Jump to content
Dogomania

Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Agnieszka76

Recommended Posts

  • Replies 8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie po dłuższej przerwie. Spędziliśmy tydzień na łonie natury. Luna jak zwykle szalała. Uwielbia wskakiwać do wody, obojętnie czy do rzeki czy jeziorka. Poza tym, czas mijał nam na wyczesywaniu suchych liści, drobnych gałązek z sierści no i oczywiście wykręcaniu kleszczy.;)

Niedłudo Luna zadebiutuje na ringu. Wystawa będzie odbywać się na stadionie. Zastanawiam się co ze sobą zabrać[COLOR=DarkRed]???[/COLOR] Mam nadzieję, że nie będzie lało. Zmokła Luna wygląda jak pół nieszczęścia....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Goya, koniecznie weź jakiś parasol ogrodowy żeby cień dawał. My byśmy się wczoraj bez niego nie obyli, a od wiatru też chroni. A potem to według uznania: stolik, krzesełka, kocyk, MISKA Z WODĄ!!! - koniecznie, no i ringówka żeby mała miała na czym śmigać po ringu :lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Cockerek[/B]- dzięki za rady. Serdecznie gratuluję nastepnego sukcesu na ringu :Rose:. Napisz proszę jak poradziłaś sobie wystawiając Nel w kl. szczeniąt z utrzymaniem małej w odpowiedniej pozycji. Luna codziennie ćwiczy komendę "postawa" ze smakołykiem oczywiście, czasami wychodzi jej nieźle ale na ringu obawiam się, że będzie mocno rozkojarzona.
[B]Tomek [/B]- wielkie gratulacje dla Mamy i Carmen. :sweetCyb:Trzymam kciuki za następne sukcesy.
Wystawa na której zadebiutuje Luna odbedzie się w Będzinie na stadionoe OSiR-u. Bardzo proszę o uwagi na PW- będę bardzo wdzięczna.

[B]Gosia[/B]- co u Luki?

Link to comment
Share on other sites

Goya, dobrze że ćwiczycie ustawianie, myślę, że jak teraz potrafi, to i na stole sędziowskim chwilę postoi. Nie wiem czy będziesz miała jeszcze kogoś w klasie, ale Nelcię rozkojarzyła konkurencja jak trzeba było pokazać się w ruchu. No jak w ruchu to w ruchu - i Nel sobie pogoniła za innym szczeniakiem :evil_lol: Ale na stole pies jest sam więc jak teraz ładnie stoi, to i na wystawie wytrzyma ;) Trzymam kciuki mocno!!! I nic się nie martw, w końcu to dopiero szczeniaki, błędy im się wybacza, zresztą po to chyba też jest ta klasa żeby się szczeniak uczył :p

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny i chłopaki, przyjeżdżajcie na wystawę do Sopotu (pokazać naszą ulubioną rasę), w Gdyni w niedzielę był tylko jeden bolończyk na ringu. Może jednak trzeba trochę zareklamować nasze mało popularne pieski. Największą grupę małych piesków stanowiły yorki (ojej roiło się od nich) i westy.
Wystawa super, już nie mogę się doczekać Sopotu.

Link to comment
Share on other sites

Cockerek - co racja to racja. Mała się dopiero uczy. Na wystawę jedziemy właśnie po to żeby Luna (i ja ;)) oswoiła się z atmosferą wystawy. Jestem pewna, że Luna będzie zaczepiała inne szczeniaki a na stole skuli ogon- ale jestem dobrej myśli, dla mnie to wspaniała przygoda (a dla psa nowe doświadczenie).

Link to comment
Share on other sites

Goya, wykorzystuj każdego żeby ci psa macał. Może to śmiesznie brzmi :lol: ale to ważne żeby piesek się nie bał obcych, a raczej był po prostu opanowany w ich obecności. Wtedy na stole nie będziesz miała niespodzianek typu ucieczka, kulenie, kładzenie się.. itp.
Aneane, wiesz, czasem lepiej żeby było ich mniej, ale za to jakościowo świetne. To co się czasem obserwuje ... , również na yorkach :roll:

