Jump to content
Dogomania

= JUŻ W NOWYM DOMKU! = KOMU,KOMU BO SZUKAM DOMU!!! - mix rhodesiana !!! ~ RYBNIK ~


Agucha

Recommended Posts

[SIZE=4][B]W dniu wczorajszym, tj. 24 marca, znalazłam na osiedlu Nowiny w Rybniku cudną sunię, najprawdopodobniej mix Rhodesiana . [/B][/SIZE]

Sunia jest wielkości owczarka niemieckiego, ale drobniejsza. W tej chwili bardzo wychudzona, ale poza tym wygląda dobrze. Sierść ma mięciutką, błyszczącą, uszy i oczy czyste, zęby bialuśkie. Ma maksymalnie 9 miesięcy.
Nie bardzo chciała chodzić na smyczy (ale to już załatwione), boi się windy, ale do niej wsiada i ogólnie w towarzystwie nieznajomych jest bardzo wstydliwa ;)

Co do innych psów - uległa - typowe szczenięce zachowanie.
Łasi się, przytula - bardzo brak jej pieszczot i ludzkiej ciepłej ręki ...

Psiczka jest na razie u mnie, nie wiem na jak długo będę ją mogła zatrzymać bo mam już swoje dwie dziewczyny. Co prawda nie ma wojen na śmierć i życie, ale Owczarzyca "posprzątała" wszystkie zabawki na swoje posłanie a shiht'zak zakłada całe zasieki na okupanta hehe
[B]Poza tym mąż już "ostrzy na mnie pazury" i stawia ultimatum... Więc sprawa jest dość pilna![/B]

Zaliczyłyśmy długi spacer z moimi psami, żeby się sunia oswoiła ze smyczą i z tym, ze czasem trzeba iść koło Pana. Nie było większego problemu, przezwyciężyłyśmy szarpanie, nawet ją spuściłam. Biegała jak szalona i moja ON-ka w końcu znalazła równą sobie rywalkę hehe

Szukam właściciela zguby.
Jeżeli się nie znajdzie prawowity pan sunia zostanie przeznaczona do adopcji. Szukam [B]TYLKO I WYŁĄCZNIE[/B] - [B]SUPER HIPER DOBREGO DOMKU[/B], dla tej królewny!

Wstępnie wabi się ROZI i zaczyna kojarzyć, że to do niej się woła :)


Chętnym ewentualnie na privie podam nr telefonu.
Spróbuję zaraz wstawić zdjęcia jakieś :)

Link to comment
Share on other sites

[B]N[/B][B]ie mogłam obojętnie przejść! Latałam za nią z ciasteczkami, na szczęście dała się przekupić co raczej dziwnym nie jest ;)

Ciężej - dosłownie i w przenośni- było z wejściem do klatki i do windy :D

Sunia na pewno nie miała do czynienia z mieszkaniem w bloku i z windą... musiała mieszkać w domku bo reaguje na furtki, jak przechodzę między domkami po drodze do lasu :roll:
To samo było z obrożą, smyczą i zabawą.

W tej chwili nie ma problemu ze spacerkami na smyczy... no chyba, że zobaczy innego psa, to nie ma mocnych i musi się przywitać :D

Resocjalizacja z innymi psami i dziećmi jest ponad stan!
To taki tzw. mały cielaczek ;)
Na spacerach jest nie do zdarcia, czasem to już moja ON-ka ma dość a co mnie ogromnie dziwi :D

Na koty nie reaguje w sumie, nastawi uszy, popatrzy ale o gonieniu czy szczekaniu nawet jej się nie marzy :)

W domku zostaje bezproblemowo. Nie wiem jakby się zachowała jakby była sama, ale z moimi psami jest wzorowa :)

Co do zachowania czystości - pierwsze 2 dni były różne, w tej chwili Rozi wie, że musi poprosić jak chce wyjść a na smycz reaguje "głupawką" czyli totalnie odwrotnie niż było jeszcze parę dni temu :)

PIES IDEALNY!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

mnie tez sie widzi mixem posokowca - cudna jest :loveu:

moze cholerka przeskoczyła przez płotek albo za tropem poleciała no bo takiej pieknosci chyba nikt normalny by sie nie pozbył

moze warto w dzielnicach domkow jednorodzinnych ogłoszenia ze zdjęciem rozwiesic? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wrociłam z lecznicy.

[SIZE=4][B]1.[/B][/SIZE] W lecznicy na Nowinach weci jej nie znają...:roll:
[SIZE=4][B]2.[/B][/SIZE] Tak jak mowiłam - dopiero zmieniła zęby i ma ok. 9-10 miesięcy,
[SIZE=4][B]3.[/B][/SIZE] Może być świeżo po cieczce, właściciel nie upilnował i mogła na to właśnie konto zwiać...
[SIZE=4][B]4. [/B][/SIZE]w związku z powyższym musi zostać poddana 2-tyg obserwacji, poźniejszemu USG pod kątem niechcianej ciąży no i dopiero można zrobić ciach...:shake:
[SIZE=4][B]5.[/B][/SIZE] Na pewno nie jest zaczipowana.
[SIZE=4][B]6.[/B][/SIZE] Została odrobaczona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...