Jump to content
Dogomania

Bolończyki (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Agnieszka76

Recommended Posts

  • Replies 8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki wszystkim za miłe słowa.:loveu:
[B]Alutko[/B]- mam jeszcze kilka zdjęć z wystawy (Balbinki i "pyskatej"), jak masz ochotę to podaj adres e-mail na PW.
[B]Aneane[/B] - Twoja sunia jest taka bieluśka.:-o Moja Luna jest jeszcze ecru a 2 cm od skóry wyrasta śnieżnobiała sierść, bardzo śmiesznie wygląda jak wieje wiatr - wtedy Luna jest dwukolorowa.
[B]georginia[/B] - wklej foteczki Tojego malństwa ... bichomaniacy czekają ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goya']
[B]georginia[/B] - wklej foteczki Tojego malństwa ... bichomaniacy czekają ;)[/quote]

Kilka fotek jest w wąteczku maltańczykowym. Zapraszam. Poza tym powstało nowe forum "maltańczyk" [URL="http://www.maltanczyk.mojeforum.net/index.php"]http://www.maltanczyk.mojeforum.net/index.php[/URL]
i tam również jest sporo foteczek maltanków i maltaneczek;) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Goya - Dodka też miała 2 cm beżowej sierści jeszcze niedawno, przycinałam ją już parę razy, dlatego teraz jest biała. Też miała taki puch bez kędziorków łatwo się kołtuniący. Obecnie zostawiam futerko, niech rośnie na prawdziwego bichona. W końcu doszłam do ładu z tą sierścią (jakiś czas temu pisałam że mocno się plącze). Poprostu rzadko ją kąpię, czeszę raz w tygodniu, od czasu do czasu usuwam zbite frędzelki jeśli się zdarzą, nie trę mocno ręcznikiem - jest ok i jest nawet biała, jeśli się przyszarzy to wyczesuję:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneane']Obecnie zostawiam futerko, niech rośnie na prawdziwego bichona. W końcu doszłam do ładu z tą sierścią (jakiś czas temu pisałam że mocno się plącze). [/quote]

Aneane Twoja sunia to Bichon Frize, ?:shake: ja dałabym sobię głowę uciąć ze
to bardzo ladny Bolonczyk.:shock:



:Rose: dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5][COLOR=purple][B][SIZE=3]:cunao:GOYA I LUNA!!! :bigcool: [/SIZE][COLOR=red]GRATULACJE!!! :BIG: :laola: [/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=5][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][COLOR=black]:Rose:[SIZE=5][COLOR=#ff0000] :B-fly: [/COLOR][/SIZE]Luna prezentuje się cudownie! :loveu: :iloveyou:[/COLOR][SIZE=5][COLOR=#ff0000] [/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Alutka, Dodka to bolończyk, napisałam tak bo to też bichon, tyle że bichon bolognese, a nie bichon frize (ta sama duża rodzinka bichonów - zresztą Wy to wiecie:)). Włoski teraz zapuszczam bo bolończykom się nie obcina, przynajmniej spróbuję nie obcinać, bo jak staną się uciążliwe to będę zmuszona. PS. piękny wiekowy bichon frize, czy ciężko pielęgnuje się takie włosy??

Link to comment
Share on other sites

Ale ze mnie guła. Taki sukces tutaj, a ja dopiero się melduję!

[B][SIZE=4][COLOR=red]GRATULACJE DLA LUNY!!![/COLOR][/SIZE][/B]
:laola:
[COLOR=black][/COLOR]
No, teraz to juz poleci z górki :) A zdjęcia jakie ładne fiu fiu :loveu: Goya, koniecznie muszę was gdzieś dorwać i wymiziać Lunę - koniecznie! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Chylę głowę przed wszystkimi milośnikami bolończyków!:loveu: Ubóstwiam te malutkie stworzonka!!! Są cudowne! Widzieliście Ramonkę Kory Jackowskiej? SWEET!!! Podobno wokalistka ma już dwa pieski. Ciekawe czy z tej samej hodowli (ANITAS). Ja również niedługo stanę się wlaścicielką TAKIEGO " KŁĘBUSZKA NA 4 SPRĘŻYNKACH":lol:
Ponieważ bolończykami interesuję się od dawna mam już parę (...) książeczek na Ich temat, ale może jakieś rady-PROSZĘ!!!:multi:

Link to comment
Share on other sites

Witaj! Ja także jestem miłośniczką bolończyków i przeczytalam parę(...) książek na ich temat, ale co do drapania to pewna nie jestem- wydaje mi się że odpowiedż b ale nie wiem...Teoria męża także jest warta rozważenia. Chyba za bardzo Ci nie pomogłam- trzebaby się zapytac vet'a. A może troszkę porad dla przyszłej właścicielki-PROSZĘ!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneane']Alutka, PS. piękny wiekowy bichon frize, czy ciężko pielęgnuje się takie włosy??[/quote]

aneane - dziękuję. Stale chodzi na wystawy i stale przynosi złote medale
i od czasu do czasu puchary. Jest Mł Ch.PL. Champ. Pl. Kilkukrotną zwyc.
Kluby. Interchampionką i II Zw Europy.
Włos to sprawa przede wszystkim genetyczna. Możesz mi wierzyć albo nie, ale ja dla niej, oprócz dobrego szamponu i odzywki - nic innego nie używałam. Kąpie ją 1 raz w miesiącu ( nie chodzi do miasta ), no chyba , że jest wystawa np. co tydzień, to dzień przed każdą wystawą jest wykąpana i przycięta.Acha i porządne szczotkowanie 1 raz w tygodniu.
To wszystko.
Więcej kłopotliwa pielęgnacja ( wbrew pozorom ) jest np . u yorka:mdleje:



:Rose:dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneane']





[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img156.imageshack.us/img156/8806/1pf3.jpg[/IMG][/URL]
a tu moja pysia, bichony mają piękne pysiunie

[/quote]

Moja skromna rada - nigdy nie używajcie szelek do ras długowłosych:shake:
WYCIERAJA WLOS !!!!!!!! zawsze obróżki , a na ring ringówki:PROXY5:


:Rose: dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

[B]Ela[/B] i [B]Cockerek[/B] - dziękuję za gratulacje bardzo serdecznie :Cool!:, ależ mi miło!

