Jump to content
Dogomania

Szarik wieczny tułacz już bezpieczny w hotelu marzy o DOMU tylko dla siebie!


bazylowa

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lilk_a']jest jeszcze [B]sylwiaso[/B] ... sprawdzałyście ?

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/188576-Pensjonat-dla-piesk%C3%B3w[/URL][/QUOTE]

napisałam na wątku pensjonatu.

co do ogłoszeń - nie wiem jak jest teraz aktualnie ale miał cały czas bo Mal miała kilka telefonów w jego sprawie ale ludzi odstraszała wiadomosć o jego realnym wieku. w ogłoszeniach sprzed 3 lat było 7. ja jestem za tym żeby go przenieść z garażowni i szukać mu ciągle DS jednak żeby już był gdzie indziej

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z p Asią z Hotelu Terier - jest miejsce dla Szarika, jeśli dogadałby się z suczką pani Asi (a wiem, że się dogada) to będzie w domu z nią mieszkał. W hotelu miejsca są w ogrzewanym budynku, myślę, że warunki są podobne jak w poprzednim miejscu [URL]http://hotelterier.pl/[/URL] -> galeria -> kwatery dla psów - widać warunki.
Wątki psów w hotelu zawsze są na bieżąco uzupełniane fotkami, filmami, psy są zadbane, roześmiane, wykochane :) Dodam jeszcze, że opłacałam składki dla dwóch ONków w tym hotelu, jeden z nich był stareńki w wieku naszego Szarika. I nigdy nikt z wizytujących hotelik nie miał najmniejszych zastrzeżeń.

Kasiek, czy to Ty ustaliłaś już cenę tam za Szarego i masz dostać foty?

[B][SIZE=3][COLOR=royalblue]CZARODZIEJKO, CZEKAMY NA ZDJĘCIA SZARIKA!!! Już dwukrotnie je nam obiecałaś i nadal nic![/COLOR][/SIZE][/B]

Edited by mal_2
Link to comment
Share on other sites

[quote name='mal_2']Rozmawiałam z p Asią z Hotelu Terier - jest miejsce dla Szarika, jeśli dogadałby się z suczką pani Asi (a wiem, że się dogada) to będzie w domu z nią mieszkał. W hotelu miejsca są w ogrzewanym budynku, myślę, że warunki są podobne jak w poprzednim miejscu [URL]http://hotelterier.pl/[/URL] -> galeria -> kwatery dla psów - widać warunki.
Wątki psów w hotelu zawsze są na bieżąco uzupełniane fotkami, filmami, psy są zadbane, roześmiane, wykochane :) Dodam jeszcze, że opłacałam składki dla dwóch ONków w tym hotelu, jeden z nich był stareńki w wieku naszego Szarika. I nigdy nikt z wizytujących hotelik nie miał najmniejszych zastrzeżeń.

Kasiek, czy to Ty ustaliłaś już cenę tam za Szarego i masz dostać foty?

[B][SIZE=3][COLOR=royalblue]CZARODZIEJKO, CZEKAMY NA ZDJĘCIA SZARIKA!!! Już dwukrotnie je nam obiecałaś i nadal nic![/COLOR][/SIZE][/B][/QUOTE]

Wracam raz jeszcze do tematu [B]ODPOWIEDZIALNEGO OPIEKUNA.[/B]
Musi być jedna osoba, która bez wzgledu na to gdzie psiak jest, zna jego historie, kontaktuje sie z hotelem dba o potrzeby tego starego psa... pilnuje wpływów i wydatków...[B] jest DECYZYJNA w sytuacjach nagłych i nie nagłych!![/B]
I nie chodzi o figuranta, lecz osobe, która tę pracę dla dobra psiaka będzie stosunkowo regularnie prowadzic.

