łóżku i po tej całej zabawie została tylko jedna wielka plama psich siusiów:roll: Ogólnie naprawdę to co oni razem wyprawiają to czasem przechodzi wszelkie granice. Ostatnio też udało im sie zbić szklankę tylko na szczęście byliśmy w domu i mogliśmy opanować sytuację.
Więc tak myślę teraz jak rozwiązać ten problem bo już nawet trochę zaczęliśmy sie bać żeby nie stało sie nic złego jak nas nie będzie w domu. Niestety nie mamy możliwości pozamykania drzwi do pokoi czy do kuchni. Myślałam żeby odizolować ich od siebie kupując psiakowi klatkę i zamykać go jak wychodzimy z domu. Bo innego wyjścia chyba nie ma. :shake: Mam nadzieje że to jest tylko taki okres bo to w końcu dzieci i że potem nie będziemy musieli zamykać psiaka w klatce.
A wy co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Poswieccie jedno pomieszczenie, zrobcie na mozliwie bezpieczne i niech dzieciarnia szaleje.
Zawsze to lepsze niz lamenty, bo nikogo nie ma w domu.
A powoli sytuacja sie unormuje, psiak bedzie wymagal coraz wiecej szkolenia, coraz dluzszych spacerow, wiec zmeczony nie bedzie prowokowal kota.
Co do kota i rozladowania jego energii, to juz zajrzyj na kocie forum ;).

Link to comment
Share on other sites

Z czasem to moze byc tak jak u mnie było :p Kocurek szalał z suczka maltanczyka. Zwierzaki wychowywały sie razem, poprostu super kumple :evil_lol: Gdy kocurek podrastal sobie robił sie leniwy mnie wariował. Było tak ze suczka zachecała kota do zabawy, a on lordzik leniwym ruchem łapki machał małej przed oczami. Zdazały sie szlencze galopady po domu ale juz nie takie jak wczesniej :evil_lol: bedzie dobrze :p

Link to comment
Share on other sites

u mnie 9 tygodniowy beagle szaleje z 5 miesiecznym main coonem, raz na gorze jest kot a raz pies:P Za 3tyg wszyscy domownicy wyjezdzaja wiec stane przed podobnym problemem, co zrobic ze szczeniakiem i kotem na 9h. Wymyslilam zeby byly w jednym wielkim pomieszczeniu razem, zeby bylo im razniej, tylko obowiazkowo musi byc jakis mebel dla kota na ktory wskoczy jak znudzi mu sie zabawa z psiakiem:P najlepiej cos bardzooo wysokiego :D
tak serio to ciezko to widze....

Link to comment
Share on other sites

U nas jest właśnie ten problem że nie możemy im wydzielić jednego pomieszczenia. Więc jak na razie staramy sie tak zabezpieczać mieszkanie jak wychodzimy żeby nie mogli nic razem zniszczyć :eviltong: Nigdy bym nie pomyślała że kociak ze szczeniakiem mogą sie tak rozrabiać :razz:
A najgorsze jest to że kociak lata sobie po wszystkich półkach, szafkach i wszystko z nich zrzuca no i potem jest to wszystko w strzępach.
A ten nasz kociak to jest naprawdę niesamowity dzisiaj na stole stała szklanka z sokiem i on sobie wskoczył na stół podszedł do tej szklanki i pacną ją łapą i szklanka sie oczywiście przewróciła i cały sok sie wylał :lol: Czegoś takiego to ja jeszcze nie widziałam.

Link to comment
Share on other sites

angelus222
A ten nasz kociak to jest naprawdę niesamowity dzisiaj na stole stała szklanka z sokiem i on sobie wskoczył na stół podszedł do tej szklanki i pacną ją łapą i szklanka sie oczywiście przewróciła i cały sok sie wylał :lol: Czegoś takiego to ja jeszcze nie widziałam.[/quote]


Fajnym widokiem tez jest : kot pijacy kawe lub mieszajacy łapka herbatke :evil_lol: cudowny widok. A jak sie wcisnie do pokala to pełnia szczescia. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...