Jump to content
Dogomania

Załatwianie na dywany


Agnieszka111

Recommended Posts

Witam :) 

Mam problem z moją maltanką. Ma 3 lata ogólnie była wzorowym spokojnym psem nauczony czystości, odkąd w domu pojawił się nasz synek (niemowlę) zaczęła załatwiać się na dywany... Mamy trzy w domu i prawie codziennie robi siku na jednym z nich.. Nie wiem jak temu zaradzić, domyślam się ze to przez nowego członka rodziny ale nie mam kompletnie pojęcia jak ją tego oduczyć.. Niedługo nie będziemy mogli mieć dywanów bo wiadomo jak ciężko pozbyć się tego „zapachu” 

Bardzo proszę o pomoc, szkoda mi pieska ale nie mam pomysłu co się robi w takiej sytuacji.. Nie może załatwiać się przecież w domu.. Dodam ze na dworze załatania się o stałych godzinach jak zawsze

Link to comment
Share on other sites

Najpierw trzeba zbadać mocz, wykluczyć przyczyny chorobowe - zbieżność w czasie może być przypadkowa. Niezaleznie od tego, przeanalizuj, co po narodzinach dziecka zmieniłaś na co dzień w traktowaniu psa. Jeśli pies jest zdrowy, to pozostaje kilkudniowa obserwacja, abyś wiedziała w jakiej sytuacji suka sika - np. zamknięcie w drugim pokoju, gdy zajmujesz się dzieckiem. Dopiero jak będziesz to wiedziała, możesz zmienić jej zachowanie. Np wprowadzić dla suki domowy malutki kojec i nauczyć (bez przymusu!) pozostawania w kojcu, gdy izolujesz ją od siebie i dziecka.           

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...