Jump to content
Dogomania

Akita amerykańska- głodomor


Spes

Recommended Posts

Cześć. Mamy pytanie odnośnie żywienia szczeniaka. Draco ma dwa miesiące a apetyt większy niż wszyscy członkowie rodziny :D Na początku mieliśmy karmić go trzy razy dziennie ale był głodny..  więc przykładowo rano ok. 8 dostaje ryż z mięskiem i warzywami, ok. 11 suchą karmę, o 15 obiad i tu też jakieś ciepłe jedzonko, ok. 18:30-19 sucha karma (Josera). I teraz mam pytanie. Czy to jest dobre dla psa? Może coś polecicie odnośnie żywienia takiego szczeniaka? Gdyby mógł to jadłby cały czas :p

Link to comment
Share on other sites

a co jadł u hodowcy?

lepiej byłoby sie zdecydować albo na karmienie suchym plus mokrym dobrym, z uwzględnieniem, że to szczeniak dużej rasy - wiec przemyśleć karmę

albo dawać mięso, ale wtedy raczej surowe (oprócz wieprzowiny) niż gotowane /plus  dawać warzywa i suplementy -ale z uwagi na to, że to szczeniak, i to dużej rasy to poczytać najpierw porządnie https://   www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=11

ryż to tak średnio się nadaje dla psa, chyba, że śladowe ilości

Link to comment
Share on other sites

Takiego szczeniaka należy karmić 4 razy dziennie i nie martw się, że je dużo. On teraz szybko rośnie i na razie nie grozi mi otyłość.

Jestem zwolenniczką karmienia mięsem z ryżem i warzywami, suchą można dać jako jeden z posiłków, żeby w razie awarii czyli np. braku mięsa jadł i suchą. Ja całe życie karmię swoje psy naturalnie i nie znam alergii, biegunek i innych problemów. A psy mam ponad 50 lat i przez jakiś czas byłam też hodowczynią więc praktykę ze szczeniakami też mam.

Link to comment
Share on other sites

Hodowca tak karmi i pieski są bardzo ładne i zdrowe. Nie mam zamiaru pieskowi dawać ciągle suchej karmy. Gotuje mu jedzenie. Większość to dobre mięso, do tego troszkę ryżu i warzyw. I tak na dzień garść suchej karmy. 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, dwbem napisał:

Patmol. błagam, masz dorosłe suki, nie wiem czy od szczeniaka ale nie mieszaj w głowie początkującym właścicielom psów i nie namawiaj do suchej karmy bo nawet najlepsza nie uszczęśliwia mięsożernego psa.

Ja karmię tylko surowym mięsem, ale każdy powinien sam poczytać i sam przemyśleć jak karmic swojego psa. Powinien to robic nie dlatego ze ktoś mu powiedzial ze ma karmic tym czy tamtym, ale dlatego ze poznal temat i ma swoje zdanie.

Mieszkam w Legnicy i tutaj jest akit zdecydowanie dużo. I może to dziwne, ale miewają problemy z przewodem pokarmowym - i to poważne. Więc nie kazda akita z hodowli jest zdrowa, i trudno raczej powiedzieć, nie znając psa i jego stanu zdrowia co powinien jeść.

I poza tym piszesz mięso z ryżem, ale to jest właśnie istotne jakie mięso, bo co innego karmic szczeniaka mięsem wolowym z odrobiną ryżu, a co innego ryżem z odrobiną jakis odpadow z kurczaka. No i samo gotowane mieso dla szczeniaka tez  nie jest dobrym rozwiazaniem przecież. Dlatego warto sprawę samemu przemyśleć

 

Link to comment
Share on other sites

Poza tym warti mieć świadomość ze czasem to co deklaruje hodowca, ze jedza jego psy to jedno, a to co rzeczywiscie jedzą jego psy to drugie. I może to zarówno wynikac z tego ze hodowca odrobine mija sie z prawdą jak i z tego, ze psy mogą sie dozywiac na własną łapę, czy to na ogrodzie czy na spacerach, np myszami i wtedy zapewniają sobie rozne składniki, ktorych nie dostają w normalnym jedzeniu. Czyli np właściciel karmi psa rzeczywiście ryzem z mięsem, ale piesek  tu zje mysz, tam kreta czy koniki polne i jego dieta wcale nie jest taka jaką deklaruje hodowca.

Link to comment
Share on other sites

Tu masz rację, że mięso z odrobiną ryżu i warzyw a nie odwrotnie. Moje jedzą co najmniej 50% a nawet więcej mięsa plus dodatki. Przede wszystkim surowe wołowe, od czasu do czasu dostają gotowane drobiowe - kurczak lub indyk.

Oczywiście, że właściciel robi co chce tylko czy zawsze również  to, czego chce jego pies?

Ja miałam i mam to szczęście, ze moje psy nigdy nie dożywiały się na spacerach, widocznie wystarczało im to co dostawały w domu.

U mnie nawet kotka nie wiedziała co zrobić ze złapaną myszą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...