Jump to content
Dogomania

sucha karma dobra dla pudelków


filodendron

Recommended Posts

Czym karmicie Wasze psiaki? Czy moglibyście doradzić jakąś suchą karmę, która sprawdza się w przypadku Waszych pudelków? Chłopakowi najlepiej wchodzi Acana premium (innych Acan, np. z łososiem, czy jagnięciną nie chce jeść), ale chyba za długo już nią karmię, chciałabym coś zmienić. Ale to wybredniaczek jest - Hilsa zje tyle, co ptaszek, na Orijen nie spojrzy, po Royal Canin nieładnie się załatwia. Dość dobrze reaguje na Arion (ryż i jagnięcina) - smakuje mu, ale nie wiem, czy to jest rzeczywiście pełnowartościowa karma. Poradźcie, co można by jeszcze popróbować, co dobrze wpływa na zęby i sierść.

Link to comment
Share on other sites

Moja małpa je tylko pedigree suchą czy puszki. Hmm dużo ludzi narzeka na tą karmę bo mało tego czy tamtego (bo ta moja ma więcej tego i owego ale nie znaczy że więcej znaczy lepiej) biorąc przykład nawet z siebie jak się czegoś nawet człowiek przeje to też nie dobrze. A powracając do tematu :D na karmie pedigree wychowałem pięknego pudla zdrowego i zajeb.... kondycji co nie jeden pies podobnej budowy (innej rasy) mógł by nam pozazdrościć :evil_lol:. Aczkolwiek nie każda karma dla każdego zwierza chociaż całe pokolenie mojej Beli było wychowane na tej karmie i wszystko grało i buczało co do tej pory widać. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Hmm, a przypadkiem nie było tak, że kiedyś pedegree było lepszej jakości? Bo teraz to taka zwykła marketówka chyba - ze 4% mięsa, czy jakoś tak.
Podobnie zresztą ludziska powiadają o Royal Canin - że odkąd produkują ją na naszych (czyli tych bardziej wschodnich) rynkach, to już jakość nie taka co kiedyś.
Swojego weta nie chcę słuchać w tej sprawie. Fajny człowiek, lubię go i ufam mu jeśli chodzi o sprawy zdrowotne, ale z karmami zawsze jakoś tak wychodzi, że najlepsze to te, które można kupić w jego gabinecie :razz:

Czy ktoś karmił suchą Animondą? Bo puszki z Animondy to piesio wsuwałby w każdych ilościach...

Link to comment
Share on other sites

mysle, że miusisz kupowac małe paczki i sprawdzic na ktorej karmie pies najlepeij wygląda, ma najlepsze koopy etc. Nie zawsze te z niższej półki za złe. Moje dalmaty jadły juz wszystko . Teraz jedza Brit i wydaje sie to najtrafniejszy wybór.
Smart tez juz ma kilka karm za soba . Ukochana to Frolic bo miekki. Jadł royala, animode, eukanube, brit, bosh
Patrzyłąbym tylko na kondycje psa a nie na to z jakiej "półki" karma pochodzi

Link to comment
Share on other sites

Po małych paczkach można ocenić stopień przyswajania (na podstawie oglądu wiadomo czego) ale kondycję i sierść to już chyba raczej po dużej pace najwcześniej?
Brita też próbowałam - nie je. To twarda sztuka. Po Orijenie miał super sierść, ale któregoś dnia odmówił jedzenia. Myślałam, że go przekonam głodem. Byliśmy w górach - cały dzień na nogach, po 20-30 km dziennie (on dwa razy tyle) przez 5 dni i zjadał dosłownie jedną małą filiżankę Orijena na dzień, czyli 1/3 dziennej dawki przy "normalnym" trybie życia. Po trzecim dniu wędrówki złamaliśmy się i zaczęliśmy mu odkrawać porcje z naszych kotletów ;)
Na razie kupiłam RC dla pudli - spróbuję jeszcze raz. Zjadł, ale z ręki - z miski nie chce :lol:

Link to comment
Share on other sites

Paskuda nie je ani Brita, ani Bosha - chyba że wymieszane z tuńczykiem, albo białym serkiem ale nie takim zwykłym, tylko takim granulowanym ze słodką śmietanką :razz:
Royal wchodził ładnie przez 3 dni - teraz jesteśmy znowu w punkcie wyjścia, czyli niuchnięcie w miskę i spojrzenie pełne wyrzutu...
Przyjdzie wrócić do Acany premium, ale czy gdy się daje ciągle jedno i to samo, to nie ryzykuje się jakichś niedoborów?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='megiddo1']Zastanawiam się nad zmianą karmy. Czy karmy zawierające w swym składzie 40% lub 70% mięsa są zdrowe?[/quote]
Karmiłam psa przez dłuższy czas niskowęglowodanową karmą Orijen i byłam bardzo zadowolona - pies był w świetnej formie, jego sierść też. Niestety przestała mu smakować, jak większość suchych karm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megiddo1']Filodendron czy Twój piesio je tylko suchą karmę? Mój je też gotowane i boję się żeby nie przebiałczyć.
Co najlepiej dawać psu: tran, olej roślinny, oliwę z oliwek, wszystko? Spotkałam różne opinie na ten temat.....[/quote]
A skąd ;) Ciągle kombinuję jak koń pod górkę. Sucha karma to taka "baza" żywieniowa, ale jak bardzo marudzi i chudnie, to ją "dosmaczam" - rosołkiem, mokrą karmą z puszki (kupuję Animondę), białym serkiem granulowanym, tuńczykiem. Jak gotuję rosół i zostają mi resztki mięsa (chrząstki, skóry, mięsko ze ze skrzydeł, kupra itp) to też nie wywalam tylko mieszam z utartą marchewką czy jabłkiem i daję psu (z tym że rosół robię w samej wodzie, doprawiam dopiero na koniec, po "odłowieniu" składników wartościowych dla psa).
Nie chcę się tu wymądrzać, bo się nie znam, ale jakoś tak nie bardzo wierzę w to "przebiałczenie". Myślę, że w ten sposób często określa się alergie na jakiś rodzaj białka, a nie na nadmiar białka ogólnie. Choć oczywiście staram się, żeby pies jadł to podlejsze z ludzkiego punktu widzenia mięso - nie daję mu piersi z kurczaka, tylko właśnie chrząstki, skórę, trochę ciemniejszego mięsa, trochę podrobów.
Tych wszystkich olejów razem to bym się bała dać, żeby wespół zespół nie zadziałały jak rycynowy ;) Kiedyś dawałam oliwę z oliwek, teraz Gammolen (czyli olej z lnu i z ogórecznika), ale nie dlatego, że byłam niezadowolona tylko dlatego, że generalnie wydaje mi się, że dietę trzeba urozmaicać :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja moje psy najczęścniej mam na karmie Royal Canin mini albo Hills lamb&rice z jagnięciną....teraz 'testujamy' nową karme - Profilum ( niestety już po zakupie przeczytałam na dgm pare nieciekawych opinii )
często też dostają pedigree albo gotowane .
Dla urozmaicenia zawsze podaje łyżkę oleju np. słonecznikowy,oliwe z oliwek,z pstek winogron etc.
;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...