Jump to content
Dogomania

Życie z Samojedem ...


Malamutka

Recommended Posts

Napiszcie proszę o życiu codziennym z samojedem ...
( ILE je , ile spacerów potrzebuje , spacery po ile minut , jak sie zachowuje gdy jest sam itd)
Napiszcie poprostu co wiecie o tych pieknych szpicach :) B. proszę :)
moja znajoma chce sobie takiego sorawic ale ja zbyt wiele o nich nie wiem wiec nie moglam jej tak duzo o nich powiedziec .
Aha ... i jak samojedzik zareaguje na rybkę ?
( moja znajoma ma rybkę i chomika)

Pozdraiwam i z góry wielkie dzieki

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

witam
Moja samoyedka dokładnie tak reaguje na rybki,kładzie pyszczek na stole z akwarium i sie na nie gapi,gapi,gapi... :lol: ciekawe czy chce je zjesc 8) czy tez podziwia przyrode :wink:

je tyle co przecietny pies tej wielkości,potrzebuje duzo ruchu jak kazdy zaprzegowiec,uwielbieja sie bawic.tak jak malamuty kochaja jedzenie tak samoyedy kochają sie bawić
Moja samoyedka prawie nigdy nie jest sama,ale wiem ze teskni tyle ze nie wyje jak malamut czy husky.
czy demoluje z nudow mieszkanie?szczeze mowiac nie wiem do tej pory ktora wpadla na pomysl zjedzenia znacznej czesci boazerii,czy malamutka czy samoyedka.jedno jest pewnie podczas ciecia jej na drobne kawalki byla pelna wspolpraca.Samoyedowi(a moim zdaniem kazdemu psu)trzeba poswiecic duzo uwagi i zapewnic rozrywki wtedy stanie sie najwspanialszym towarzyszem.a to biale futerko(coz w okresie linienia dywan z czerwonegoi zmienia sie w bialy) po prostu cudo.polecam ale tylko osobom o duzej cierpliwosci.
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o zostawanie samemu w domu, to nie jest źle. Młode samki mają wiele interesujących pomysłów, bardzo interesujących pomysłów... Ale to chyba jak wszystkie szczenięta.

Starsze, już trochę ułożone zachowują się raczej normalnie.

Link to comment
Share on other sites

HEJ!
Jeśli chodzi o to jak samoyed odnosi się do innych psów, to raczej nie ma problemów. Są bardzo towarzyskie. Na spacerze koniecznie muszą przywitać się z innymi czworonogami... ;)

Futro... Cóż, mój samek linieje dwa razy w roku, ale niektóre pieski rzadziej. Może inni powiedzą jeszcze coś na ten temat.
Podczas linienia dywany są pokryte podszerstkiem, oj biało... Można sprzątac bez końca. Część właścicieli zbiera futro, z którego później można zrobić sweterki. :) Czesać radze jednak na dworze!

Normalnie wystarczy wyczesać raz, dwa razy w tygodniu. Jeśli piesek mieszka w domu i nie biega cały czas po błocie ;) nie trzeba go nawet często kąpać, dwa razy w roku.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No, mój psinak już wlaściwie kończy linieć-a z jego białej wełny można zrobić ciepłą bieliznę dla całej rodziny :lol: a jeszcze z niego kłaki wyłażą, chociaż na szczęście już mniej... 8) ale przynam, psy Północy mają straszliwie gęstą sierść... Przynajmniej się nie brudzą, bo nie wyobrażam sobie częstego prania Arciszyna... A co do czesania na dworze-to najlepszy pomysł z możliwych. No, na balkonie też nie jest źle. Bo w domu to wsyztsko fruwa, przyczepia się gdzie da, a szczególnie lubi do dywanów i ubrań-aj tam ;)
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Samoyed wymaga jednak znacznie więcej zabiegów pielęgnacyjnych niz husky czy alaskan. Jego szata jest dłuzsza i ma inną teksturę.
No i aby był naprawdę biały wymaga kapieli w specjalnym szamponie :)
Ale za to znacznie łatwiej się szkoli :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='SH']Samoyed wymaga jednak znacznie więcej zabiegów pielęgnacyjnych niz husky czy alaskan. Jego szata jest dłuzsza i ma inną teksturę.
No i aby był naprawdę biały wymaga kapieli w specjalnym szamponie :)
Ale za to znacznie łatwiej się szkoli :D[/quote]

Szkoli si ełatwiej to prawda.
Jako własciciel psów obu tych ras powiem szczerze że:
na codzień zabiegów pielegnacyjnycgh wymagają tyle samo,malamutke czasem czesciej musze wyprac bo ma tendencje do nieustannego tarzania sie w "czyms pieknie pachnacym".
natomiast przygotowanie do wystawy owszem-znacznie wiecej czasu zajmuje przygotowanie samoyeda.
a malamutke tez kapie w szamponie do bialej siersci-jest lepszy efekt na bialych partiach niz po normalnym 8)
pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Dude, guys do all sorts of things with their public hair. Some leave it as is, some trim it and some shave it off. It's really up to you. If you think [url=http://www.medicineanswers.net/menshealth/]mens health[/url] is too long than get a trimmer with attachments and trim it to a desire length.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, a ile razy dziennie i na jak długo wychodzicie z swoimi pupilami ?
A i jak wyglądają te spacery, chodzi mi o to czy to :
- bieganie przy rowerze 2 razy w tygodniu ?
- 30 min spuszczony z smyczy piesek sobie biega swobodnie ?
- itp ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...