Jump to content
Dogomania

dziwne zachowania psów


themagda

Recommended Posts

Mam 6 piesków to znaczy suk , wszystkie biorę z hodowli "pożal sie Boże" w złym stanie , po odkarmieniu leczeniu wszystkie wyglądaja niby normalnie ale dwa z nich zachowuja sie nienormalnie. Jedna sunia o imieniu Pimpeta od kiedy ja wzięłam jadła swoje i nie swoje kupy. rozi poradziła mi żeby kupić tabletki no i te tabletki okazały się po pewnym czasie skuteczne juz długo kup nie ruszyła ale dostałam trochę suszonego obornika do skrzynek i doniczek na balkonie takiego co nie smierdzi i powkładałam go do doniczek przysypałam ziemią . Wczoraj sie budze i co widzę Pimpeta wygrzebuje z doniczek ten obornik i konsumuje cały pysk pełen obornika z ziemią i wielki uśmiech zadowolenia na mordzie . No i nie wiem jak sobie z tym poradzić po pristu ona uwielbie kupy , może zrezygnowała z psich a bardziej pasuje jej obornik . No nie myslałam ze to się tak skończy bo bym tego obornika nie używała ni ale teraz siedzę przy zamkniętym balonie a jak otwieram to muszę pilnować bo ona od razu do tej krowiej kupy leci to nie jest normalne zwłaszcza ze juz długo kup nie jadła , najdorsze że jak zjee ten obornik z ziemia to leci do miski żeby sie napić i woda w misce jest pełna ziemi i obornika no zmieniam ale co bedzie w lecie jak nie upilnuję i balakon będzie otwarty. Co rovnoć nie mam pojęcia a na bichewioryste psiego mnie nie stać wet radził kupować jej nieczyszczone flaki na bazarze , kupowałam ale ona woli kupy. jeśli ktoś wie co zrobić to napiszczie .

druga sprawa to sunia o imieniu Bambisia wszystko jest ok ;ata sobie po domu normalnie ale w jednym pokoju boi sie czsem aż panicznie chodzić po podłodze , leży tam podkład ona szła na przykurczonych nogach z wilkim srachem do podkładu tam staje normalnie chodzi po podkładzie i piszczy zeby ja wziąć bo nie zejdzie z tego podkładu na podłogę za zadne skarby , tak było a teraz jest gorzej bo ona juz nie idzie na tej podłodze ale sie kładzie przednia częścią ciała  i czołga od[ychajac sie tylnumi nogami taka przerażona tej podłogi , mam jednakowe paneli w całym domu po innych lata skacze bawi sie a tu coś sie dziwnego dzieje . co wiecej ten strach przed podłoga prograuje teraz w pokoju w którym śpimy lata normalnie wszędzie tylko od podkładu do schodów do łóżna idze ze strachem na orzykurczonych nogach a zawsze biegła z rozpędu na te schody co wiecej w drugą stronę czyli od schodów do podkładu leci normalnie tą samą trasę . Dziwna sprawa i boje sie jesli to bedzie prograsować yto ona nie będzie mogła przejsc kroku po podłodze na razie to jeden pokój i trasa od podkładu do schodów ale co bedzie dalej . To bardzo dziwna sprawa , Czy ktoś miał psa co bałby się niektórych miejsc. I to dziwne ze jeszcze tydzień temu nie czołgała się i nie bała sie w pokoju sypialnym tej trasy od podkładu . Nie wiem zupełnie co robuić bi to bardzo dziwne zachowanie . wszędzie indziej pies jest normalny lata bawi sie i żadnego strachu. też w tym pokiju jak jest na kanapie fotelu czy na rękach to sie nie boi tylko podłoga ją przeraża. Npiszcie jeśli coś wieci co robić.

Link to comment
Share on other sites

Dla suki zjadającej obornik kup tabletki Rumen tabs  i Vetzyme. Dodatkowo dawaj jej żwacze wołowe dla psów - kupisz w sklepie zoologicznym.

