Jump to content
Dogomania

Nadmierny apetyt


Beata80

Recommended Posts

Witam! Proszę wspomóżcie radą... 🤔

Mój pies( mopsik, 5 lat) po kastracji ma nadmierny apetyt. Ciągle by jadł. W zasadzie całe jego życie to stępienie na jedzenie. Zje swoją porcję i nadal łakomie chce wyjadać drugiemu. Jadłby aż by zwymiotował poczym nadal by jadł. 😐Odnoszę wrażenie, że ciągle jest nieszczęśliwy bo czuję głód!

Kastrowany był powyżej 1 roku życia , wyczytałam, że po kastracji właśnie tak może być, bo zaburzona jest praca hormonow. Tylko..jeśli mojemu psu wydaje się że jest ciągle głodny i przez to jest nieszczęśliwy to jak mu pomóc?? Karma light i niech je ile wlezie, czy są jakieś tabletki regulujące pracę hormonów odpowiedzialnych za głód (grelina? - nie wiem czy dobrze pisze) .

Mieszkamy w de, tutaj 1 wet na krzyż, w dodatku.... Szkoda gadać.  Proszę o radę jak pomóc psu pozbyć się ciągłego uczucia głodu?!

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.02.2022 o 10:24, Beata80 napisał:

Proszę o radę jak pomóc psu

Niezdrowy apetyt może też wskazywać na cukrzycę – jedną z jej głównych objawów u psiaków jest ciągłe odczuwanie głodu. Częste przejadanie się może również towarzyszyć nadczynności tarczycy (choć ta choroba u psów jest dość rzadka – w przeciwieństwie do cukrzycy). Czasami nadmierny apetyt może również towarzyszyć niektórym nowotworom. Nieustanny głód to także objaw choroby Cushinga, która powoduje nadmierną produkcję kortyzolu. W wyniku tego dochodzi do nadmiernego spalania glukozy, co w konsekwencji przekłada się na nadmierny apetyt u psa. Zbyt duże ilości przyjmowanych pokarmów można też okresowo zauważyć u psów po sterylizacji – po zabiegu zmniejsza się metabolizm, a zmniejszenie ilości hormonów płciowych wpływa na zmianę zapotrzebowania na składniki odżywcze, dlatego warto w tym czasie odpowiednio zmodyfikować dietę psiaka.

tekst jest cytatem z p;ortalu weterynaryjnego,ale wklejały mi się różne dziwne rzeczy:) więc usunęłam cudzysłow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...