Jump to content
Dogomania

Młoda suczka rasy beagle wystawiona na allegro!!!


tusia1

Recommended Posts

Wczoraj na allegro znalazłam aukcję dotyczącą sprzedaży młodziutkiej suczki rasy beagle. Jedynym powodem jej oddania jest to, że dzieci wolą zatrzymać jedno ze szczeniąt, które urodziła. Ehh... Całe życie suczki wywróci się do góry nogami, bo rodzice chcą uszczęśliwić swoje dzieci. Ciekawe czy choć przez chwilę pomyśleli jak to wpłynie na późniejsze, podejmowane przez ich pociechy, decyzje. Teraz oddadzą suczkę, bo znudziła im się a za 20? 30? lat oddadzą swoich rodziców, albo po prostu zostawią ich samych, schorowanych, bez opieki.
Szkoda mi tej suni. Jest naprawdę prześliczna! Może ktoś, kto przeczyta ten post zainteresuje się nią? Właściciele wystawili ją na licytację, więc pewnie zależy im bardziej na pieniądzach, niż na dobrym domu dla niej.
[cenzura][URL="http://allegro.pl/item644530174_pies_rasy_beagle.html"][/URL]

[IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/644/53/01/644530174_2[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A mam pytanie czy hodowla to nie praca ?.Praca i to niełatwa.Kupno szczeniąt ,prawidłowy odchów,wystawy ,przeglądy ,krycia,porody odchów szczeniąt ,zniszczenia w mieszkaniu.Jeśli to nie praca to dlaczego chcą tyle pieniędzy za szczenięta.Moim zdaniem nie ma niczego niewłaściwego w tym by za swoją pracę brać pieniądze.Co do wątku o tej beagielce to żal psiaka,a ludzie niech się idą przebadać bo ich zachowanie jest głupie i podłe.

Link to comment
Share on other sites

a mnie się zdaje że to nowy "hodowca" :mad: cóż modna rasa to zarobić można:shake: ile razy słyszałam rozmowy chwilę po tym jak odpowiedziałam za ile sprzedaję szczeniaka :angryy:
zresztą jeden z moich "znajomych" zamiast zająć się pracą to zajął się hodowlą dla kasy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Otrzymałam taką odpowiedź na moje zapytanie w sprawie beagla.
Zapytałam ile Państwo chcą pieniążków za sunię i oto odpowiedź
[B]"Tu nie chodzi o koszt, ale o to czy jest pan w stanie zapewnić jej mniej więcej warunki jakie miała. Dora cały czas przebywa na polu, ma swoją budę. Dzieci bawią się z nią często ,gonią z nią, i nie raz potrafiły ją tym zmęczyć. Bardzo lubi gy się ją głaszcze,czasami starszy syn brał ją na smycz.Raz w tygodniu czyszczę jej uszy pałeczkami. Ma aktualne szczepienia. co najwyżej można podać kropelkę przeciw kleszczom . [/B]
[B]Mieszkam koło Bochni, jakieś 7 km. Gdzie mniej więcej by miała jechać.?"
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Sam fakt, że sunia nie ma roku a już jest po szczeniakach. :( Na jednym ze zdjęć widać tego maluszka. Jak dobrze widzę, to kundelek i pewnie za jakiś czas jego żywot w tym domu skończy się tak samo.
Sunia z tego co czytam trzymana jest na podwórku :(
Można wywnioskować jedno:
Zapewne nie potrafi chodzić na smyczy
Nie utrzymuje czystości w domu, bo pewnie w ogóle nie wie co to wejście do domu :(
Jednak to młody pies, wychowany z dziećmi. Jest szansa zabrać ją. Nic nam nie da dzwonienie i opieprzanie ich, bo sprzedadzą-oddadzą ją byle komu a tak mamy szansę zabrać suczkę i wydać w dobre ręce.