Na dzień dzisiejszy: [B]kto podpisze umowę z hotelem? [/B]
Odpowiedzialny hotel ustala także swoje wymogi, ale i opiekun psa ma takowe i winien nadzorować ich realizacji. [B]Kto będzie robił to w imieniu Szarika?[/B]

W przypadku żadnego psa nie może być odpowiedzialności i decyzyjności zbiorowej.
I proszę nie przyjmować, tego tylko jako problemu formalnego.
[B]To niestety życiowy problem dla tego psa! [/B]Nie mając jednej osoby nadzorującej jego sytuację, ponownie narażany jest na róznego rodzaju dobre i złe wole ludzi... ich działania profesjonalne lub też nie.
Przy odpowiedzialności zbiorowej deklarowiczów, odpowiedzialność się rozmywa, a decyzyjność jest żadna( widać to i teraz u Szarika).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Wracam raz jeszcze do tematu [B]ODPOWIEDZIALNEGO OPIEKUNA.[/B]
Musi być jedna osoba, która bez wzgledu na to gdzie psiak jest, zna jego historie, kontaktuje sie z hotelem dba o potrzeby tego starego psa... pilnuje wpływów i wydatków...[B] jest DECYZYJNA w sytuacjach nagłych i nie nagłych!![/B]
I nie chodzi o figuranta, lecz osobe, która tę pracę dla dobra psiaka będzie stosunkowo regularnie prowadzic.

Na dzień dzisiejszy: [B]kto podpisze umowę z hotelem? [/B]
Odpowiedzialny hotel ustala także swoje wymogi, ale i opiekun psa ma takowe i winien nadzorować ich realizacji. [B]Kto będzie robił to w imieniu Szarika?[/B]

W przypadku żadnego psa nie może być odpowiedzialności i decyzyjności zbiorowej.
I proszę nie przyjmować, tego tylko jako problemu formalnego.
[B]To niestety życiowy problem dla tego psa! [/B]Nie mając jednej osoby nadzorującej jego sytuację, ponownie narażany jest na róznego rodzaju dobre i złe wole ludzi... ich działania profesjonalne lub też nie.
Przy odpowiedzialności zbiorowej deklarowiczów, odpowiedzialność się rozmywa, a decyzyjność jest żadna( widać to i teraz u Szarika).[/QUOTE]

mal się zgadza :) ale pod warunkiem, że sprawy finansowe nadal prowadzi bazylowa:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrucha204']kto dogada się odnośnie ceny? kasiek. Ty :)? tam już 4 osoby dzwoniły w sprawie Szarika więc nie ma sensu żeby kolejna dzwoniła :D[/QUOTE]

...i o to cały czas mi chodzi- [B]Niech dzwoni i dogaduje ten kto jest opiekunem Szarika! [/B]Wszystko poustala i potem egzekwuje i nadzoruje całość spraw psiaka.
Szybko podejmuje decyzje gdy hotel zasugeruje,że coś złego, niepokojacego sie dzieje!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pietrucha204']mal się zgadza :) ale pod warunkiem, że sprawy finansowe nadal prowadzi bazylowa:)[/QUOTE]

Dziewczyny... konto udostepnić i zbierać na nie środki oraz dokonywać bieżących opłat za opieke nad Szarikiem. może spokojnie osoba nawet bezposrednio nie związana z psiakiem- wszystkie instrukcje co do płatności przekaże jej opiekun psa!

Opiekun zaś , bez wzgledu na to, gdzie pies jest, [B]staje się niejako jego tymczasowym włascicielem[/B] - pilnuje, czy wszystko co psu potrzebne on ma, czy hotelik własciwie opiekuje sie psem- w razie potrzeby wszystko ustala z hotelem w imię tego co psu potrzebne... zbiera w hotelu informacje o psiaku- zachowaniu, zdrowiu, potrzebnych badaniach, leczeniu.... i gdy pojawia sie potrzeba- szybko podejmuje decyzję... decyduje o adopcji- wyborze domu stałego ( to jemu sprawdzajacy dom zdaje realację z wizyty PA...)...utrzymuje kontakt z ds...

