Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
basik92

Nowotwór listwy mlecznej

Recommended Posts

Cześć, 

jestem właścicielką spanielki (11 lat). Niestety, u psa pojawiły się guzy na obydwu listwach mlecznych (na jednej malutki, na drugiej większy). Padła decyzja o operacji usunięcia listwy i jednoczesnej sterylizacji. RTG prawidłowe, badania krwi również, USG serca prawidłowe. Niestety pojawiły się wątpliwości podczas USG jamy brzusznej. Generalnie wszystko w porządku za wyjątkiem powiększonych węzłów w jamie miednicznej. Lekarz nie potrafił powiedzieć, co zrozumiałe, czy to przerzut czy stan zapalny. Dodam, że ze względu na przypadki parwowirozy w naszej okolicy, pies został zaszczepiony w terminie (czyli dwa tygodnie temu). 
Nie mamy zielonego pojęcia co robić: operować czy uznać to za przerzut i nie wysyłać psa na zbędą operację. Czy ktoś z Was miał taki przypadek? Czy możliwa jest biopsja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, basik92 napisał:

Cześć, 

Czy możliwa jest biopsja?

Biopsja jest jedynym sensownym rozwiązaniem,bowiem odpowie na pytanie,czy powiększone węzły chłonne są zaatakowane komorkami nowotworowymi.Możnaby również wdrozyć leczenie p/zapalne i po nim ponownie zbadać węzły,ale...moim zdaniem - to byłaby strata czasu,który w tym momencie jest kluczowy.

Na Twoim miejscu skonsultowałabym się z drugim wetem - warto znać dwie opinie w trudnej sprawie.

Zyczę suni zdrowia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej tak zrobimy. Niestety goni nas czas. Suka została zakwalifikowana do zabiegu wstępnie na czwartek, bo ze względu na cieczkę, która właśnie się zakończyła istnieje ryzyko wystąpienia ciąży urojonej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×