Jump to content
Dogomania

ZAPALENIE SKÓRY - pomocy!!!


Recommended Posts

Już nie wiem, co robić, może niepotrzebnie panikuję, ale: moja bokserka ma od jakichś trzech tygodni - z przerwą - rankę na pyszczku, niewielką, ale taką rozjątrzoną, cieknącą. Byliśmy u weta od razu, jak zobaczyliśmy - zdiagnozował zapalenie skóry i zalecił terapię antybiotykiem. Po kuracji wszystko wróciło do normy - tzn, rana przyschła i wydawało się ok. Tydzień po odstawieniu antybiotyku - powtórka z rozrywki. Teraz suńka jest leczona maścią - z zawartością dwóch antybiotyków. Może ktoś zna skuteczne lekarstwo na tę dolegliwość, które mogłabym podpowiedzieć wetowi. Bardzo proszę o radę/ [/b]

Link to comment
Share on other sites

prawdopodobnie zaczęło się od rany zadanej kocim pazurem, nasz kot i bokusia namiętnie ze sobą "walczą". Podobna sytuacja miała miejsce, kedy psinka była maleńka, ale wtedy zauważylismy wcześniej i szybko udało sie opanować sytuację. Teraz infekcja ulokowana jest między fałdami skóry na pysku, dlatego trudniej było dostrzec. Zasugeruje wetowi ten antybiogram, ale może jest tu ktoś, kto borykał się z podobną dolegliwością u swojgo psa i może coś podpowiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia miała zapalenie skóry połączone z grzybicą. Wet leczył antybiotykami w zastrzyku, dodatkowo jednocześnie smarowałam zmiany maścią i do tego Efa Olie na poprawę i przyspieszenie regeneracji sierści i skóry. Ale zanim wet podjął leczenie pobrał próbkę skóry ze zmiany i zbadał co jest dokładnie przyczyną oraz na jakie antybiotyki bakterie są wrażliwe. Twój wet leczy psa na oko. Dlatego ma nawroty. A na oko, to chłop w szpitalu umarł :wink: 2 tygodnie trwało leczenie antybiotykami, 2 miesiące znikały zmiany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...