Jump to content
Dogomania

Problem ze szczeniakiem 6 tygodni POMOCY


kaska126

Recommended Posts

witam!
zarejestrowałam się na tym forum, gdyż pilnie poszukuje pomocy w sprawie mojego buldożka
piesek ma 6 tygodni
został przywieziony do mnie w tą sobotę
szybko sie zaklimatyzował, jest wesoły, dużo je, bawi sie z domownikami
problem tkwi w tym, ze bardzo ale to bardzo krzwi przednie łapki
stopki są wykrzywione
piesek stawia na ziemi tylko ich kawałeczki
(z boku)bardzo brzydko je wykreca
nie doznal wczesniej zadnego urazu
postawa od razu rzuca sie w oczy, przednie lapki sie rozjezdzają, są naprawde mocno wykrzywione
bylam u weterynarza, lekarz powiedzial, ze to nie jest krzywica i piesek ogolnie jest w dobrej formie (poza lekkim przeziebieniem, ma kaszel jakby sie dusil, lub chcial cos zwrocic i sporadycznie pojawia sie wydzielina z noska)
lapki z dnia na dzien robia sie coraz mocniej krzywe, przed wizyta zauwazalam tylko lekkie odchylenia
[B]CO ROBIĆ W TEJ SYTUACJI?[/B]
(poczatowo podawalam pieskowi porcje bialego serka, teraz karmiony jest glownie ryzem z kurczaczkiem i mokra psia karma. z tego co wiem hodowca rowniez karmil go ryzem z miesem)

Link to comment
Share on other sites

ser dla szczeniaka i mokra karma? o zgrozo, a coś mi mówi że to nie hodowca a pseudo... napewno bym odstawiła mokrą karmę tzn puszki, gotowane (tak specjalnie dla psa a nie z obiadu) jest ok,ale nie wiem czy jesteś w stanie składniki odpowiednio dobrać, lepiej zmienić na suche, ale stopniowo, nie marketówke, jak chcesz taniej to purine, albo inną z polecanych na forach, przez internet duże paki nawet tanio wypadają, wet do zmiany, psiaczek może mieć jakieś problemy z kośćmi, przez te białka i złe żywienie,ale nie wypowiadam się, bo nie miałam na szczęście takich problemów

Link to comment
Share on other sites

6 tygodniowy pies już w nowym domu?! super, niedługo pseudohodowcy zaczną wydawać szczenięta, które ledwo oczy otworzyły... :shake:

może konsultacja z innym wetem? :roll: no i pełnowartościowa karma + może jakiś suplement na kości/stawy w porozumieniu z dobrym weterynarzem i po oglądzie szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

biały, chudy ser jest zalecany dla szczeniaków:)
wiem jak karmić psa i tego typu rad raczej nie oczekuje
pytanie dotyczy skrzywienia łapek
hodowca podobnie jak kilka innych osób -w tym weterynarz mówi to samo
zastanawiam sie, czy moze chodzic o ciezar pieska i niestablinosc jego łapek tudzież podłoża - na sliskiej powierzchni bardziej krzywi łapki
moze troche panikuje. wiekszosc chorob jest raczej wykluczona, w tym pies jest bardzo żwawy i jak już mowiłam wesoly

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska126']biały, chudy ser jest zalecany dla szczeniaków:)
wiem jak karmić psa i tego typu rad raczej nie oczekuje
pytanie dotyczy skrzywienia łapek
hodowca podobnie jak kilka innych osób -w tym weterynarz mówi to samo
zastanawiam sie, czy moze chodzic o ciezar pieska i niestablinosc jego łapek tudzież podłoża - na sliskiej powierzchni bardziej krzywi łapki
moze troche panikuje. wiekszosc chorob jest raczej wykluczona, w tym pies jest bardzo żwawy i jak już mowiłam wesoly[/quote]

Kaśka, każdy mały buldożek jest dosyć ciężki i nie ma beczkowatego przodu. Ewidentnie coś jest nie tak.

Z Twojego opisu wnioskuję, że to niedobór wapnia, wit d3 (którą np. dostarcza słoneczko), być może pies był trzymany w pomieszczeniu bez słońca (znam podobny przypadek). Zmień weta zanim nie jest za późno.

Co do karmienia. Kup dobrą karmę dla szczeniąt, podawaj ją namoczoną, często małymi porcjami, serek dawaj jako dodatek.

Zapraszam Cię także na forum.100pociech.com albo [URL="http://www.swiatbuldozkafrancuskiego.**********"]www.swiatbuldozkafrancuskiego.**********[/URL]

edit: jeszcze mi się przypomniało że jest takie schorzenie, curvus radius, gdzie kość strzałkowa rośnie nierównomiernie w stosunku do organizmu, powodując wykrzywienie łap.

Link to comment
Share on other sites

Być może maly poprostu się ślizga.

Na marginesie szczenięta oddziela się od matki w wieku miniumum skończonych 7 tygodni.

Jeśli nie oczekujesz rad dotyczących karmienia 6-tygodniowego szczeniaka, dawać Ci ich nie będę i innym radzę to samo, czyli - [B]nie wtrącać się[/B].