[B]Alutka[/B] - powiem szczerze, że mi szczęka opadła jak przeczytałam jakie tytuły zdobyła już Balbinka :mdleje:Napisz proszę jakich kosmetyków używasz do pielęgnacji sierści Twojej bichonki. Ja dotychczas kąpałam Lunę w szamponie "Lab. Hery" ale nie jestem zadowolona. Teraz zamierzam zmienić na inny i słucham rad innych bichonomaniaków. :modla: Gosia od Luki bardzo polecała "Iv San Bernard".

A co do obróżek - mojej małej nawet zwykła obróżka (parciana) wytarła na karku sierść. Teraz wychodzimy na ringówce, takiej grubszej od tej wystawowej, mam nadzieję, że to pomoże.

Link to comment
Share on other sites

goyu ! Ja już Ci kiedyś napisałam, że przed Wami KARIERA ,jak poznam
osobiście psa i sobie z nim " porozmawiam " będę mogła coś wiecej powiedzieć. Bardzo ważną rolę odgrywa psychika psa. :gent:

Co do kosmetyków Balbinki to całe życie kąpałam ją w szamponie K W
i używałam odżywki K W. Efekt widziałaś osobiście. Co do Hery to używam
dla yorka, San Bernard ma dobrą opinię, lecz przeze mnie nie wypróbowany


:Rose: dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

Właśnie Alutko, psychika psa .... Moja mała nie ma problemu z kontaktem z psami, kotami, dziećmi nawet wieloma, natomiast kiedy zbliża się do niej kilka osób dorosłych pochylając się nad nią (zwykle ze słowami: "jaki śliczny puchaty piesek"), wtedy Luna boi się a czasami szczeka. Nie da się przekupić żadnymi sposobami. Pozostaje mi tylko mówić do niej łagodnym głosem i przekonywać zainteresowanych aby ... ustawili się gęsiego do mojego szczeniaka :razz: :stop:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alutka']Moja skromna rada - nigdy nie używajcie szelek do ras długowłosych:shake:
WYCIERAJA WLOS !!!!!!!! zawsze obróżki , a na ring ringówki:PROXY5:


Szelki jej kupiłam, bo miały być używane do wycieczek rowerowych w koszu. Jak nosiła obróżkę to miała włoski lekko wytarte na szyji. Na początku szelki jej mocno kołtuniły włosy, musiałam je degażować:chainsaw: . Ale teraz jest dobrze, jak je zdejmę to prawie nie ma po nich śladu.
Na szlekach dużo lepiej się ją prowadzi:painting: .

Alutka jestem pod wrażeniem Twojej medalistki, serdecznie gratuluję:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goya kiedy zbliża się do niej kilka osób dorosłych pochylając się nad nią (zwykle ze słowami: "jaki śliczny puchaty piesek"), wtedy Luna boi się a czasami szczeka. :razz: :stop:[/quote']

Dziwisz sie , bo ja nie !:shake: Pozwolisz ze na ten temat porozmawiamy osobiscie, to dluzsza dyskusja.:agrue:

Aneane dziekujemy:modla:

:Rose: dobrego nigdy za wiele

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img76.imageshack.us/img76/5807/1001039aw3.jpg[/IMG]

Witajcie ! to ja - " Pyskata "

[IMG]http://img143.imageshack.us/img143/1084/1000287kt5.jpg[/IMG]

a to ja - UNCJA nazywają mnie " piękna blondynka "

[IMG]http://img61.imageshack.us/img61/2280/1001203xs6.jpg[/IMG]

i wygrałam B I S Weteranów na Międzynarodowej Wystawie w Katowicach
a wybierał sam Przewodn. Zarządu Głównego w Warszawie p. A Mania

Link to comment
Share on other sites

Hejka Dogomaniacy!!!
Jestem tu nowa i ubóstwiam bolończyki!:loveu: Kocham te kłębuszki na czterech sprężynkach:lol: i chcialabym nawiąza kontakt z wszystkimi miłośnikami bolończyków. "Warto by było, aby ta bardzo efektowna rasa bardziej się w Polsce rozpowszechniła. A może nie, wszak wszystko co w nadmiarze powszednieje, a tego byśmy nie chcieli..." MIŁOŚNICY BOLOŃCZYKÓW-ŁĄCZMY SIĘ!!!:multi: :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

Alutka - piękne pieski :loveu::loveu::loveu::loveu: zadbane i w takiej formie! Podziwiam Cię bardzo. Nie mogę się napatrzeć na Uncję, na jej postawę ... niesamowite. :-o Chciałabym doczekać chwili kiedy moja Luna tak się zaprezentuje :cool3:

White Angel - witamy na naszych stronach.:Cool!: Bolończyki to cudowne pieski. Bardzo piękne, wrażliwe, wesołe i oddane. Warto żeby się rozpowszechniały ale tylko te najbardziej wartościowe, z najlepszych hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...