Jump to content
Dogomania

Dopuszczenie psa do suczki - york


Koira

Recommended Posts

Witam!

Mój piesek Roki ma już około 11 lat. Rasa: york. Został zakupiony w wieku około 5-ciu miesięcy. Niestety nie otrzymałam przy zakupie żadnych dokumentów. Piesek jest bardzo posłuszny, od młodego wieku był uczony różnych komend oraz posłuszeństwa. Uważam, że jest on nieprzeciętnie inteligentny, kiedy jest głodny lub chce wyjść na spacer potrafi to skutecznie zademonstrować, kiedy jestem zajęta wystarczy słowo "NIE" a piesek odchodzi i kładzie się grzecznie obok. Piesek był wychowywany na wsi w towarzystwie owczarka niemieckiego, nie zachowuje się jak "typowe yorki". Nie mam zbyt dużej wiedzy w temacie rozmnażania się psów, jednak zależy mi na potomstwie mojego pieska, jestem do niego bardzo przywiązana i chciałabym przedłużyć jego rodowód. Nie chcę na tym zarabiać. Czy istnieje taka możliwość, mimo iż nie posiadam potrzebnych dokumentów?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Koira napisał:

chciałabym przedłużyć jego rodowód.

Problem w tym,że...on nie ma zadnego rodowodu.Chcesz mieć po nim potomka...Czyli chcesz kolejnego kundelka w typie rasy (kilka kundelków,właściwie,bo nie urodzi się jeden).Co zrobiłabys z resztą szczeniąt?Jaka ponosiłabyś za nie odpowiedzialność?Kto zgodzi się na dopuszczenie do suki nierasowego psa?Staniesz się kolejna nieodpowiedzialną rozmnożycielką psów...Niespodzianka mogłaby byc taka,że żaden z nich nie byłby nawet do yorka podobny.

Koira...nie rób tego,to naganna praktyka,a klona i tak nie będziesz mieć.W żaden sposób.

Jeszcze jedno...nie wiem w jakim jestes wieku i trochę zejdę z tematu z pytaniem,ale...czy akt kopulacji wymaga dokumentów? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...