Jump to content
Dogomania

Szczeniak, a agility


Ludek

Recommended Posts

Witam,
mam 4 - miesięcznego żywiołowego szczeniaka, z którym chciałabym się pobawić w agility. Chodzi głównie o spożytkowanie jego niespożytej energii, wybieganie i dobrą zabawę.
Na razie jest rozpieszczony, rozbrykany i niestety niewiele umie :( .

Wysłałam maile do klubów agility i jak na razie odpowiedział tylko Fort, proponując szkolenie w kwietniu. Jednak do kwietnia kupa czasu i przypuszczam, że cos moglibyśmy już robić. Ponieważ to mój pierwszy szczeniak, to szczerze mówiąc nie bardzo wiem od kiedy i w ogóle od czego zacząć.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem z W-wy. Co prawda z Bródna, ale zawsze jakoś dojechać można :lol: . A kiedy są zajęcia, żebym mogła przyjść? I czy to w ogóle ma sens, jeśli piesek się jeszcze nie słucha?
Czy możesz w przybliżeniu podac koszt?
Dzieki serdeczne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Czesc Ludek,
my to sie chyba znamy 8)
Jesli chodzi o psie przedszkole to ludzie polecaja Cave Canem. Zajrzyj na ich stronke. Nie ma tam coprawda agility,ale mozesz zaczac od przedszkola, a wiosna juz porzadnie przylozyc sie do agility.[/quote]

Domyślam się, że z Maluchów. :lol:
Do Cave Canem napisałam już maila i czekam na odpowiedź. Jak sie nie odezwą, to zadzwonię. Szczerze mówiąc wolałabym znaleźć coś bliżej, ale też chciałabym, żeby to było coś poleconego.

Link to comment
Share on other sites

Ludek
Napisałam Ci już maila. Starałam się w nim wszystko wyjaśnić! Powiem Ci szczerze, że ja nie chodfziłam z moja sunią na przedszkole tylko pracowałam w domu i na torze i absolutnie nic jej nie mogę zarzucić! Przychodzi na wołanie nawet jak się bawi a ma dopiero 8 miesiecy... :P
Przeczytaj maila i jak masz jaeszcze jakieś pytania to śmiało pytaj! :)

Link to comment
Share on other sites

Elko czy ja też mogę poprosic o takiego wyjaśniającego wszystko maila :lol:
Byc może trafi do mnie mała Cavalierka, a te psy podobno świetnie się sprawdzaja w Agility....czemu by nie spróbowac :wink:
Gorzej z moją kondycją....czy dla właścicieli też są jakieś wymogi? :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Byc może trafi do mnie mała Cavalierka[/quote]
:sweetCyb: wow szykuje się nowy Caviś-sportowiec :angel:
[quote]a te psy podobno świetnie się sprawdzaja w Agility...[/quote]
:biggrina: A my jesteśmy najlepszym tego przykładem, że Cavalier potrafi i nie jest tylko "pluszową zabawką z ekskluzywnego sklepu".

[quote]czy dla właścicieli też są jakieś wymogi?[/quote]
oprócz dużej dawki entuzjazmu i pozytywnego nastawienia to ogólna sprawność fizyczna powinna wystarczyć (nie zaszkodzi jednak trochę ją podnieść) Jeśli przewodnik nie ma jakiś przeciwwskazań zdrowotnych to nie powinno być problemu ;) Agility uprawiają nawet zawodnicy jeżdżący na wózkach i są rozgrywane dla nich oddzielne zawody paraagility :D Bardziej "wyśrubowane" wymagania są w stosunku do psa niż człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elka']Ludek
Napisałam Ci już maila. Starałam się w nim wszystko wyjaśnić! Powiem Ci szczerze, że ja nie chodfziłam z moja sunią na przedszkole tylko pracowałam w domu i na torze i absolutnie nic jej nie mogę zarzucić! Przychodzi na wołanie nawet jak się bawi a ma dopiero 8 miesiecy... :P
Przeczytaj maila i jak masz jaeszcze jakieś pytania to śmiało pytaj! :)[/quote]

Dziękuję,
odpowiedziałam na maila i postaram się wybrać w sobotę. 8)

Link to comment
Share on other sites

Fort organizuje przedszkole z elementami agility. Zajecia rozpoczynają się 10.04. Informacje na ten temat można znaleźć na fortowej stronie :D

Myślę, że takie zajecia są doskonałym sposobem na socjalizacje psa i naukę współpracy psiaka i przewodnika. Moim zdaniem są to zajecia ciekawsze dla szczeniaka niż zwykłe przedszkole oparte tylko na PT.
Szczenie ma okazje pobawić się z innymi psami, ale przede wszystkim uczy się współpracy z przewodnikiem. Zorganizowane dobre szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów szczególnie polecam, tym którzy rozpoczynaja swoją przygodę w pracy z psem.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na stronę Fortu. Tam można poznać szczegóły, poogladać zdjęcia. Link do strony jest w linkowni.
Jako kursantka Fortu z moim dorosłym niestety ONem podgladałam szczeniaki (uwielbiam szczeniole) i zajecia bardzo mi się podobały.
O ile mi wiadomo na jesieni będzie organizowana kolejna grupa.
Tak było w ub.r.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Co do agility dla szczeniat... To moj treser nie przyjmuje na szkolenie agility szczeniat, a dokladniej psow, ktore nie ukonczyly 1 roku. Tak samo jak pies nie powinien biegac przy rowerze przed ukonczeniem 1 roku. Poniewaz te czynnosci zbyt obciazaja stawy.
A co do agility, to jesli ktos byl w Glogowie to widzial umiejetnosci psow mojego tresera :wink: wiem, ze jezdzi w rozne strony, ale ja widzialam go na wystawie pierwszy raz w Glogowie. :D
Pozdrawiam
PS. Ja nie chodze ze swoim psem na agility, bo umialby przeskakiwac przez plot (bo on kocha pole i wiele razy probowal przedostac sie na druga strone, by uciec:( ). Pare razy juz mu sie udalo, ale gdyby sie nauczyl wysoko skakac, to do ogrodu nie mozna by bylo go puszczac... Eh ta pasja mysliwska...

Link to comment
Share on other sites

Shanny
ale agility to nie jest tylko skakanie przez hopki, ale rowniez pokonywanie innych przeszkod (nie wydaje mi sie aby przed skonczeniem roku pies nie mogl uczyc sie tunelu czy wspolpracy na torze? mysle sie? :roll: )
piszac poprzednia wiadomosc napisalas ogolnie o agility...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niuka']Shanny
ale widzisz, przy odpowiedniej 'dawce', dla szczeniaka pokonywanie przeszkod nie bedzie obciazeniem - moim zdaniem mozna juz psiaka brac na tor w wieku 3 miesiecy (tuneliki, slalomy czy kladeczka nie sa straszne)
[/quote]
Zwłaszcza w rękach doświadczonej osoby, która wie, jak dawkować psiakowi treningi. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś nie chce przyjmować zbyt młodych piesków na zajęcia agility, bo nie ma wpływu na to, jak napalony przewodnik wykorzystuje to wszystko poza treningami.
A Leszek Kalisz na pewno nie czeka roku na rozpoczęcie zajęć ze swoimi psami :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...