Jump to content
Dogomania

Uśpienie pieska, pytanie/a


krakow2000

Recommended Posts

W sumie nie wiedziałem który dział.

Moja starowinka ma prawie 19 lat, 2-3 miesiące temu wycięli jej sporego guza i kilka mniejszych, wszystko było fajnie ale od dłuższego czasu (jeszcze przed zabiegiem) dziwnie się zachowywała, dużo chodziła po domu, często siadała, dyszała więc pomyślałem "stary pies, pewnie reumatyzm". Po tych wielu miesiącach okazało się iż jest to demencja starcza (nikt tego nie zdiagnozował, żaden weterynarz nie wiedział co dolega starowince) no ale ostatnie dni to nasilenie objawów, dostaje 2 leki na uspokojenie ale nic nie pomagają, same leki na 6 dni wyniosły mnie 60 zł ale co z tego jak nic nie pomagają, zapewne pozostaną psychotropy ALE tutaj nasuwa mi się pytanie "czy warto". Wiadomo iż poprawy nie będzie, psinka już teraz chodzi po całym domu, obija się, zdenerwowana, aż żal patrzeć, wczoraj jak zaczęła się plątać koło 18 tak do rana się plątała, dzisiaj chwilkę pospała i znowu się pląta, nie da się jej nigdzie położyć bo zaraz wstaje wystraszona.

 

Myślę iż to "ten" czas tylko wiadomo iż zakopywać psa nie wolno w ziemi gdzie popadnie (i tak ludzie to robią), pomyślałem o kremacji (nie mylić z utylizacją) lub pochować na cmentarzu dla zwierząt. Ktoś ma jakieś sprawdzone takowie miejsca w okolicach Krakowa, Chrzanowa (woj. małopolskie). Nie chcę aby się psinka męczyła biorąc pod uwagę jaka była nie tak dawno a jak szybko się pogarsza ale też nie chcę jej zakopywać w lesie gdzie popadnie. 

Ktoś coś może polecić?? Może jakieś miejsce gdzie kompleksowo czyli uśpienie i cała reszta tak aby pieska nie wozić (zwłok).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Polecam "Esthima" w Rudzie Śląskiej. Profesjonalnie, pełne szacunku i współczucia podejście Pań, które tam pracują. Krematorium jest nowe, zadbane, estetycznie urządzone i czyste.  Zdecydowałam się na "kremacje rozłączną"  ( nie mylić z ultylizacją, gdzie spala się wszystkie zwierzęta razem), która kosztowała mniej niż w Animal Park w Mikołowie podobna usługa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...