Jump to content
Dogomania

ja bym chciala ale nie wiem co i jak..


wiosna

Recommended Posts

Mam kontakt z osoba która już przygotowała swoje haszczaki do dogoterapii, jest wetem, ma hodowle i nie ma chętnych do dogoterapii :o

Asiu: A skierowała swoją ofertę do konkretnej grupy osób? Jakie braki chciała kompensować? Chciała za to pieniadze?

Czy przygotowała do dogoterapii także siebie?

Czy poza weterynarią miała jakąś podstawę teoretyczną?

Zainteresowanie jest spore, tylko trzeba poszukać w odpowiednim środowisku. I nic za szybko...

Od naszego pierwszego wyjazdu na turnus rehabilitacyjny (wtedy jeszcze moja żona była moja dziewczyną) minęło już ok 11 lat.

Link to comment
Share on other sites

Mam podobne doświadczenia. Początki są trudna ponieważ wśród Polaków pokutuje przekonanie, że dobry pies to "zły" pies :(

Dlatego trudno dotrzeć do tych, którzy mogą zdecydować o zastosowaniu tej ciągle jeszcze nowatorskiej terapii.

Będąc zafascynowana wynikami dogoterapii prowadzonej przez różne kluby i organizacje w USA i pracując z dziećmi w róznym wieku ( ale zdrowymi ) chciałam sprawdzić siebie i moje psy pod tym względem.

Udało mi się to, ale właśnie dzięki osobistym kontaktom z dyrektorami placówek i prywatnymi osobami.

Były to raczej "dobre kontakty z psami" (w przedszkolach, bibliotekach, domach kultury) ale przyniosły dzieciom wiele radości a niektórym pomogły pokonać wewnętrzne lęki :D

No i oczywiście wszystko działo się bez jakichkolwiek odpłatności.

Link to comment
Share on other sites

Nie znam tej pani osobioście, to kontakt przez Związek Kynologiczny.

Na Wasze pytania nie znam odpowiedzi 8)

Mogę pisać jak ja chciałabym poprowadzić April, bo mam plany i już je staram sie realizować. Mam cichutką nadzieję, że pomożecie mi kiedy zaistnieje taka potrzeba :D

Znam fantastyczną terapeutkę dzieci z porazeniem mózgowym, inną pracującą z dziećmi z autyzmem - w szkole.

April ma dopiero 8 miesięcy i jest lekko niesforna :wink: czasami.

Dzisiaj rano oglądałam na Animal Planet film o rotwajlerach pracujących w dogoterapii, całkowite zaskoczenie, dla mnie przynajmniej :o

Pozdrawiam (Mam ciągle zepsuty komputer, pisze gościnnie tylko kilka minut) :evil:

PS - pod uwagę biorę tylko wolontariat

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

witam, chciałam wszystkich przywitac razem z ponad roczną Hexą i powiedziec że znam panią Czerwińską a w jej fundacji jestem już prawie 4 lata i zajmuję sie też dogoterapią. znam mnostwo żywych przykładów ogromnych rezultatów jakie daje dogoterapia, sama myślałam o tym, żeby Hexa chodziła na zajęcia, na kilku nawet była ale niewiem czy to jest to. lubię zajęcia z dziećmi bo widzę ich ogromną radość ale kupując Hexę miałam na myśli przede wszystkim psa aprzęgowego. Ale nie mniej jednak dogoterapia to świetna rzecz , Malamuty nadają się do tego baardzo dobrze ale nie tak dobrze jak Samojedy. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...