Jump to content
Dogomania

jazda samochodem


magda&miki

Recommended Posts

Polecam szelki samochodowe z firmy TX, rozmiar XS. Idealne i bardzo praktyczne dla yorka
Szeleczki sa wygodne a wpina sie koncowke do zapiecia na pasy i piesek bezpiecznie jedzie samochodem. Taki biegajacy piesek jest zagrozeniem dla wszystkich. Moj piesek potrafil wchodzic pod moje siedzenie i pod pedaly w aucie. Ciagle myslalam gdzie on teraz jest. Tak nie mozna , przy gwaltownym hamowaniu suczka mojej znajomej Mops , wypadla przez przednia szybe i smierc na miejscu. Polecam szelki. W prawie pies jaest traktowany jak bagaz , ktory musi byc zabezpieczony pasami lub przewozony w transporterku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój od szczeniaka kocha wrecz jazde samochodem.Codziennie rano odwozi mnie do pracy a wieczorem odbiera.Nawet jak Maz skądś wraca sam, to Leos musi wskoczyc do samochodu i przynajmniej wjechac do garazu :lol:

Niestety podróżuje nieodpowiedzialnie nie zapiety ani nie zabezpieczony w zaden sposób :oops:

On jest ciekawski i cała frajda , to wygladanie przez okno i wypatrywanie samochodów albo innych psów.

Link to comment
Share on other sites

Z Masterem nigdy nie było problemów w czasie jazdy samochodzem, natomiast Torkowi zdarza się wymiotować...Podejrzewam chorobę lokomocyjną...Ale jednak intensywnie przyzwyczajam go do samochodu, staram się, żeby jazda samochodem kojarzyła mu się z przyjemnościami (działka, plaża), a nie ze stresem i wizytami u weta. Również posiłek w miarę możliwości dostaje dopiero po przyjeździe na miejsce.
I już widać efekty- Toro już częściej spokojnie zasypia na kolanach, jest spokojniejszy :)

My nie mamy żadnych szelek samochodowych ani pasów, obaj chłopcy w czasie jazdy siedzą na moich kolanach i wyglądają przez okno albo leżą na dole na dywanikach samochodowych :)

Link to comment
Share on other sites

inne psy nie ale Mela moja to poprostu szok jak wsiada do samochodu odrazu przednie łapy na kolpit z przodu tylnie na siedzeniu i jak pilot patrzy na droge-ja sie smieje ze to mały nawigator;)
chyba ze jedziemy same to wtdy siedzi na siedzeniu z pzrodu i patrzy do okna z boku-ale zawsze wszystko obserwuje jak jakiss pies przechodzi jak np stoimy na swiatłach to odrazu szczeka na niego....
uwielbia jazde samochodem

Link to comment
Share on other sites

U nas za przejazd autobusem nic się nie płaci. W regulaminie jest napisane: "małe zwierzęta typu kot, pies zwolnione są z opłat za przejazd, gdyż klasyfikują się jako bagaż podręczny":evil_lol::evil_lol:

Co do pociągu to nie pamiętam:shake: Jakoś tam było

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda_Miki']U nas za przejazd autobusem nic się nie płaci. W regulaminie jest napisane: "małe zwierzęta typu kot, pies zwolnione są z opłat za przejazd, gdyż klasyfikują się jako bagaż podręczny":evil_lol::evil_lol:

Co do pociągu to nie pamiętam:shake: Jakoś tam było[/QUOTE]
Dzięki to się dowiem na dworcu!!!

Link to comment
Share on other sites

Oj... Mój Tobiś bardzo źle znosi jazdę samochodzikiem. Jak wsiadamy do auta zaraz płacze i się ślini, a po około godzinie wymiociki, i to sama żółć. Oczywiście nic nie dostaje przed jazdą do jedzenia, ale to nie pomaga. Nie daję mu Aviomarinu, bo mu nie pomga. Niektóre psieski z tego wyrastają, mam nadzieję, że Tobi się do nich zalicza. Zobaczymy, bo niedawno skończył pół roczku. W czasie jazdy cały czas się ślini i piszczy od czasu do czasu... Może wy mi coś doradzicie, bo Aviomarin nie pomaga:(

