Jump to content
Dogomania

Zakończony.Bazarek cegiełkowy na operacje oczu dwóch szczebrzeszyńskich kotów do 31-go grudnia do godz.20-tej.


bakusiowa

Recommended Posts

15 minut temu, jola&tina napisał:

Pycha. Proszę o przepis :)

Jak dla mnie dwa wielkie ziemniaki zetrzeć na tarce grubszej jarzynowej plus czosnek na drobnych oczkach do marchewki. Posolić i poczekać aż puszczą wodę. Ostatnio sypnęłam suszonego lubczyku. Na taką porcję ziemniaków daję  jedną czubatą  łyżeczkę mąki może być pełnoziarnista.  W misce będzie woda która jak usmaży się  to brzegi placków będą chrupiące i będą wyglądać tak jak na zdjęciu.  Na tym zdjęciu nie są moje placki ale wyglądają identycznie. Jem z cukrem i ze śmietaną.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, jola&tina napisał:

A jajo? Wodę zostawić - nie odlewać?

Bez jajka. Woda spłynie na brzegi i się usmaży. Nie pryska widocznie dlatego że jest ze skrobią. Na zdjęciu te nierówne brzegi to właśnie jest usmażona woda. Mąki malutko jak u Magdy Gessler.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, bakusiowa napisał:

Bez jajka. Woda spłynie na brzegi i się usmaży. Nie pryska widocznie dlatego że jest ze skrobią. Na zdjęciu te nierówne brzegi to właśnie jest usmażona woda. Mąki malutko jak u Magdy Gessler.

Jutro zrobię :) Zawsze dawałam jajko i mąki więcej, niepotrzebnie.

Cegiełkę proszę, żeby sobota nie była bezcegiełkowa :)

Chyba zdążyłam w sobotę !!!
Jeżeli na konto Twoje, to znam.

Edited by jola&tina
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...