Jump to content
Dogomania

Pomocy .. !!!


lovemydogs

Recommended Posts

Witam ,
mam małego Jack russell terriera mała ma 3 miesiące , jest kochana:loveu: .i chciałam bym ja wykompac w weekand i nie wiem w jakim szampponie ją wykompac moze macie jakies pomysły bo dla maich bulldozków angieslkich mam specjalny szampon ale niegdzie nie moge poszukac dla Jack russell :shake:albo jesli nie ma specjalynch dla jack russell to moze jakis inny co jest dobry dla szczeniakow ..??
z gory dziekuje ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A po co chcesz kąpać szczeniaka?

Jeśli nie jest bardzo brudny, np. utarzany w kale czy padlinie, to nie ma powodu, więcej z tego szkody niż pożytku.[/quote]
własnie ja ją musze wykompac bo ja ją zabramłam ze wsi i ona wogole nie była w domu i tylko na dworzu , caly czas i ten włascieciel ktory ją mial przed de mna ja tylko trzymał na dworzu nie wazne czy deszcz czy burza on ciagle na dworzu , i jest cała w błocie ..i smierdzi

Link to comment
Share on other sites

Kup szampon psi, taki dla szczeniąt, nie musi być specjalny dla jakiejś rasy. Po kąpieli uważaj bardzo, żeby psiak się nie przeziębił.

Czytałam teraz drugi wątek, o tym jak zabrałaś psiaka. Jesteś pewna, że to jack russel, czy tylko przypomina tę rasę? Ma tatuaż? Jeśli pies rzeczywiście jest rasowy, możesz mieć problemy ze strony tamtego człowieka, aczkolwiek dla psa na pewno lepiej że został zabrany z takich warunków.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Po kąpieli jeżeli wlała jej się woda do uszka to wyczyść uszka szybko na sucho /na palec okręć chusteczkę papierową i w środku ucha wycieraj tak długo jak będzie sucho i bez zabrudzeń lub delikatnie wytrzyj wacikiem.Na następny raz jak ją będziesz kąpać to omijaj uszy polewania wodą lub do uszu można włożyć tampony z waty a zaraz po kąpieli je wyjąć i osuszyć uszy ręcznikiem lub czystym suchyn wacikiem.

Link to comment
Share on other sites

Akurat tak z doświadczenia powiem, że tampony z waty guzik dają, bo momentalnie przemakają i koniec końców pies ma w uchu mokrego gluta :)
U nas najlepiej sprawdziło się po prostu ostrożne mycie i albo zawijanie uszek przy polewaniu główki tak, żeby woda po nich spływałą (jedną ręką przytrzymujemy uszko do dołu, drugą lejemy wodę), albo mycie głowy gąbką czy polewanie z kubeczka; nad prysznicem trudniej zapanować i nie nalać psu wody do uszu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...