Link to comment
Share on other sites

Cockerek gratuluję występu, miałam możliwośc obserwacji. Twoja psina jest prześliczna, pod wpływem jej uroku znajomi kupili maltańczyka zamiast yorka. Sama jestem pod wrażeniem.
Wydaje mi się, że mała ilość psów nie koniecznie będzie oznaczać lepszą jakość (natura i geny). Nawet na wystawie wysłuchałam opowieści o zakupionym bolończyku z rodowodem, który miał przodozgryz, zatem na hodowle psów rasowych też trzeba uważać. Naprawdę rasę trzeba doskonale znać żeby umieć wybrać najlepszego psa.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goya'] Mała się dopiero uczy. na stole skuli ogon- .[/quote]

Goya Twoja suczka jest naprawdę bardzo ładna ( oglądając zdjęcia ) jeśli ma budowę nienaganną, to przed nią s u k c e s y. :ylsuper:
Ale pamiętaj ! aby sukę wypromowac, trzeba u m i e c wystawić.
Zaobserwuj jak to robią najlepsi - hendlerzy. :-o Weż z nich przykład .
A główkę i ogon trzeba podtrzymać, zwracając uwagę na wyprostowany grzbiet i odpowiednie kątowanie tylnych kończyn. :bluepaw: :bluepaw: Powodzenia:bigok:


:Rose: dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, strasznie duże ryzyko. Pieseczek jest radosny, więc powinien być zdrowy. Jak będziemy się spotykać to będzie jedno wielkie białe kłębowisko bawiących się białasów. To mi się najbardziej podoba:)

Link to comment
Share on other sites

Nie, ja jestem tak samo oświeconą osobą jak wiele na tym forum, które prawdy o rodowodzie się dowiadują po tym jak zakupiły psa bez rodowodu :). Byłam tylko obserwatorem, kręciłam się obok ringu 17 z Dodką. Chyba nawet podchodziłyśmy do Ciebie i Nelci :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Cockerek[/B] - z tym macaniem Luny to dziwna sprawa. Czasami ma taki dzień, że warczy na obcych i nie da się jej przekupić najsmczniejszymi pysznościami. Innym razem ufnie podchodzi do innych i można z nią robić co się chce.
Dzisiaj ćwiczyłam z Luną "postawę" i :shake:... wielkie zero tym razem. Nie chciała staćw ogóle, jak próbowałam ją przytrzymać w pozycji to uciekała.... jakaś homorzasta dzisiaj (jak pańcia:evil_lol:)

[B] Alutka[/B]- dziękuję za miłe słowa:Rose:. Bardzo jestem ciekawa jak oceni ją sędzina na ringu. Czy jest dobrze zbudowana, jaki zgryz itd.
Jedyne co wiem to to, że musze się dużo uczyć, podpatrywać innych i słuchać waszych mądrych rad.

[B]Aneane[/B]- Jak się już naumiemy i Lunka okaże sie zgrabniusia i ładniusia to na pewno przejedziemy całą Polskę (ze Śląska) i zawitamy nawet nad morze :lol:. Mam nadzieję, że się niedługo poznamy.

Link to comment
Share on other sites

Cockerku - to Ty byłaś w Gdyni?? :-o Ja byłam głównie przy belgach (pisałam już, że KOCHAM MALINIAKI?? :cool3: :loveu: ), a potem przy piwie :p , do ozdóbek niestety nie zaszłam... Szkoda, że nie wiedziałam, że będziecie... :-(
Tomek - GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!

Lukier niestety się nudzi, ja teraz pracuję codziennie po 8 godzin... :roll:

A teraz powoli się zbieram do pub'iku zrelaksować po robocie. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[b]Gosia[/b], byłaś i nie zajrzałaś na ozdobne?? :mad: Teraz to zasłużyłaś na porządne manto [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/8947/laniejf9.gif[/IMG][/URL] Ja nie wiem co ty w tych maliniakach widzisz :razz: ;) :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ja też Was szukałam koło białasów i nic:( Acha byłyśmy odwiedzić dziecię maltańskie i jest słodziutki i zdrowiutki. Miał tylko jedną przygodę - najadł się kozich włosów z dywaniku i trochę mu się niedobrze zrobiło. Lekarz prześwietlił całego piesiunia jak długi żeby znaleźć przyczynę, no i wiadomo że zdrowiutki.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...