Jump to content
Dogomania

Agresywny mops


muczia

Recommended Posts

Witam.
Mam poważny problem i potrzebuje porady!!!!!
Mam trzy psy: sznaucera miniaturę- Groma(3 lata), shih tzu Promila (2,5 roku) i mopsika Popersa ktory ma ponad rok.
Od ok 6 miesięcy miedzy Gromem i Popsikiem dochodzi do strasznych awantur, ktore najczęściej prowokuje Popsik. Do niedawna te starcia były zupełnie bezkrwawe, ale ostatnio 2 razy Grom pogryzł Popersa do krwi. Nie było to nic bardzo groźnego, zwykłe zadrapania, ale zaczynam się martwić. Co więcej Popers zaczął atakować Promila, który jest pieskiem kompletnie pozbawionym agresji i nie potrafi się bronić.
Nie możemy wykastrować Popsika ponieważ stwierdzono u niego wadę serca i dr Niziołek który go diagnozował odradzał nam zabieg.
Zawsze po takim ataku Popersa zamykamy go za karę w pokoju, ale niewiele to daje.
Mieliście może podobną sytuacje??

Link to comment
Share on other sites

Droga Muczio,

miałam bardzo podobny problem, mam dwóch mopsich panów. Młodszy bardzo lubi wszczynać awantury i najczęściej, źle się to dla niego kończy. Też kończyło się to wielokrotnie krwawo. Chłopaki ustawiają hierarchię w stadzie, musisz to przeczekać. U mnie zdarza się to coraz rzadziej, a miało miejsce praktycznie codziennie. w takich sytuacjach musisz być stanowcza. Absolutnie ich nie rozdzielaj, bo utrwalisz złe zachowania i do końca ich życia będziesz ich rozdzielać. Spokojnie, nie pozabijają się.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Musisz bardzo uważać bo Twój mops moze "z nerwów" stracić życie. Po prostu kiedyś przy czy po takiej awanturze serce mu przestanie bić. Ja bym radziła uwazać i obserwować co moze być przyczyną konfliktu. Nieraz to są wrecz niuanse i dlatego trzeba uwaznie obserwować. Zamykanie po tym nic nei daje bo pies tylko kojarzy dana rzecz w trybie natychmiastowym. Tzw. akcja-rekacja. Po to nic nie daje. tylko w czasie a to jest trudne z uwagi na istniejący konflikt. Lepiej stosowac tu zasade " przed "

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...