Jump to content
Dogomania

Pies zrobił się ostatnio niejadkiem to normalne?


madzixon

Recommended Posts

Mój psiak dosyć często nie chce jeść. Ma takie momenty , że raz zje raz nie, je nieregularnie. Potrafi czasami nie jeść nawet dwa dni. Czy ktoś wie jaka to może być przyczyna? Dodam, że niedawno była u weterynarza na szczepieniu, była badana i było wszystko w porządku. Karmę też raczej ma dobrej jakości, przynajmniej z opinii wynika, że karma jest dobra. Mała je ją ogólnie chętnie. Dostaje suchą i mokrą (mieszamy) jedna i druga jest według mnie z dobrego składu. Wcześniej jak jakiejś karmy jeść nie chciała to jej zmienialiśmy. Bo faktycznie były karmy których po prostu nie lubiła. Później zmieniliśmy i bardzo chętnie jadła. Teraz ma takie epizody , że raz zje raz nie. Ostatnio jak się często zdarzało , że tak sobie nie jadła to zmieniłam jej ta mokrą karmę żeby nie było monotonii. Też normalnie jadła a później znów raz zje, drugi raz nie. Czy to jest normalne? Trochę się obawiam czy jej coś nie dolega. Poza tym nic się nie zmienia, energii ma sporo, biega, skacze , nie widzę innych powodów do paniki ale z tym jedzeniem trochę mnie martwi bo generalnie to jest łakomczuch. Pomiędzy posiłkami oczywiście dostaje psie łakocie, coś z obiadu. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.05.2022 o 19:43, madzixon napisał:

Pomiędzy posiłkami oczywiście dostaje psie łakocie, coś z obiadu. 

"Oczywiście"? To jest błąd żywieniowy,który moze skutkować problemami (już wspomniałas o wypadaniu włosów).

Nie powinno sie także mieszać karmy suchej z mokrą.Poczytaj na temat karmienia psów,także o tym,jak szkodliwe są resztki z ludzkiego obiadu itp.A psie łakocie to  nagroda zarezerwowana w szkoleniu,zawsze powinny być nagrodą,o tym też poczytaj.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...