Jump to content
Dogomania

Luminal niepokojące zachowania


Wilddream

Recommended Posts

Mój pies ma 14lat niedawno dostał padaczki a po kilku miesiącach zmieniliśmy mu lek. W środę dostała gromadnych ataków trwalo to całą moc z przerwami godzinnymi. Bierze od czwartku luminal czyli dziś jest trzeci dzień.  Bierze pół tabletki co 12h

Odkąd bierze lek zachowuje się dziwnie. Ma jakby dreszcze co chwile, żałośnie wzdycha praktycznie cały czas, jest ospała, cały czas się rozglada, mam wrażenie że nie poznaje mnie, ciągle leży nie wstaje chyba że wezmę ją na dwór to leży leży aż w końcu wstaje i trochę próbuje chodzić.  Nogi tylne jej się plączą.  Byłam u weterynarza bo strasznie przeżywam jej zachowanie nie wiem czy coś ją boli. Lekarz mówi że takie zachowanie wcale nie jest dziwne. A jak jest u was miał ktoś takie coś? Czy ona już nigdy nie będzie jak wcześniej? Mam wrażenie że piesek się męczy jedynie

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.08.2022 o 16:52, Wilddream napisał:

miał ktoś takie coś?

My nie,ale nasze psy - owszem.

Idz do drugiego weta,trzeba albo zmienić lek,albo zmienić dawkę.

Jaki lek dostawała przed Luminalem i czy jej pomagał?Czy w ciągu tych 3 dni ataki sie powtórzyły?

Link to comment
Share on other sites

Ataki się nie powtórzyły weterynarz mowil że po weekendzie można zmniejszyć dawkę pies waży 9kg

 

Wcześniej brała gabapentin. Lekarz przepisał ale nie było do końca pewności czy pierwszy atak nastapil z powodu podwyższonych parametrów nerek czy poprostu rozpoczęła się padaczka. Tak więc stopniowo bylo obniżane dawkowanie leku aż przestała brać nic się nie działo a jak się zadziało po miesiącu to wtedy ani wlewka ani tabletka nie pomogły bo ataki wróciły po trzech godzinach . Więc wnioskuję że gabapentin przestał działać... myślę oczywiście zasięgnąć opini innego weterynarza . Jeśli chodzi o tomograf to nie robiłam i piesek w takim wieku chyba może mieć problem z wybudzeniem....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.08.2022 o 20:23, Wilddream napisał:

Więc wnioskuję że gabapentin przestał działać.

Prawdopodobnie...Pies jest seniorem,ustalenie przyczyn epilepsji byłoby b.trudne.Przyczyn moze byc kilka,w tym guz mózgu.Przy niewydolności nerek mogą pojawić się ataki padaczkowe.Próbuj kombinować (z wetem,oczywiście) z lekami.Skuteczny bywa Phenoleptil,pogadaj z wetem.Tomografii nie robiłabym...Natomiast teraz,przed weekendem zmniejszyłabym dawkę Luminalu  - na noc 1 tabletka,na dzień pół.Zwiększyć - zawsze możesz.(gdyby to był mój pies,oczywiście.)

Powodzenia,odzywaj się.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.08.2022 o 22:26, Wilddream napisał:

Przepisali jej pół tabletki co 12h

Więc nic masz już nie zmniejszać,skoro to wet zmienił (zmniejszył) dawkę.

Zobaczysz po dwóch,trzech dniach,czy te tylne łapki sie stabilizują.

Problem moze byc w chorobie,nie w leku,trudno powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Dziś piesek dostał cwiartke tabletki w południe i cwiartke ma dostać na noc. Tak zaleciła weterynarz. Boję się że dostanie ataku. Zastanawiam się czy można dawac pół na noc i cwiartke w ciągu dnia. Psina przytyła bo ciągle jest głodna. Obawiam się że po tygodniu stosowania luminalu lek mógł jeszcze się w pełni nie ustabilizować w ciele zwierzaka. W czwartek mam podać luminal z pexionem a później sam pexion . Piesek się dziwnie ostatnio zachowuje koniecznie chce spać mi na kolanach 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.08.2022 o 14:10, Wilddream napisał:

Zastanawiam się czy można dawac pół na noc i cwiartke w ciągu dnia.

Nie można!

Masz niezłego weta,wygląda na to,że wie,co robi.Trzymaj się jego zaleceń.

Pies chce być blisko Ciebie,bo nie czuje się najlepiej.

Napisz jak z chodzeniem,co z tylnymi łapkami.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...