Jump to content
Dogomania

Pies posikuje w cudzym domu.


Loko

Recommended Posts

Witam,

Szukałam podobnego tematu, ale nie znalazłam, jeśli już taki istnieje - wybaczcie 😉

Mamy dwa psiaki, obydwa ze schroniska, jeden z nich to 1,5 roczna sunia ważąca trochę ponad 10 kg. Jest z nami ponad 2 miesiące i od samego początku z przebojami. Najpierw sikała w domu z przyczyn chorobowych - ten problem już został rozwiązany, potem dla atencji - to również zostało rozwiązane i w tej chwili w domu bardzo ładnie trzyma czystość, załatwia się tylko na dworze (jedynym warunkiem rano jest w stanie z łóżka od razu jak nas budzi).

Problem z posikiwaniem pojawił się w obcym domu, a konkretnie  w jednym z dwoma innymi pieskami i dywanami 🙄 zawsze jak zabieramy ją do znajomego to zrobi małą plamkę na dywanie w salonie, na początku myślałam, że poprawia po tym jak zdarzyła jej się wpadka przy zapaleniu pęcherza, a siusiek nie został dobrze usunięty, ale ostatnio zaznaczyła też dywan w sypialni. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale możliwe, że te dywany mogły mieć głęboko "ukryty" zapach jeszcze innego psa, który miał problemy z utrzymaniem czystości w domu i nasz psiak to po prostu poprawia/chce zostawić swój zapach?

Dodam, że zabierałam małą do rodziców, u których są dwa psy (nie ma dywanów) i nigdy nie zrobiła nic w domu, tak samo u kolegi, który ma dywany, ale nie ma psów (chociaż nie wiem, czy nie była u niego zbyt krótko, by móc to ocenić). Wiem, że na pewno dywany muszą być dobrze wyprane i potraktowane neutralizatorem zapachu, ale może przyczyna takiego zachowania jest inna i możemy zrobić coś jeszcze, żeby temu zaradzić?

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Link to comment
Share on other sites

Albo jest to pozostawienie swojego zapachu, albo reakcja lękowa. Suka znajomych zachowywała idealną czystość we własnym domu, ale na wizycie w domu, w którym zawsze okazywała podporządkowanie bardzo agresywnemu psu, podsikiwała już na klatce schodowej. Wprawdzie ten pies nigdy jej nie skrzywdził w żaden sposób, ale ona , tak na  wszelki wypadek, przypominała mu, ze jest suczką, nie samcem-rywalem. 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...