Jump to content
Dogomania

Powikłania po kastracji wnętra


Abittersweet

Recommended Posts

Witajcie! 
jestem tu nowa, więc w razie czego, dajcie znać jak coś źle napiszę ;) 

mam problem z moim bokserem. We wtorek 13.04 mieliśmy zabieg kastracji. Mój pies jest obustronnym wnętrem, w związku z czym jądra wycinane miał z jamy brzusznej w której utkwiły. Przez pierwsze dwa dni wszystko było super, rana się goiła. W piątek mieliśmy mieć wizytę na 14:00, ale rano o 11 zauważyłam że pies plami intensywnie z rany (żywo czerwona wydzielina wyglądająca z pozoru jak czysta krew). Wystraszyłam się i pobiegłam z nim do weta, który stwierdził obrzęk prącia i uznał że ten obrzęk powoduje wysięk. Pies dostał antybiotyk i rana została spryskana srebrem. Niestety wczoraj pies znów zaczął broczyć, wydzielina lała się przez chwilę jak z kranu, powstała kałuża na podłodze i po chwili koniec. Teraz ma tak, że kilka godzin opatrunek jest suchy i nagle siada i zaczyna mu się lać ciurkiem, przy czym pies się trzęsie i ma opuszczone uszy... potem znów spokój. Proszę powiedzcie czy to jest normalne? Jestem w stałym kontakcie z wetem, ale on nie uważa żeby była potrzeba otwierania rany, a ja nie wiem czy po takim czasie powinno to jeszcze tak intensywnie broczyć... czy ktoś z Was miał taką sytuację? 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Abittersweet napisał:

powiedzcie czy to jest normalne?

Zdecydowanie nie.Pies ma powikłania operacyjne groźne dla życia.Natychmiast jedz z nim do dyzurnej kliniki weterynaryjnej,trzeba nie tylko rewizji rany,ale równiez zbadania krwi pod kątem anemii (jesli ta wydzielina,to krew,grozi mu wykrawawienie się i zapaść naczyniowa).Bezwzglednie należy również podać mu płyny.

Jedz,nie zwlekaj i daj znać,jak już cos będzie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, bou napisał:

Możesz napisać jak się sytuacja przedstawia na teraz?

Cześć, jasne, przepraszam za brak odzewu, chwilę temu wróciłam do domu.

Pojechałam z psem do kliniki, skonsultować przypadek z innym lekarzem. Psiak czuje się dobrze, nie ma gorączki, rana goi się prawidłowo. Broczenie spowodowane jest uciskiem obrzęku na ranę i jest podobno naturalnym następstwem operacji. Nie jest to krew, tylko podbarwione wydzielina. Nie było wskazań do otwarcia rany, nie zalecono mi też zabezpieczania jej niczym z zewnątrz. Pies dostał zastrzyk przeciwobrzękowy i powinno się na dniach skończyć plamienie.. 

Mam obserwować psa i słuchać wskazówek lekarza prowadzącego. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Abittersweet napisał:

Mam obserwować psa

No to dobrze.Teraz już chyba mozesz być spokojna,ale nie spuszczaj go z oka.

 

10 godzin temu, Abittersweet napisał:

żywo czerwona wydzielina wyglądająca z pozoru jak czysta krew)

skoro ten wyciek zamienił się na "podbarwiona wydzielinę" - to dobrze.

Zdrowia dla piesa :)

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, bou napisał:

No to dobrze.Teraz już chyba mozesz być spokojna,ale nie spuszczaj go z oka.

 

skoro ten wyciek zamienił się na "podbarwiona wydzielinę" - to dobrze.

Zdrowia dla piesa 🙂

Dziękuję za odpowiedź i za zainteresowanie, lepiej dmuchać na zimne, ja jestem mocno wyczulona na wszystkie objawy, ale to chyba dobrze:) 

Pozdrawiam serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.04.2021 o 22:49, Abittersweet napisał:

Dziękuję za odpowiedź i za zainteresowanie, lepiej dmuchać na zimne, ja jestem mocno wyczulona na wszystkie objawy, ale to chyba dobrze:) 

Pozdrawiam serdecznie!

Hej, chciałam Wam tylko napisać, że z psiakiem wszystko super, przestał plamić całkowicie i rana pięknie się zagoiła, jutro ściągamy szwy 🙂 

Mam nadzieję, że otwarcie tego tematu pomoże też innym osobom, które kiedyś będą miały podobną sytuację. Nie panikujcie, ale przyglądajcie się swoim pupilom! 
Bardziej skomplikowane zabiegi mogą mieć taki przebieg gojenia, najważniejsze to dbać o ranę i pilnowac, żeby pies nie próbował jej lizać. Polecam też octanisept dla szybszego gojenia 🙂 

pozdrawiam serdecznie i dziękuję @bou za odzew!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...