Jump to content
Dogomania

wymioty


SuliMagda

Recommended Posts

Witajcie.
Nie wiem, czy piszę w dobrym miejscu... Mam shih-tzu, skończył 5 m-cy. Kiedy wieczorem wróciłam do domu brat powiedział, że mały wymiotował po kolacji i to dużo. Zdarzyło mu się chyba 2 razy jakby wymiotować, tzn miał odruchy wymiotne i coś mu z pyszczka poleciało, ale kapkę. A dzisiaj wymiotował dużo i czuć teraz od niego taki "wymiotowy zapach". Teraz kima, jest ospały (no ale mamy noc) Dieta nie była zmieniana. Może szamnął coś na podwórku, zdarza mu się to często, ale jakoś nigdy nie było wymiotów konkretnych... 2 tygodnie temu był odrobaczany,miał w ostatnim tygodniu kontakt z psem o którym nie wiem czy był odrobaczany. Czy mógł od niego coś załapać?? Z relacji świadków wynika, że kolacyjki (suchej karmy) nie chciał zbytnio jeść, skusił się jednak i zaraz zwymiotował. Teraz miał jakby czkawkę, tylko nie wiem czy to czkawka,czy odruchy wymiotne. Kiedy napił się wody słyszałam lekkie bulgotanko w brzusiu. Nie wiem, czy to ma związek, ale wczoraj puszczał bączki śmierdzące :P

Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie maluchowi cos zaszkodziło i rzekła bym nawet ze bardzoooo:-(. Powodów moze byc wiele: nieodpowiednie jedzenie, zszamanie jakiegos paskudztwa ( sznurek , mała zabawka, włosy, itp) zapalenie (sprawdz czy nie ma gorączki- powyzej 39 - 38 to norma). Mój piecho jak tak wymiotował to okazywało sie ze zęby mleczne które mu wypadały - połykał - i z tąd te wymioty.:razz: Trwało to z przerwami kilka dni. Nie karm malucha na siłe bo jak to zęby to i tak nie bedzie jadł. Jak pije to dobrze. Sprawdzaj tez kupki czy nie ma tam czegos niepokojącego.:cool3: Jak sie boisz to idz do weta. Napewno bardziej pomoze niz ja. :p

Link to comment
Share on other sites

Kobieto,nawet 5 minut nie czekaj!Ja na pewno nie zwlekałabym z wizytą u veta,bo to może być coś bardzo poważnego-poważniejszego niż połknięty sznurek,albo ząb...Nikt na odległość nie oceni powagi sytuacji.A czasami każda minuta decyduje o życiu psiaka!!
No i napisz później,jak to wszystko się skończyło.

Link to comment
Share on other sites

podaj psiakowi smectę / do kupienia w aptece/ ; rozpuszcza się wodą a zawiesinę wlej psiakowi do pyszczka np. strzykawką - kilka razy dziennie tak po 1 cm strzykawki.
dodatkowo pilnuj żeby dużo pił; możesz do wody dodać glukozy / też do kupienia w aptece/-piesek się nie odwodni.
czy piesek jest apatyczny, ma biegunkę? jeśli tak radzę iść do weterynarza - to może być jakaś wirusówka.
jeśli nie wato odczekać dzień lub dwa bo pieski mają niestrawność tak jak ludzie i niekoniecznie musi być to coś poważnego.
zwróć też uwagę czy pies nie dostaje za dużo jedzenia / jeśli zaraz po jedzeniu wymiotuje i to dużą ilością niestrawionego jedzenia/.
a może słabo gryzie karmę? ja z moją shih tak miałam-wręcz łykała kulki / więc karmę namaczałam/

Link to comment
Share on other sites

ja tez mam problem z tego rodzaju ,moj piesek czesto wymiotuje najczesciej w nocy lub nad ranem, jesli ma to jakies znaczenie. karmie go najczesciej gotowanym mieskiem i nie przejada się, je tyle zeby sie najesc i odchodzi od miski nawet jesli cos w niej zostanie. a wymiotuje tylko bialą pianą nigdy niestrawionym jedzeniem czy czymś konkretnym tylko piana i tylko troche z regoly raz lub dwa razy zwróci i idzie spac dalej. jutro ide do weta ale jesli mozecie to napiszcie czy wy tez sie z tym spotkalyscie i co sie moze dziac...

Link to comment
Share on other sites

Musiało mu coś zaszkodzić.Jest to piesek mały i wszystko go ciekawi wziąła jakis plastik lub soś twardego utkwiło mu na rzołądku i teraz go meczy gdy piesek jeszcze będzie wymiotował to jedź z nim do weterynarza bo może sie odwodnić:-(

Link to comment
Share on other sites

wet powiedzial ze to od nieregularnego podawania jedzenia, pies ma dostawac jedzenie o stalych porach jak nie zje sniadania to do obiadu glodowka. a jak benek nie zjadl sniadania to dawalam mu za godzine albo dwie. a pozniej pies nie trawi to sie odklada itd. zastosuje sie do porady i zobaczymy co bedzie dalej.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie moj Toffik ma 5 miesiecy tez zdarza mu sie , ze zwroci jedzonko. Najczesciej jest to w niedziele gdy szybciej o godz dostanie jesc choc czasem tak bez powodu troszke zwroci ale w niedziele to cale sniadanko! raz wymiotowal mi caly dzien az zwymiotowal nitki od swojej zabawki. vW sumie moze to byc tez wina zabkow bo mu wypadaja, nieraz je znajduje na podlodze ale pewnie wiekszosc zjada. Nie raz sie budze i jest zwymiotowane biala piana raz bylo zolcia. Tez sie martwie czy nic mu nie dolega, jeszcze chwilke poczekam jak sie bedzie to powtarzac to pojde z nim do vet

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...