Jump to content
Dogomania

Urlop w pracy a odchowanie szczeniakow.


dzurga

Recommended Posts

Dorzucę swoje trzy grosze. Ja mam beagle, więc waga średnia. Przed planowanym kryciem też się zastanawiałam czy sobie poradzę. Hodowcy beagle, których pytałam, byli zgodni, że koniecznie piersze 5-7 dni to 24h/dobę. Ale jak szczenięta podrosną to nasze 14-15kg suczki już ich nie przygniotą. Dopóki suka karmi, nie ma problemu. Potem, wiadomo, ktoś musi dokaramiać, więc 8 godzin nieobecności odpada. Zaplanowałam ok. 5 dni urlopu, ale na zmianę, bo ja tak długo nie mogę. Natomiast mogę brać po pół dnia, więc z dokarmieniem później nie będzie kłopotu.
No i rzeczywiście czas potrzebny do opieki zależy od suki. Nasza jest wspaniałą matką i środki ostrożności były przesadą. Tego jednak nie wie się przed, ale dopiero po.
Ale jak to jest w naturze, że suka nie przygniecie młodych?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Mopsice są bardzo troskliwymi matkami.
Praktycznie do 3 tygodnia przy szczenietach nic nie trzeba robić.
Grzeją , wylizują , karmią , są bardzo delikatne.
To bardzo uczuciowe zwierzątka .
Zdecydowanie gorsze są pod tym względem charcice irlandzkie , nie pilnowane potrafią zmarnować połowę miotu.
Generalnie , jednak nie wyobrażam sobie wychowywania szczeniąt pod nieobecność hodowcy.
Zarówno odchowującej suce , jak i szczenietom wszystko może sie przydarzyć. Konieczny jest wtedy do pomocy człowiek.
Przykład : rzucawka poporodowa , hipoglikemia u szczeniaka etc.
Nie da się hodować zaocznie.
Ja obecnie niańczę 2 dniowe buldożki ( oczywiście wzięłam 2 tygodnie urlopu , by wspomóc męża będącego z psiakami przez 24 h na dobę).
Pozdrawiam Elżbieta Rusos

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...