Dziewczyna kupila tam, gdzie uważala, więc niech i karmi czym chce :p

Smerfetko, polski przedstawiciel puriny nie posiada - nad czym ubolewam - karmy dla szczeniaków w tym wieku. Mają ją bodajże 3 firmy, kórych nazw tu oczywiście nie podam, bo po co ;)

Link to comment
Share on other sites

Piesek ma rodowód, hodowca to czlowiek, ktory zna sie na rzeczy;)
Z tego tez powodu bardzo sie zaniepokoiłam, wady genetyczne itd- odpadaja
wlasnie nad niedoborem witaminy sie zastanawialam
mieszanka wapniowa i d3 powinny pomóc, jezeli chodzi o jakies braki
piesek musial byc odebrany tak wczesnie z mojego powodu
hodowla miesci sie w pomorskim, natomiast ja mieszkam w małopolskim
pozniejszy termin byl po prostu niemozliwy
to raczej nie wplynelo ujemnie na zdrowie szczeniaka
w najblizszym czasie za radą- wybiore sie do innego weterynarza
jako mloda wlascicielka dziękuje zarowno za wszystkie rady jak i uszczypliwosci;)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

w takim razie oficjalnie cofam swoje gadanie o pseudohodowcach - ale nie boisz się, że tak wcześnie odebrany maluch będzie miał problemy z socjalem i komunikacją z innymi przedstawicielami swojego gatunku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska126']Piesek ma rodowód, hodowca to czlowiek, ktory zna sie na rzeczy;)
Z tego tez powodu bardzo sie zaniepokoiłam, wady genetyczne itd- odpadaja
wlasnie nad niedoborem witaminy sie zastanawialam
mieszanka wapniowa i d3 powinny pomóc, jezeli chodzi o jakies braki
piesek musial byc odebrany tak wczesnie z mojego powodu
hodowla miesci sie w pomorskim, natomiast ja mieszkam w małopolskim
pozniejszy termin byl po prostu niemozliwy
to raczej nie wplynelo ujemnie na zdrowie szczeniaka
w najblizszym czasie za radą- wybiore sie do innego weterynarza
jako mloda wlascicielka dziękuje zarowno za wszystkie rady jak i uszczypliwosci;)
pozdrawiam[/quote]

Możesz podać przydomek? Może być na pw.

Link to comment
Share on other sites

Evl, prawdopodobnie nie będzie mial, a przynajmniej nie większe, niż inne bulwy :evil_lol: Dawno temu w moje ręce trafilo 4-tygodniowe szczenię, wprawdzie biedactwo "bez papierowe", któremu grozila śmierć, ale większych problemów nie mialo.

Ciekawostka w tej sprawie, to to, że hodowca zlamal regulamin, i to nie raz.

Szczenię powinno mieć minimum 7 tygodni, tatuowanie i przegląd miotu są wykonywane w wieku skończonych 6 tygodni, więc szczenię zostalo prawdopodobie wydane bez metryki, a także ktoś wykonal tatuaż i przegląd miotu za wcześnie :diabloti: Jeśli metryka jest - to dużo wcześniej, gdyż czeka się na nią minimum 2 dni (hiper eksprsowe tempo).

Jest jeszcze jedna możliwość - pies ma więcej niż 6 tygodni :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Evl, prawdopodobnie nie będzie mial, a przynajmniej nie większe, niż inne bulwy :evil_lol: Dawno temu w moje ręce trafilo 4-tygodniowe szczenię, wprawdzie biedactwo "bez papierowe", któremu grozila śmierć, ale większych problemów nie mialo.

Ciekawostka w tej sprawie, to to, że hodowca zlamal regulamin, i to nie raz.

Szczenię powinno mieć minimum 7 tygodni, tatuowanie i przegląd miotu są wykonywane w wieku skończonych 6 tygodni, więc szczenię zostalo prawdopodobie wydane bez metryki, a także ktoś wykonal tatuaż i przegląd miotu za wcześnie :diabloti: Jeśli metryka jest - to dużo wcześniej, gdyż czeka się na nią minimum 2 dni (hiper eksprsowe tempo).

Jest jeszcze jedna możliwość - pies ma więcej niż 6 tygodni :razz:[/quote]

Widzę, że napisałaś to co mi po głowie chodz[I]iło ale nie chciałam walić z grubej rury.


[/I]

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko zapytam,bo jestem jakby w szoku . JAKI hodowca wydaje 6 tygodniowego maluszka:crazyeye: co o takich mysle to zachowam dla siebie. Unas w oddziale ZK przegląnd i tatuaże robi śię najwczesniej w 7 tygodniu zycia.

Ja bym maluszkowi podala startera przynajmniej do 3 mcy i 1/2tab Ossopanu/ to wyciag z kosci cielecych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gochna35']a co na to wszystko hodowca? do niego powinno się skierować pierwsze zapytania a szanujący się hodowca nigdy nie odmówi pomocy i wsparcia.[/QUOTE]
Żaden szanujacy się, swoje psy i nabywców hodowca nie wypuscił by z domu 6 tygodniowego szczeniaka.

[B]kaska126[/B] Myślę, że warto Twojemu pieskowi zbadać poziom wapnia i fosforu we krwi i pokazać go lekarzowi zajmującemu się ortopedią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...