Jump to content
Dogomania

Mam pytanko???


ASA

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

musze sprostowac, bo jednak straszna bzdure napisalam...

sprawdzalam dzis w trzech zrodlach (dwoch slownikowych i jednym ludzkim) i wszystkie trzy jak jeden maz mowia wyraznie: tylko
staffordszy(r),

nie wiem, skad to staffordszajer wzielam, moglabym przysiac, ze slyszalam to z czyichs ust, i to native'a, a nie kazmierskiego, ale chyba mi sie jednak przywidzialo.

pozdrawiam wszystkich wlascicieli i hodowcow staffordszy(r) bulterierow (i mustafow tez),
fruzia

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko na sekundę wtrącę się do tych rozważań lingwistycznych. Tak naprawdę wszystkie te nazwy inaczej przeczyta Szkot, inaczej Walijczyk, a inaczej brzmią w 'państwowym angielskim'. Dlatego wszystkie przytoczone wymowy 'shire' mogą być prawidłowe :wink:

U mnie było fajnie, bo Mary, moja hodowczyni jest z Walii oryginalnie, a Nigel, jej mąż, to urodzony chłopak z Glasgow. Jak się umawialiśmy na miejsce spotkania, to tylko z Mary rozmawiałam, bo Nigel tak wymawiał nazwy miejsc, że ich na mapie nie mogłam zidentyfikować :lol: 8)

Link to comment
Share on other sites

Masz racje [b]sajko[/b] stad ja przytoczyłam,ze ZE SŁYSZENIA :wink:

No to fajnie,ze juz wiemy jak prawidłowo ,najbardziej z prawidlowych wymawia sie ta nazwę :D

[quote]bo w końcu to moje pieski mają ten piękny przydomek w swoich rodowodach trochę bliżej niż twioje.[/quote]

- a cio ma to wspólnego z wymowa przydomka :wink: :angel: :lol: :lol:

No moje obecne "nowe" pieski tez maja badzio,badzio blisko :wink: - dokladnie w tym samym pokoleniu cio JENTHO TULL D.Y i superowy WYREFARE Nassim jako jego ojciec :wink:

Zdrówko :drinking: :)

Link to comment
Share on other sites

[quote]dokladnie w tym samym pokoleniu cio JENTHO TULL D.Y i superowy WYREFARE Nassim jako jego ojciec [/quote]
ojej, ale ja nie znam tych piesków - masz na myśli Jehtro Tull DY i Wyrefare Prince Naseem?
jeżeli, o nich piszesz, to to niestety nie są moje pieski
:drinking: :drinking:
chyba, że za dużo :drinking:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin'][quote]dokladnie w tym samym pokoleniu cio JENTHO TULL D.Y i superowy WYREFARE Nassim jako jego ojciec [/quote]
ojej, ale ja nie znam tych piesków - masz na myśli Jehtro Tull DY i Wyrefare Prince Naseem?
jeżeli, o nich piszesz, to to niestety nie są moje pieski
:drinking: :drinking:
chyba, że za dużo :drinking:[/quote]

- to znaczy pytasz mnie czy ja za duzo :drinking: :drinking: czy Ty za duzo łyknełaś :drinking: :drinking: :wink: ????

To ja wiem,ze nie sa Twoje pieski (ale miałas,czy miałas miec z tymi pieskami do czynienia,przynajmniej z jednym z nich - czyż nie ??!!)i nie musisz sie Dorotko ze mnie nabijac 0X ,wiesz bardzo dobrze co chciałam przez to powiedziec i co miałam na mysli . :angel:
Pieski bardzo dobrze znasz z reszta jak kazdy z nas "siedzacy" w Staffikach i OJEJKU :-? przepraszam za LITERÓWECZKI w nazwach ,ale nie mam kazdej literki w imieniu obcego psa wykutej na blachę ,wazne ze wiem o jakiego psa chodzi :wink:

NASEEM - poprawnie ??? Wyrefare jest DOSKONAŁYM zwierzeciem i nie ukrywam,ze bardzo podobaja mi sie jego potomkowie :)

A w rodowodach Twoich zwierzaków mocno zaznaczył swe korzenie CARTER BENSOLO Wyrefare :D :D i on jest chyba najblizej :wink:

Link to comment
Share on other sites

chyba, chyba, pęknę z dumy, że ktoś taki jak Ty, wie co się w mojej hodowli dzieje
Chyba mnie wzruszylaś :terazpol: :chlup:
I nie musisz się tlumaczyć, że nie wiesz jak się coś pisze, możesz mnie spytać, w końcu jestem nauczycielem :lol: :lol: :lol:
Paly Ci nie postawię
Zdrówko :drinking:
Z pedagogicznym pozdrowieniem
Ps. I wiesz, fajnie, że z kimś można poważnie podyskutować, bo mnie się nuuuudzi

Link to comment
Share on other sites

[quote]chyba, chyba, pęknę z dumy, [color=red]że ktoś taki jak Ty[/color], wie co się w mojej hodowli dzieje
Chyba mnie wzruszylaś :terazpol: :chlup: [/quote]

- NO BA !!!! :lol: :lol: no ale mnie teraz połechotałas tylko nie wiem do końca po czym :wink: bardzo śmieszne hahahaha :drinking: :D