Link to comment
Share on other sites

A mój narazie 1 raz jechał samochodem, bo mu nie wolno narzie wychodzić zdomu, ale nic nie wymiotował. Może z wrażenia, bo to była pierwsza podróż i opuszczenie domku! Zobaczymy jeszcze! Po drodze caaaaaały czassię trząsł!!!!!!!!!!! Teraz udajemy się do weterynarza w tym tygodniu, ale chyba pójdziemy pieszo, bo to tylko 10 minut drogi. O! To jednak dużo! Dobra zobaczę czy go zaniosę czy nie!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alexandra1994']Oj... Mój Tobiś bardzo źle znosi jazdę samochodzikiem. Jak wsiadamy do auta zaraz płacze i się ślini, a po około godzinie wymiociki, i to sama żółć. Oczywiście nic nie dostaje przed jazdą do jedzenia, ale to nie pomaga. Nie daję mu Aviomarinu, bo mu nie pomga. Niektóre psieski z tego wyrastają, mam nadzieję, że Tobi się do nich zalicza. Zobaczymy, bo niedawno skończył pół roczku. W czasie jazdy cały czas się ślini i piszczy od czasu do czasu... Może wy mi coś doradzicie, bo Aviomarin nie pomaga:([/QUOTE]
Może jazda samochodem kojarzy mu się z czymś nieprzyjemnym, np wizytą u weterynarza? Proponuję stopniowo przyzwyczajać go do samochodu, najpierw bez włączonego silnika, później krótkie przejażdżki, stopniowo wydłużane. Najlepiej żeby wypady samochodowe kojarzyły mu się z przyjemnością, np spacerkiem już na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata&Seba']Mamy to samo slinotok i wymioty ,ale teraz sprobujemy ja wozic na kolanach zobaczymy moze to pomoze[/quote]

No cóż... Tobi cały czas jest wożony na kolankach. Najczęściej z tego zmęczenia zasypia na krótkie chwilki. Ale może twojemu pieskowi to pomoże.

[QUOTE]Może jazda samochodem kojarzy mu się z czymś nieprzyjemnym, np wizytą u weterynarza? Proponuję stopniowo przyzwyczajać go do samochodu, najpierw bez włączonego silnika, później krótkie przejażdżki, stopniowo wydłużane. Najlepiej żeby wypady samochodowe kojarzyły mu się z przyjemnością, np spacerkiem już na miejscu.[/QUOTE]

No może, ale on nie tylko do weterynarza jeździ. Często jedziemy na wieś, a tam bardzo lubi przebywać.

Dziękuję za wszystkie sugestie. Może coś się poprawi:)

Link to comment
Share on other sites

Marino na razie podróżuje na tylnym siedzeniu lub pułce przy tylnej szybie:) Wiem, ze to niebezpieczne ale dzieje sie tak tylko na krótkich odcinkach. Od kiedy skończył 5 miesiecy podróżuje z nami po całej Polsce i całą drogę przesypia w swoim kwadratowym posłanku. Straszny śpioch z niego:evil_lol: teraz kupiłam treansporter i probuje go przyzwyczajać... zobaczymy z jakim skutkiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam Wszystkich!
Mam male pytanko - w grudniu wybieram sie do w daleka podroz autkiem 1600 km, jedzie ze mna moja ( 9 miesieczna w grudniu) suczka.Niestety mam z nia problem poniewaz w aucie wymiotuje.Nie mam mozliwosci ja zostawic zreszta ona jedzie odwiedzic swoja mame:multi:, wiec chce ja zabrac.Chcialabym sie dowiedziec od tych dogmaniakow ktorzy maja podobny problem jakich lekow, sposobow uzywaja, zeby przede wszystkim nie zaszkodzily malej a i byly SKUTECZNE.
Pozdrowienia
Z gory dziekuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

1. już teraz przyzwyczajaj ją do jazdy w samochodzie (częste krótkie przejażdżki) to wtedy wyleczysz małą z choroby lokomocyjnej
2. przed podróżą niepodawaj karmy,
3.z tabletek to albo aviomarin w wersji dla dzieci, albo kup fermony uspakajające w spreyu

ja osobiście zastosowałem pierwszy sposób i jest ok

Link to comment
Share on other sites

Niestety ten sposob z przyzwyczajeniem malej do jazdy w aucie przerabiam codzinnie i z wielka regularnoscia mam zanieczyszczone siedzenia :diabloti:, taki sam problem miala jej mama i przeszlo jej dopiero po porodzie.Ja nie planuje potomstwa malej czyli problem bedzie istnial tak dlugo???
Moze z tego sie wyrasta??
Czyli reasumujac, musze sie zaopatrzyc w tabletki uspokajajace i modlic sie zeby mala sie jakos przemeczyla taki szmat drogi.
Aha czy jadna tabletka wystarczy na cala trase ( jakies 18 godzin ),czy w trakcie jazdy jeszcze raz zaaplikowac tableteczke???
A jesli chodzi o te fermony uspokajajace w spray - to jak to sie stosuje , chodzi mi o czestotliwosc podczas jazdy?
Czy przed jazda i w trakcie dawac jej cos do jedzenia? czy ma glodowac tyle godzin??
Bardzo prosze o odpowiedz!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...