Link to comment
Share on other sites

Chorzy ludzie: mam nadzieje, ze los sie zemsci!!!!:mad:

Szkoda mi bardzo suni, ale uwazam, ze takie ciagle "ratowanie " psow to diabelski mlyn: ludzie widza jak latwo jest pozbyc sie niechcianego psa, zwalnia sie miejsce i biora nowego.... I tak w kolko... Wiem, ze to jest wielki dylemat, ale my ratujac te psy pomagamy nie tylko tym psom, lecz takze tym cha.m, ich wlascicielom, a szkodzimy niewinnym malym piekom ktore jako nastepne trafia do tych cham.w.................:angryy:
Przydaloby sie jakies inne rozwiazanie.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Będzie kłopot bo ludzie co chcą adoptować psy nie trzymają ich na dworze .
Abis dzięki za info .
Musze zadzwonic do nich czy chcą skorzystać z pomocy forum , jak znam życie nie zabardzo tacy ludzie chetni by pomagać w im w bezpłatnej adopcji.
Kurde tylko musielim by chwilę zaczekać , obecnie walczymy o nowe domy dla 6 psów rasy beagle

Link to comment
Share on other sites

Tomo, ja zastanawiałam się żeby ją wziąć na DT ale mieszkam w bloku, mam sunię spanielkę i w sytuacji kiedy Dora mieszka na dworze obawiam się, że będzie trzeba przyzwyczajać ją do mieszkania, a ja niestety pracuję i wzięciem ją na DT do bloku mogłabym sobie i jej narobić kłopotu.
Mam przewrażliwionych sąsiadów i gdyby Dora wyła mi w mieszkaniu pozostawiona sama miałabym na głowie pól bloku :(
Napisałam do Państwa kolejnego maila, zobaczymy co odpiszą.

Link to comment
Share on other sites

Z tym mieszkaniem na dworze jest kłopot. Inaczej zapewne szybko znalazłaby dom, bo jest przepiękna i młodziutka.
O warunkach i powodach pozbycia się nie będę się rozpisywać, bo podzielam zdanie poprzedników:angryy:

Przecież beagle to nie pies podwórkowy.
Mały, który teraz u nas jest też chyba w domu za często nie gościł, bo zdarza mu się nogę na ścianę lub kwiatek podnieść:shake:, wchodzi wszędzie, aby wyżej:)
Ale młodziutka jest, więc może szybko się nauczy.

Link to comment
Share on other sites

nie do wiary, że tacy ludzie mają tupet zamieszczać ogłoszenie tego typu treści
biedna sunia :-( oby trafiła do kochającego i normalnego domku !

nie wiem jak mogłabym pomóc , ogólnie szukam malucha rasy beagle ale jakby coś mogłabym suni stworzyć DT, bo przebywam obecnie na dłuższym urlopie.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisałem DT musi być z ogrodem i to jest kłopot ale cały czas z Kendii szukamy rozwiązania .
Wiesz obenie mamy do adopcji 9 psów w różnym wieku od 6 miesięcy do 7 lat , nie licząt tej - masakra .
Blanka jeżeli szukasz psa do adopcji wejdz na ansze forum wypełnij ankietę a o reszcie porozmawiamy .

Link to comment
Share on other sites

kocham rase beagle a ta suczka jest naprawde przesliczna :loveu::loveu:
nie wiem jak mozna tak postapic zeby zdecydowac mama czy dziecko mamy tylko dlatego bo jakies dzieci sobie zazyczyly malego beagla pozniej to szczenie urosnie bedzie miec szczeniaki i ta sytuacja sie powtorzy :angryy::angryy: chetnie bym ja wziela ale mam 2 pokoje i kota z tym ze jeden pokoj sie nie nadaje na psa. Mam nadzieje ze znajdzie kochajacy domek gdzie nie bedzie zadnego ultimatum i bedzie miala wielki dom w ktorym sie znajda normalne dzieci :/:angryy: albo ich nie bedzie

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Straszne ! Jak tak można robić ? Sunia się przyzwyczaiła do rodzinki, a teraz co ? Teraz wynocha bo potrzebujemy kasy, albo znudziła się ?

____________________________________________________________
Ludzie wogle nie myślą jaką krzywdę wyrządzają zwierzęciu !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...