Jump to content
Dogomania

Zmiana Rodowodu Polskiego na rodowód Angielski


lilith13

Recommended Posts

Witam, 

Mam pytanie dotyczace rodowodów, szukalam tej informacji wszedzie i ciezko cokolwiek sie dowiedziec.

Kupilam Suczke z Hodowlii w Polsce z 4 pokoleniowym rodowodem, z racji tego ze mieszkam w Anglii potrzebuje zmienic rodowod na Angielski i nie mam pojecia jak to zrobic.

Moze znajdzie sie tutaj osoba ktora miala podobny problem i bedzie w stanie pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.01.2024 o 20:45, lilith13 napisał:

nie mam pojecia jak to zrobic.

 

Podstawowa sprawa to z jakiej hodowli kupiłaś psa..Bo jedyna licząca się na świecie to ZKwP.

Myślę,że najbardziej wiarygodną informację otrzymasz od hodowców w Wielkiej Brytanii.

Nie wydaje mi się,żeby coś mozna było zmienić,ale można postarać się o uznanie rodowodu z ZKwP. Psy z rodowodem wydawanym przez ten związek są uznawane w całej Europie.

p.s suczkę kupiłaś z metryką,a rodowód musisz wyrobić w związku sama.(koszt to 60 zł),teraz moze trochę więcej...

p.s2.

Może to Cię zainteresuje:

"Wystawy są organizowane przez każdy związek oddzielnie. W przypadku międzynarodowych organizacji typu FCI, pies z rodowodem którejś z organizacji członkowskich, np Związku Kynologicznego w Polsce ma możliwość brania udziału we wszystkich wystawach organizowanych przez członków lub partnerów FCI, czyli prawie na całym świecie.

FCI nie uznaje innych rodowodów, tak samo jak inne organizacje uznają za rasowe tylko psy o ich papierach. Choć duża część nowo powstałych organizacji uznaje rodowody FCI. Oznacza to, że biorąc psa np z SWKiPR zamykasz sobie drogę na wystawy w całej Europie i na bardzo liczne wystawy w Polsce. Będziesz mogła zgłosić psa wyłącznie na wystawy tego związku, a jest ich bardzo mało, o ile jakiekolwiek są. Bez rodowodu FCI nie masz też możliwości uzyskania tak prestiżowych tytułów jak Zwycięzca Świata czy brać udziału w Crufts.

Dlatego rodowód ZKwP jest o wiele lepszy dla kogoś myślącego na serio o wystawach."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...