Oczywiście, jako,że nie wszyscy na wszystkim sie znamy, bardzo przydadzą mu się rady,, informacje, sugestie i dzielenie doświadczeniem... i tu nasza rola!
Ale decyzje musi podejmować jedna osoba!

To nie takie proste zadanie, ale nie wyobrażam sobie, by następowało " zbieranie głosów" za lub przeciw, a pies bedzie ratunku, badań potrzebował na już!
[B]Żaden odpowiedzialny hotel nie przyjmie na takich warunkach psa.
[/B]Musi wiedzieć do kogo zwracać się z informacjami fajnymi i tymi mniej fajnymi... musi wiedzieć, że gdy coś złego się dzieje, nie zostanie z problemem sam(choć ja w takich sytuacjach zostawiam niektórym hotelom pełne plenipotencje do natychmiastowego działania, gdy nie ma ze mną kontaktu!)... musi wiedzieć, że gdy uwidzi, że nie radzi sobie z różnych względów z psem( a każdemu może sie to zdażyć), to ma komu zakomunikować potrzebę szukania odpowiedniego miejsca dla psiaka i opiekun kierując się dobrem psa, podejmie takie działania...
A nasza rola- userów: pomóc! Zwracać uwagę na niepokojące sytuacje, pytać , wskazywać... ogłaszać... pokazywać psiaka...
Ale nie decydować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mal_2']Cena za pobyt Szarika w domu u pani Asi to 17 zł na dobę z wyżywieniem - wychodzi 510-527zł miesięcznie. Czy jesteśmy w stanie uzbierać (i utrzymać!) deklaracje na tą kwotę??[/QUOTE]

Deklaracje... nie wiem:shake:... ale obawiam się, że tu bez bazarków i pomocy się nie obedzie... musimy założyć, że to jednak trochę potrwa, więc bardzo potrzebna będzie pomoc Szarikowi: finansowa, bazarkowa...
Pomoc opiekunkom i zainteresowanym psiakiem: w ogłaszaniu, zbieraniu środków...

Jaki jest stan deklaracji Szarika?

Link to comment
Share on other sites

Piszę w imieniu [URL="http://www.dogomania.pl/members/114247-Martika-Aischa"][B]Martika@Aischa[/B][/URL] i swoim.Misiek,który obecnie przebywa u Czarodziejki w domu,musi opuścić to miejsce zgodnie z opinią lek.wet.
Cytuję z wątku Miśka:
"[I]Dostałam telefon .......decyzją lekarza weterynarii Misiu musi zostać przeniesiony do domu. Jest jak to określili "stary" Nie może zostać u Czarodziejki. Diana ma w domu płytki i Misio sobie na nich nie radzi.
Albo pojedzie do domu albo zostanie uśpiony :-( " Bo usypianie starych psów jest humanitarne":shake:"[/I]

Ma miejsce również jak Szarik w hoteliku Terier,czy byłby możliwy transport łączony?Żeby od razu dwa psiaki pojechały do hotelu.Oczywiście koszty podzielmy na pół.Proszę napiszcie czy jest taka możliwość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Deklaracje... nie wiem:shake:... ale obawiam się, że tu bez bazarków i pomocy się nie obedzie... musimy założyć, że to jednak trochę potrwa, więc bardzo potrzebna będzie pomoc Szarikowi: finansowa, bazarkowa...
Pomoc opiekunkom i zainteresowanym psiakiem: w ogłaszaniu, zbieraniu środków...

Jaki jest stan deklaracji Szarika?[/QUOTE]

O deklaracjach wie więcej Bazylowa, ale z tego co się orientuję jest to kwota w okolicy 300 zł - jeśli Szary zmieni lokum to ma dodatkowe dwie deklaracje (pietrucha i ja) na 20 zł. Więc jeszcze spoooro brakuje. Będziemy łatać bazarkami, ale musimy mieć pewność, że nie wyślemy psa na pobyt w domu i nie będzie nas na to stać.
Zaraz na owczarkowie trochę pożebrzę..

