Jump to content
Dogomania

Łupież


ola199313

Recommended Posts

Witam wszystkich,
tydzien temu wykapalam mojego psa w mydle siarkowym, oczywiscie bardzo dokladnie splukalam. Wczoraj zuwazylam, ze pies ma lupiez, ale tak strasznie wielki, ze mala glowa!! Zastanawialam sie nad tym zeby wykapac ja w nizoralu, ale nie wiem czy to jej nie zaszkodzi... Moze Wy macie jakies sposoby na lupiez??

Link to comment
Share on other sites

tak, mam sposób- NIGDY nie eksperymentuję z mydłami, ludzkimi szamponami itp. Kupuję dobry "psi" szampon i 2-4 razy w roku kąpię w tym psy. Codziennie czeszę i szczotkuję. I nie mam problemów ani z łupieżem ani z kondycją skóry ani jakością futra. Po prostu wiem, że [U]psia skóra wymaga zupełnie innej pielęgnacji i kosmetyków niż ludzka[/U];)
"Mydlana" kąpiel prawdopodobnie mega podrażniła skórę - zostaw ją w spokoju , może się sama zregeneruje. Oczywiście pod warunkiem że pies się nie drapie i poza łupieżem nic się innego nie dzieje. Nizoral owszem jest na łupież [U]ale nie każdy[/U] - konkretnie na postać łojotokową a Ty raczej przesuszyłaś i podrażniłaś psu skórę więc ten środek tylko pogorszy sprawę. Jak już to zapytaj o szampon ( psi !) łagodzący ,taki dla alergików.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...