Jump to content
Dogomania

kleszcz -problem


iwonkaxp

Recommended Posts

witam
mam problem ponieważ wczoraj do południa zauważyłam ze mój pies ma kleszcza, ja nie umiem wyciągać kleszczy to stwierdziliśmy z mężem ze poczekamy do poniedziałku i pójdziemy do weterynarza
wieczorem zobaczyłam ze mój pies zdrapał tego kleszcza zostały mu nogi w skórze
i co ja mam teraz zrobić jak te nogi wyciągnąć bardzo proszę pomóżcie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwonkaxp']witam
mam problem ponieważ wczoraj do południa zauważyłam ze mój pies ma kleszcza, ja nie umiem wyciągać kleszczy to stwierdziliśmy z mężem ze poczekamy do poniedziałku i pójdziemy do weterynarza
wieczorem zobaczyłam ze mój pies zdrapał tego kleszcza zostały mu nogi w skórze
i co ja mam teraz zrobić jak te nogi wyciągnąć bardzo proszę pomóżcie[/quote]

Teraz to już tylko może pomóc lekarz, to trzeba wyczyścić i nie czekałabym z tym do poniedziałku, bo może się zrobić stan zapalny. Są przecież lecznice dyżurujące, a na przyszłość polecam zaopatrzyć się się w przyrząd do wyciągania kleszczy koszt nie wielki, a wyciągnięcie kleszcza w całości jest dziecinnie łatwe poprostu się go wykręca w lewą stronę. Niestety kleszcze są bardzo niebezpieczne i moga spowodować grozną chorobę która kończy się śmiercią dla zwierzęcia.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście polecam "kleszczochwyt" wyglądający jak długopis. Po naciśnięciu przycisku wysuwa się pętelka z żyłki, którą się zarzuca kleszczuchowi na dupsko (jak najbliżej skóry), zwalnia się przycisk i wykręca paskuda.
Po piersze primo - nie trzeba skurczybyka dotykać,
po drugie primo - łatwiej go wyciągnąć niż na przykład pęsetą.
I trwa to krócej, więc i psisko mniej się stresuje.

[URL]http://www.i-apteka.pl/product-pol-2110-TRIX-przyrzad-do-usuwania-kleszczy.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Też zdecydowanie polecam pętlę w "długopisie"
Sam dzisiaj Hakerowi wyciągnąłem.

A mówię o tym: [url=http://zoo-sklep.pl/index.php?p3446,trixie-petla-przeciw-kleszczom-z-uchwytem-tx-2427]ZOO-SKLEP.pl Tani sklep zoologiczny :: TRIXIE PĘTLA PRZECIW KLESZCZOM Z UCHWYTEM [TX-2427][/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja bym jednak radziła nauczyć się wyciągać kleszcze czymkolwiek - własnymi placami najlepiej :p
Pamiętam, ze z 1 kleszczem jechałam do weta... 4 lata temu ta przyjemność kosztowała 20 zł... Jak pomyślałam, że za każdego mam tyle płacić, to czekało mnie ewidentne bankructwo...
Nauczyłam się wyciągać pęsetą, ale najlepiej sprawdziły się moje własne palce...
Dla swojego pupila jestem skora do wielu poświęceń ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...