Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
OgrodnikMike

Jak poradzić sobie z wychowaniem psa gdy oboje pracujemy.

Recommended Posts

Witam,
Mam problem z żoną, a raczej ona ze mną ponieważ bardzo chcę mieć psa. Od małego w moim domu były psy. Przyszedł czas założyć własną rodzinę i brakuje mi czworonoga.
Wybrałem już rasę, zainteresował mnie gończy polski, żona zaakceptowała wybór ale co dalej?
Oboje pracujemy. Ja 8:00-16:00 żona od 7:00 a wraca dopiero około 17. Wiadomo że młodemu psu trzeba poświęcić jak najwięcej czasu aby go ukształtować. Co robicie w takim wypadku? Nie wyobrażam sobie zostawienia gończego na 8h samego sobie. Z pewnością znalazłby sobie zajęcie. Mieszkamy w centrum miasta, mamy około 1000m2 zadbanego ogrodu(pies docelowo podwórkowy bez kojca). 
Przy wyborze psa kierowałem się:
- krótka sierść
- odporność na temperatury
- agresja (niski poziom)
- dość łatwa tresura
- temperament (przyjaciel do biegania)

Czy wybierając hodowlę w Polsce jest możliwość kupna gończego polskiego z linii bardziej stróżującej niż myśliwskiej? Nie potrzebny mi pies po świetnych rodzicach psów myśliwskich ponieważ w tej dziedzinie nie będzie wykorzystywany.

Biegam szybkim tempem 10km co drugi dzień. W dni nietreningowe spacer połączony byłby z aportowaniem. Czy dla tej rasy taki trening byłby wystarczający?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli pies na podwórko a nie do domu to nie krótkowłosy, bez podszerstka. Osobiscie uważam, ze każdy pies powinien być z ludźmi w domu, do pilnowania podwórka lepszy alarm. Poza tym odradzam gończego, mam koło siebie takiego i jest agresywny do psów, wprawdzie to wina właścicieli niereformowalnych ale skoro nie bedziecie mieli zbyt dużo czasu na wychowywanie szczeniaka to raczej odradzam. Poza tym to psy myśliwskie a nie stróżujące.

Wychowanie szczeniaka wymaga sporo czasu, cierpliwości i umiejętności, w waszej sytuacji może lepiej adoptować psa dorosłego i może nie długowlosego ale z podszerstkiem jak owczarek krótkowlosy.

Mam psy ponad 50 lat, oboje zmężem pracowaliśmy ale dawaliśmy radę nie tylko wychowywać swoje psy ale rownież szkolić, wystawiać a były to owczarki niemieckie i rottweilery więc można ale trzeba psy naprawdę kochać bardziej niż siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...