Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
eryczano

Mops a adopcja?

Recommended Posts

Witam serdecznie,

na wstępie sytuacja wygląda tak, że mamy już jednego 1,5 rocznego mopsa, samca. Jest wesoły, towarzyski, chodzimy z nim na wybiegi i ma wielu psich przyjaciół więc jest zsocjalizowany. 

Dowiedziałem się dzisiaj, że znajomi znajomych chcą pozbyć się swojej 2 letniej mopsiczki, bo brak czasu et cetera. Tutaj pytanie które mnie nurtuje to czy dobrym pomysłem jest brać starszego mopsa? Z opisów wiem, że te psy się bardzo przywiązują i boję się, że ciężko będzie jej się przyzwyczaić do nowego domu i to takiego w którym jest już pies. Nasz pies ma 3 spacery dziennie, często jedziemy z nim do lasu gdzie go puszczamy żeby się wybiegał, pobawił i poniuchał natomiast wydaje mi się że ta suczka rzadko wychodzi na spacery, raczej nie długie, nie widuje się z innymi psami więc zakładam że może się bać. 

Czy ktoś miał do czynienia z adopcją mopsa?

Pozdrawiam!

 

ps. 1 post, mam nadzieję że przydam się na forum :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie miałam do czynienia z adopcją mopsa ani mopsiczki. Czy sunia jest wysterylizowana? Jeśli zdecydowalibyście się wziąć ją pod swój dach watro ją wysterylizować żeby niepotrzebnie nie rozmnażać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, jak z mopsem, ale wydaje mi się, że jak się chcą suni pozbyć, warto byłoby jej zapewnić dom. Pies z suką powinny się zaakceptować, ja mam 3 psy, po wstępnych problemach, bardzo się do siebie przywiązały. Co do różnicy w temperamencie: kwestia przyzwyczajenia, może tamta sunia mało spacerowała, bo jej właścicielom się nie chciało organizować dłuższych wyjść? Nie wydają się zbyt odpowiedzialnymi ludźmi, skoro po 2 latach odkryli, że pies im nie jest potrzebny. Dwuletni pies to pies młody, powinien się przystosować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

niestety w takim wypadku adopcja, niezależnie od rasy, będzie wyzwaniem. Ale nie ma rzeczy, których nie da się ogarnąć, choć początki mogą być ciężkie. 

lepiej też, żeby pies trafił do domu, w którym właściciele wiedzą, jak się zachować wobec zwierzaków, a nie do przypadkowych ludzi, których przytłoczą początkowe problemy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez przesady, pół roku różnicy to żadna różnica. Suczka jeżeli spotka się u was z zainteresowaniem i miłością napewno szybko się przyzwyczai a zsocjalizowany piesek doda jej odwagi. Ja do swoich dwóch suk różnych ras zadoptowałam 5-letniego psa wziętego z w zasadzie dobrego domu i przyjął się bardzo szybko, wbrew opinii agresora u mnie nawet nie warknął a jest już prawie 6 lat u mnie. Odwiedzony przez byłą włascicielkę przywitał ją przyjaźnie ale iść z nią nie miał zamiaru.

Więc ja radzę wziąć sunię i dac jej szczęśliwy dom. Mopsiki są urocze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×