Beatkaa - kwestia transportu na pewno byłaby do dogadania, bo zawsze to taniej.

Pani Asi z Hotel Terier wysłałam wątek Szarika - ma kilka zdjęć i albo sama je wstawi albo podeśle do osoby, która wczoraj do niej dzwoniła w sprawie Szarcia.

Edited by mal_2
Link to comment
Share on other sites

[quote name='mal_2']O deklaracjach wie więcej Bazylowa, ale z tego co się orientuję jest to kwota w okolicy 300 zł - jeśli Szary zmieni lokum to ma dodatkowe dwie deklaracje (pietrucha i ja) na 20 zł. Więc jeszcze spoooro brakuje. Będziemy łatać bazarkami, ale musimy mieć pewność, że nie wyślemy psa na pobyt w domu i nie będzie nas na to stać.
Zaraz na owczarkowie trochę pożebrzę..

Beatkaa - kwestia transportu na pewno byłaby do dogadania, bo zawsze to taniej.

Pani Asi z Hotel Terier wysłałam wątek Szarika - ma kilka zdjęć i albo sama je wstawi albo podeśle do osoby, która wczoraj do niej dzwoniła w sprawie Szarcia.[/QUOTE]

Dziewczyny... proszę mnie nie zrozumieć opacznie, ale dla uniknięcia powtórki z hotelami i dla bezpieczeństwa psa a także osoby prowadzącej hotel, bardzo prosiłabym o sprawdzenie hoteliku na miejscu... Czy jest taka możliwość?
Może macie kogoś zaufanego, kogo możecie poprosić o odwiedzenie hoteliku i porozmawianie P. Asią... obejrzenie oferowanych warunków.
Słyszałam ,ze są tam już wolontariusze... a także osoby bezposrednio w hoteliku bywające i utrzymujące tam psy, które mogłyby odpowiedzieć także kompetentnie na pytania tyczace opieki nad psiakami w hoteliku.
Bardzo przydałyby sie ich spostrzeżenia i doswiadczenia.

Zdjęcia bardzo sie przydadzą... to już wstępnie pozwoli nam ustalić, czy takie warunki odpowiadają potrzebom psiaka.

Myslę,że warto podpytać deklarujących. czy podtrzymują deklarację dla Szarika i szukać oczywiście nowych... to zawsze warto.

Znalazłam takie na 1 stronie:

[U]Deklaracje miesięczne: [/U]
1. pietrucha 15 zł
2. mal 30 zł
3. bros 10 zł
4. bazylowa 15 zł
5. kasiazi z owczarkowa 30 zł
6. betka 60 zł
7. Polaczek z owczarkowa 20 zł
8. karolek615 z owczarkowa 30 zł
9. monikach z owczarkowa 20 zl
10. Monika z owczarkowa 20 zł
11. entera z owczarkowa 25 zł

Link to comment
Share on other sites

Z FB:

" Pani Agnieszko, proszę po pierwsze poszukać na dogo wolontariatu który pomaga w tym hotelu i ściągnąć ich na wątek Szarika.
Niech się wypowiedzą na temat pracy i opieki nad psami. Ten hotel jest znany, ale warto by było też poprosić o to, aby ktoś tam niezależy podjechał.
Po drugie, finanse, zacznijcie robić zbiórkę i zbierajcie deklarację. Jeżeli by Szarik miał dom, to z całą pewnością Misiek będzie potrzebował też pieniędzy. Serdecznie Was proszę o mobilziację, to dopiero początek tego koszmaru."

Myślę,że warto i FB zmobilizować do pomocy finansowej, ale tu łatwiej napływają srodki na konta fundacji... macie takie zaprzyjaźnione?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Z FB:

" Pani Agnieszko, proszę po pierwsze poszukać na dogo wolontariatu który pomaga w tym hotelu i ściągnąć ich na wątek Szarika.
Niech się wypowiedzą na temat pracy i opieki nad psami. Ten hotel jest znany, ale warto by było też poprosić o to, aby ktoś tam niezależy podjechał.
Po drugie, finanse, zacznijcie robić zbiórkę i zbierajcie deklarację. Jeżeli by Szarik miał dom, to z całą pewnością Misiek będzie potrzebował też pieniędzy. Serdecznie Was proszę o mobilziację, to dopiero początek tego koszmaru."

