Jump to content
Dogomania
Adal

7 miesięczna suczka nie zawsze trzyma mocz

Recommended Posts

Witam,

3 miesiące temu wzięliśmy ze schroniska suczkę. Obecnie ma 7 miesięcy. Ogólnie na dworze załatwia się bez problemów. Jak wyjdziemy z nią na spacer to zawsze zrobi jak to mówimy "pełen pakiet". Problem zaczyna się jak wychodzimy do pracy. Nula nie potrafi wytrzymać około 7 godzin. I moje pytanie do Was brzmi jak wasze psy w jej wieku wytrzymywały podczas nieobecnosci ? Dodam że tylko nasika, z kupa wytrzymuje. Dzisiaj nie wytrzymała 5 godzin i narobiła na dywan. Czasami w nocy nie potrafi wytrzymać od 21 do 4 rano (o tej godzinie wstaje do pracy ). Ogólnie z nią to jest różnie.. 2 tygodnie wszystko jest pięknie a potem kilka dni jakby zapomniała o wszystkim... Czy od 7 miesięcznego psa mam już oczekiwać że będzie wszystko dobrze, czy ma jeszcze czas żeby ogarnąć sprawy z pęcherzem ?

Dodam że Nula to średniej wielkości piesek (budowy sarenki ). Jest bardzo energiczna

Pisze ten post bo po prostu nie wiem co mam myśleć, wcześniej miałem Jack Russell terriera i wstrzymywanie na kilka godzin moczu nie było problemem ( w wieku 5 miesięcy trzymała po 6-7 h)

Zawsze w przypadku problemów ze wstrzymaniem moczu trzeba zacząć od badania moczu ogólnego. Jak wyniki będą dobre, to szukamy innej przyczyny, jak złe - wiadomo, leczymy. Mój pies bez problemu wytrzymuje od 21.30 do 7-8 rano. Jak nie wytrzymywał - miał chory pęcherz. Pies średni.

29 minut temu, Joanienka napisał:

Zawsze w przypadku problemów ze wstrzymaniem moczu trzeba zacząć od badania moczu ogólnego. Jak wyniki będą dobre, to szukamy innej przyczyny, jak złe - wiadomo, leczymy. Mój pies bez problemu wytrzymuje od 21.30 do 7-8 rano. Jak nie wytrzymywał - miał chory pęcherz. Pies średni.

Czyli rozumiem że moja 7 miesieczna suczka powinna trzymać mocz już dłużej ? Właśnie myślę nad badaniem bo sam już nie wiem o co chodzi. Jest nauczona sikania na dworze ale po prostu nie potrafi wytrzymać czasami dłuższej chwili. Wiadomo mamy pracę. Czasami staramy się nawet ja przetrzymać ale np. wczoraj po niecalych 5 h zdoila się na dywan

51 minut temu, Adal napisał:

Czyli rozumiem że moja 7 miesieczna suczka powinna trzymać mocz już dłużej ?

przecież nikt przez neta ci na to nie odpowie;

zrób badania u veta - na poczatek

jak sie okażą ok poobserwuj psa/ powodów może być wiele, np konsystencja jedzenia czy pory jedzenia

wystarczy, ze dajesz jej słone przysmaki/ typu jakieś uszy wędzone itd, po których ona dużo pijje; albo samą sucha karmę, po której ona dużo pije

a śa jeszcze kwestie osobnicze

ja mam dwie suki, w tym samym wieku, tej samej wielkości, jedzą prawie to samo, jedna suka jest szpicowata, mało je, mało pije, ,bardzo rzadko i  bardzo mało sika,

druga suka je dużo więcej, dużo więcej,  piję więcej i częściej sika

a poza tym to przecież jeszcze szczeniak, dziecko psie -skoro potrzebuje częściej się wysikać, to trzeba pomyśleć jak mu to zapewnić

może marznie w domu?

może ma za krótkie spacery? za rzadkie?