Jump to content
Dogomania

smakolyk dla szczeniaka


Phate25

Recommended Posts

Witam
Zastanawiam sie czego uzyc jako smakolyk do tresury dla szczeniaka.
ma on dopiero 8 tygodni i zabki raczej malutkie wiec ciezko mu zjesc taki gotowy suchy smakolyk kupiony w sklepie nawet jesli go pokroje na kawaleczki to zajmuje mu to ok 30 sekund. A wiadomo ze piesek powinnien byc od razu gotowy do dzialania.

Co mozna dawac takiemu maluszkowi ??

Link to comment
Share on other sites

Suchą karmę przeznaczoną dla szczeniąt, lub drobniutko posiekane gotowane mięsko.
Ze sklepowymi smakołykami bym zaczekała,na nie jeszcze przyjdzie czas, gdy sucha karma przestanie być motywacją (u nas taki kryzys zaczął się w 5m-cu życia).
Inna sprawa to z maluszkiem ośmiotygodniowym wiele nie zdziałasz. Sesje nie mogą trwać długo, bo go znudzisz i zniechęcisz. Myślę, że zdecydowanie wystarczy na początek 3x powtórzenia naprowadzonego siad (np. z klikerem) i koniec ;)
Załatwianie na zewnątrz potrzeb fizjologicznych jedynie bym nagrodziła czymś EXTRA np. gotowanym mięskiem.

Moja Panda swego czasu miała fioła na punkcie surowej marchewki.

Link to comment
Share on other sites

xxx- nie rozumiem czym sie tak oburzasz. ja rowniez mam aktualnie szczylka i juz od 9 tyg uczeszczamy na przedszkole ( wtedy byl bodajze pierwszy raz na szkoleniu), aktualnie ma 11 tygodni. i nikt mi nie wmowi ze to zbyt wczesnie na podstawy szkolenia :eviltong:

pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...