Jump to content
Dogomania
lalala78

Wymioty głodowe?

Recommended Posts

Dzień dobry, piszę z dość nietypowym pytaniem. Mam 14 miesieczną suczkę z którą od 3 dni mam dziwny problem. Mianowicie nie chce jeść swojej mokrej karmy. Od 4 miesiaca życia dostawała karmę 2 razy dziennie koło 8:00 i 17:00. Nie ukrywam, że miesiac temu zaczęła jej się pierwsza cieczka i wydawała się bardziej głodna, więc koło 14 na prawdę niewiele, ale jednak trochę dostawała dodatkowego jedzenia. Po zakończeniu krwawienia przestała być juz taka chętna na dodatkową porcję o 14, dlatego zrezygnowałam. Przez ten okres świateczny byłam cały czas w domu dlatego z powodu innej częstotliwości spacerów, zdażały się też inne pory jedzenia. Problem polega na tym, że od 1 stycznia nie chce w ogole jeść swojej karmy. Kupiłam wczoraj puszkę innej firmy, myślałam ze obecna jej się po prostu znudziła, ale też niechętnie do niej podeszła. Próbowałam ją przekupić i dodawałam pasty ( takiej do konga) do karmy, wyjadała pastę, reszte zostawiła. Na smakołyki jest chętna, najbardziej na ludzkie jedzenie, także apety ma. 1 stycznia zjadła tylko porcje o 8 rano. 2 stycznia o 16 zwymiotowała (niczym, więc obstawiam że z głodu) , a o 18 zjadła trochę swojej karmy ( oczywiście tylko z pastą). Dziś śniadania o 8 nie chciała w ogole, przez co o 15 znowu zwymiotowała niczym. Dodam, że na wszystko inne jest chętna. Nie mam już pomysłu, o co chodzi. Zachowuje się normalnie, chętnie się bawi, na dworze wariuje i bawi się z psami, , może trochę więcej spi, ale myśle ze to jeszcze burza hormonów po cieczce, która skonczyła się dopiero 2 tygodnie temu.

Może ktoś miał podobną sytuacje i pomoże? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy nie pije więcej niż zwykle? Takie zaburzenia po cieczce mogą wskazywać na ropomacicze - stan zagrażający życiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się ze przy ropomaciczu nie chciała by nic jeść, a nie tylko swojego mokrego jedzenia... byłyśmy u weterynarza w poniedziałek, na kontrole ropomacicza zaprosił na koniec stycznia, powiedział ze teraz jest jeszcze za wcześnie i na Usg macica mogłaby by być mało widoczna.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, wystraszyłam się na tyle ze właśnie wróciłyśmy z usg i konsultacji :) wszystko jest okej, prawdopodobnie oszukuje nas na tyle żeby dostać nasze jedzenie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zrozumiałe, że pies woli smakowitości i przyzwyczajony, domaga się ich. Ale nie jest na tyle cwany, by wymiotować specjalnie. Jeśli tak się dzieje, to coś jest nie tak. 

Czasem psy nie dostaną jedzenia, bo np. idą na badania, czy z innego powodu, i nie wymiotują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłyśmy już u lekarza, wytłumaczył mi ze wymiotowała z głodu.. zdarzało się to zawsze po nie jedzeniu powyżej 12 godzin. Ugotowałam jej mielone mięso z marchewka i zjadła w mgnieniu oka. Zastanawiam się, czy mogło jej się znudzić mokre jedzenie ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Announcements

×
×
  • Create New...