Bambisia strach przed śliską podłogą przenosi na inne pomieszczenia - spróbuj  w którymkolwiek pokoju, gdzie się nie boi, położyć na podłodze dywanik z podkładem przeciwiślizgowym, załóż suczce szorki i smycz, ucz na jakieś hasło chodzenia po tym dywaniku, nagradzaj smakołykami. Potem nagradzaj spacer w szorkach po podłodze w pokoju, w którym nie boi się chodzić. a potem przenieś dywanik w miejsca w których ona się boi, nagradzaj chodzenie po dywaniku i stopniowo smakolem nakłaniaj do zrobienia jednego, dwóch, trzech kroków poza dywanik. Smakol w ręce przed psim nosem  dostanie najpierw bodaj jak wyciągnie szyję, oczywiście na początek nawet wyciągniecie szyi bardzo chwal i nagradzaj. Za dzień - pół kroku dalej i tak co najmniej 5-10 razy każdego dnia. Nie raz za razem, ale co jakiś czas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Podłoga nie jest śliska i jednakowa w całym domu, dywanik nie wchodzi w grę bo będzie od razu zasikany przez 6 piesków one na wszystko co leży na podłodze nasikają, może to nagradzanie za chodzenie i próby zastosuję może poskutkuje spróbuję wieczorem pierwszy raz  . Co do Pimpety to miała tabletki o podobnym składzie, miała zwacze i surowe flaki i wet dał jej Florę to są probiotyki psie, ona po prostu lubi kupy i chyba to jest problem psychiczny ze je zjada bo nie ma przewodu pokarmowego wyjałowionego . No problem mam bo nie moze mi pies jadać róznych kup bo lubi. Dzieki za radę napiszę jak to bedzie pierwszy spacer.

Link to comment
Share on other sites

No to chyba można położyć dywanik na podłodze w pokoju, do którego nie wchodzą inne psy? Nie da się tamtych nauczyć załatwiania się poza domem?

Pimpecie spróbowałabym jeszcze dawać raz na jakiś czas surowe mięso wołowe  takie trochę z zapaszkiem, takie, jakiego już nie kupiłoby się dla ludzi - nie może być rozmrażane, tylko świeże pozostawione poza lodówką.  Albo podgliwiały biały ser, tyle że to musiałby być domowy ser, nie kupny.

Czy ona dostaje suchą karmę, czy jedzenie domowe?

 

Link to comment
Share on other sites

U mnie ssuki chodzą na spacery i robia na zewnątrz ale jesli coś sie postawi lub upadnie na podłogę to odrazu na to zrobią poza tym już ten pokój wylłączyłam z uzywania przez psy a co poskutkowało tym ze jak tam wejdą to zaraz obsikują co się da bo to już obce miejsce, No one robią na zewnątrz ale w domu na podkłady też, ja wychodzę 3 razy kiedys wychodziłam 5 razy i było tak samo  ze czasem wrócą po sikaniu i zaraz na coś nasikają nie wiem dlaczego nawet jak mają tylko kropelkę t zrobią . Sikanie nie problem bo jak nic się nie dzieje to zawsze na podkład robią lub w lecie tylko na dworzu zimą bywa ze w ogóle nie chcą wyjść a jak je na siłę z klatkiwyciagnę i idą to nic na mrozie czy deszczu nie zrobią a wracaja i robia w domu , to chihuahua są maleńkie i jak zmno czy deszcz to dla nich juz problem. Pimpeta jada i suche i domowe i puszkę czasem i surowe mieso często . Niestety jeśli surowe nie jest najświerzsze to od razu sraczka u wszystkich , ja czasem im kupowałam surowe mielone wołowe , jak kupie np wieczorem że juz leżało w sklepie cały dzień i u mnie w lodówce do następnego rana to już będą miały sraczkę , to znaczy 4 z nich bo dwie białe nigdy nie mają sensacji po niczym. . ja im gotuję z regóły kurczaka lub skrawki wołowe najpierw moczę mięso żeby pozbyć się antybiotyków co mogą być w mięsie no i z marchewką pietruszka czasm papryka słodki kartofel i wypełniacz ryż czy makaron a karmę suchą to royal kanin i jakieś też przysmaki jak mam na nie . ona nie powinna mieć problemu wyjałowienia bo lubi na spacerze cos chapnąć np kawałek kiełbasy podgniły, czy kawałek pizzy bo mieszkam koło pizzeriia tu wywalają czasem w krzaki więcsama sobie funduje takie rzeczy i to jejszkodzi niestety fakt ze nie bardzo bo te rozwolnienia są chwilowe i przechodza same szybko, najwyzej dam smektę. ja to widzę ze u niej to po prostu przyzwyczajenie z życie w tej chodowli tam wszystkie psy jadły kupy , obierki od kartofli o onne takie sama ta właścicielka mi powiedziała ze u niej wszystkie kupy jedzą. Tylko inne psy jak zaczęły normalnie jadać to już nie chca wcale takich rzeczya ona dalej takie lubi. One tylko lubią dalej obierki i muszę im nakroić cieniutkie plasterki surowego kartofla i to dla nich jest przysmak a dla Pimpety widać kupa też przysmak. No jest to problem ale moze spróbuję najpierw z Bambisię to nagradzanie za przejście kilku kroków po tej podłodze , zobaczę moze jak nedę to stosowacć codziennie to coś da ale ona musi być na czczo dlatego czekam na wieczór bo juz jadła o ona niezbyt jadek jest więc moze sie na przysmak nie skusić .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...