[quote]I nie musisz się tlumaczyć, że nie wiesz jak się coś pisze, możesz mnie spytać, w końcu jestem nauczycielem :lol: :lol: :lol:
Paly Ci nie postawię[/quote]
- no tak bo [color=darkblue]pałę[/color] to raczej facetowi mozna postawić :wink:
:angel:

[quote]Z pedagogicznym pozdrowieniem
Ps. I wiesz, fajnie, że z kimś można poważnie podyskutować, bo mnie się nuuuudzi[/quote]
- no to raczej pedagogowi nie trzeba mówić co jest najlepsze na NUUUUUUUUDEEEEEE :wink: :D

Mam nadzieje,ze mnie sie nie zacznie NUDZIĆ :roll: :evilbat: :wink:

Najlepszego :drinking: :drinking: Pozdrowionka :D

Link to comment
Share on other sites

[quote]- no tak bo pałę to raczej facetowi mozna postawić [/quote]
Ja nawet chcialam napisać, że ze względu na budowę anatomiczną byloby to niemożliwe, ale się zreflektowalam, że nie wszyscy mają tu osiemnaście lat skończone.
Ale to nic, dzięki temu doszlam do wniosku, że żeby stawiać paly trzeba mieć jaja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AMFI'][quote name='staff-ka']
- no tak bo [color=darkblue]pałę[/color] to raczej facetowi mozna postawić :wink:
:angel:

[/quote]

hi hi hi głodnemu chłop na myśli... hihi :lol: :wink: :lol:[/quote]

ja tak zauważyłam ostatnio ...po wypowiedziach [b]Staff-ki[/b] na tym i innym forum, że ona tylko o jednym myśli :lol: :lol: :lol: i bynajmniej nie są to psy :lol: :lol: 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Złośnica&LUGER'][quote name='AMFI'][quote name='staff-ka']
- no tak bo [color=darkblue]pałę[/color] to raczej facetowi mozna postawić :wink:
:angel:

[/quote]

hi hi hi głodnemu chłop na myśli... hihi :lol: :wink: :lol:[/quote]

ja tak zauważyłam ostatnio ...po wypowiedziach [b]Staff-ki[/b] na tym i innym forum, że ona tylko o jednym myśli :lol: :lol: :lol: i bynajmniej nie są to psy :lol: :lol: 8)[/quote]

- :wink: :wink: :wink: :angel: - no bo wszyscy maja "kosmate" myśli,a tylko ja sie nimi chwale :lol: :lol: :lol:

[b]Złosniczko [/b]- bo na tych forach to chyba lepiej o DUPIE MARYNIE gadać niz o psach :( - bo chyba nie ciężko zauwazyc jak sie po pewnym czasie rozmowa przeradza w niewiadomo co :o - szkoda,ze wprost nie mozna tak podyskutowac :roll: ,a tylko przez net - sie gęba ludziom rozwiazuje 0X

[b]No to w takim razie dziewczyny zapodajcie jakis temat co ,by nadal było DO SMIECHU [/b] :wink: :D :angel: :angel:

Link to comment
Share on other sites

[b]lapis[/b] - bo nie pracujesz w szkole. W niektótych klasach wszystko może skojarzyć się z wiadomo z czym... nawet wyciaganie przed nawias

"... ja go tylko trzymałem i nic z nim nie robiłem..."
tłumaczył mi się dziś uczeń, gdy odbierałam mu na lekcji telefon komórkowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna'][b]lapis[/b] - bo nie pracujesz w szkole. W niektótych klasach wszystko może skojarzyć się z wiadomo z czym... nawet wyciaganie przed nawias

"... [b]ja go tylko trzymałem i nic z nim nie robiłem[/b]..."
tłumaczył mi się dziś uczeń, gdy odbierałam mu na lekcji telefon komórkowy.[/quote]

Dobre

No to nauczyciele oddajemy Wam pole do popisu, bo to taka przyjemność poczytać rano dogo i roześmiać się w głos :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]No to nauczyciele oddajemy Wam pole do popisu, bo to taka przyjemność poczytać rano dogo i roześmiać się w głos [/quote]

Ja już nie będę, bo mi się w nocy śnilo, że mnie Staffka z nożem rzeźnickim gania po Brodnie (taka miejscowość w poludniowo-zachodniej Polsce). Jeszcze się na mnie na serio obrazi, a to nie o to chodzi.
Chodzi o to, żeby wesolo bylo, no nie? :pepsi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin'][quote]No to nauczyciele oddajemy Wam pole do popisu, bo to taka przyjemność poczytać rano dogo i roześmiać się w głos [/quote]

Ja już nie będę, bo mi się w nocy śnilo, że mnie Staffka z nożem rzeźnickim gania po Brodnie (taka miejscowość w poludniowo-zachodniej Polsce). Jeszcze się na mnie na serio obrazi, a to nie o to chodzi.
Chodzi o to, żeby wesolo bylo, no nie? :pepsi:[/quote]

No i właśnie o to chodzi

Ja nie wiem na czym to polega, ale potraficie tak napisać zdanie, że ja się śmieję - wyobraziłam sobie pogoń za Staffką :roflt: :roflt: :roflt:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...