Myślę,że warto i FB zmobilizować do pomocy finansowej, ale tu łatwiej napływają srodki na konta fundacji... macie takie zaprzyjaźnione?[/QUOTE]Zuzlikowa, podobno już w sparwie zbiórki dla szarika była rozmowa z Fundacją Bernardyn;)
Mam nadzieję, że nam pomogą.
Wydaje mi sie, że trzeba będzie więcej pomocy finansowej.
Nie tylko dla Szarika:(
A na fb najchetniej ludzie wpłacają na fundacje.
To są jednak często wpłaty jednorazowe.
A może by zorganizować 1% dla psów z raju?
/głośno myslę, nie krzyczcie/

Link to comment
Share on other sites

Pisałam u Misia, napiszę tu tez
Chciałabym wesprzec wszystkoe psy wyciągnięte od czarodziejki.
nie wiem ilu sie uda wydostać z raju do normalnego życia
Dlatego na razie dkelaruję dla szarika 5 zl miesiecznie.
Jak sytuacja się wyklaruje i będzie wiadomo więcej
zaktualizuję, czy ta kwota zostaje czy bedzie wyższa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mal_2']Wieczorem skontaktuję się z fundacją BERNARDYN czy zgodziliby się zbierać na Szarcia.[/QUOTE]
tak, to już wiadomośc oficjalna.
Fundaca Bernardyn użyczy konta do zbiórkek dla Szarika.
Na fb jest już deklaracja jednorazowa dla psiaka-100zł.
cyt
[I][B]Mam pierwszą deklarację z FB na pomoc dla Szarika, może być na diagnostykę, hotel itp. Czy ktoś jeszcze pomoże? Plisssssssssss.
[/B]Zapomniałam podać kwoty :100,00
[/I]
Podaję link do wydarzenia na fb
[URL]https://www.facebook.com/events/310803045636357/[/URL]

Bardzo proszę osobe z dogmanii odopowiedzialną za szarika o pojawienie się na fb i koordynowanie akcji między fb a tym wątkiem.
Chodzi o przeklejanie informacji stamtąd tutaj i odwrotnie.
Oraz o aktualizacje wydarzenia i informacji na fb.

Link to comment
Share on other sites

sprawa nagli !!!!!!!!!
pozwole sobie wkleic post kasiek. z watku Hospicjum czarodziejki
oto co zostalo na miejscu przez powiatowego weta i przedstawicieli fundacji Bernardyny stwierdzone
WAŻNE INFO
"Uwaga! Po dzisiejszej kontroli lekarzy od powiatowego lek.wet. i fundacji Bernardyny:
1. ZAKAZ przyjmowania chorych i starszych zwierzat poniewaz jest brak cieplych pomieszczen dla nich.
2. Na dzisiejszy dzien psy wygladajace na zdrowe i są zabezpieczone budami, ktore moga(czasowo(?)) pozostac to: Kaja, Isia, Kasetka, Bey, Aron, Sokół, Homar.
3. Rafi ma 2 m-c czasu na znalezienie domu stalego.
4. pozostale psy NALEZY_ BEZWZGLEDNIE_ W CIAGU 7 DNI ODDAC ICH PRAWNYM WŁAŚCICIELOM.

Jednakze, decyzje ostateczna co do losow WSZYSTKICH psow znajdujacych sie u CZ, podejmie Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Na terenie posesji nie bylo zadnego zabezpieczonego pokarmu dla psow, włacznie z dniem dzisiejszym!!!!! "
wklejam na szybko ,bo sytuacja sie zmieniła ,ale info szczegółowe bedzie poźniej

obawiam sie ze psiaki nie tylko marzna ale i gloduja....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...